Nejvyšší řada plazmových televizorů nabízí nejen Full HD a 3D obraz, ale i maximální výbavu, ve které nechybí tři digitální tunery a mutimediální síťový přehrávač.
Ihned při čtení nadpisu zřejmě zpozorněli ti, kteří preferují plazmovou technologii. Televizor Samsung PS51D8000FS představuje zástupce nejvyšší řady plazem a má představovat přímou konkurenci pro Panasonic VT30 a LG PZ950. Bohatá výbava zahrnuje například WIFI, DLNA, 3D, SmartHUB a DVB-S2, DVB-C, DVB-T tunery.
Design, základní popis
Stříbrný rám na plazmu poměrně štíhlého televizoru (37,1mm) naznačuje luxusní kategorii. Je opatřen průhledným lemem, kdy v jeho levé dolní části najdete dotykovou část ovládání. Stříbrná není jen barva rámu. Také křížový podstavec má stejné barevné provedení - ten však očích „kolemjdoucích“ žen nevyvolával jednoznačný pocit z designové dokonalosti. Přesto poskytuje výrobku dobrou oporu. Přijal bych však větší pocit jistoty při potřebě panel natočit. Zbytek výrobku nese klasické černé odění.
V kompletním balení by majitel měl naleznout kromě televizoru aktivní 3D brýle, adaptér karet CI CARD (pro možnost připojit CI modul), redukci na SCART, AV/komponentní adaptér.

Konektorová výbava
Zde Samsung nešetřil. Dva USB konektory jsou odskočené od sebe, meziprostor vyplňuje optický výstup. 4x HDMI konektor, z nichž první nese přívlastek DVI, další je vybaven zpětným audio kanálem (ARC). Výstup na sluchátka zde máme také, škoda, že není hlasitost ovlivnitelná nezávisle na reproduktorech televizoru, jak tomu je u některé konkurence.

Co zde máme dále? PC audio vstup, dva anténní vstupy, jeden pro šroubovací „F“ konektor pro satelit, konektor pro připojení internetu a PC vstup taktéž. Poslední dva konektory jsou přístupné přes dodané adaptéry – SCART a komponentní audio-video vstup. Poslední je slot, který umožní zasunutí modulu s kartou pro příjem placené TV – třeba satelitní (CI+).
Pro komponetní vstup a SCART potřebujete dodávané redukce
Dálkový ovladač
Zde se hodí napsat – designově standardní ovladač výrobce Samsung. Z mého pohledu se vizáží nehodí k luxusnějšímu vzhledu TV. Ovšem z druhé strany musím přiznat, že vzhled není hlavní, ovladač plní svůj úkol velmi dobře. Nepostrádá přehlednost, nabízí jistou dávku intuitivnosti. Zajímavým počinem pro neznalého může být jeho pomoc při surfování v rámci divokých vod internetu. Pomáhá střední křížový ovladač, který současně plní funkci jakéhosi touchpadu – v případě, že si ze dvou režimů procházení internetu vyberete právě ten s „běžným“ kurzorem, vylepšíte si ovladatelnost a zrychlíte pohyb. U mě tomu tak bylo.
„Dálkáč“ je v černém matném provedení, což těší. Klaviatura v několika barvách byla stvořena z gumy a plastu, významným plus je možnost podsvícení.
Menu a nastavení
Hned na úvod musím bohužel zmínit jednu chybu, kterou jsem zaznamenal. Ještě než budu pokračovat, upozorním, že se – pravděpodobně – jednalo o vadu konkrétního (testovaného) kusu. V jiném případě se totiž šlo o dramaticky menší citlivosti interního satelitního tuneru. Co se stalo? Při příjmu ze všech tří testovaných pozic, přes tři samostatná LNB, při různé kvalitě signálu (od 75 % do 100 %, kterou jsem odečetl na stupnici v televizoru), při sledování SD i HD, volných i kódovaných programů docházelo k rozpadu obrazu v jeho některých částech. Navíc ještě k výpadkům zvuku. Při překontrolování stavu mého systému, jsem vyloučil přímou chybu v něm. Stadnardně používané satelitní přijímače, využívající stejný systém, poskytovaly běžný obraz i zvuk, problém nebyl vyřešen ani aktualizací softwaru ve stroji. Škoda. V případě podobných problémů doporučuji ověřit také funkčnost celého systému externím satelitním příjímačem.
Menu D8000 nabízí nečekanou přehlednost. Horší – z mého pohledu – je to v části SMART HUB. Prvotní ladění a nastavení probíhá klidně, bezproblémově, intuitivně. Následné úpravy taktéž. Parádní drobností se stává možnost v některých částech menu plynule přecházet z poslední položky znovu na položku první – možnost rolovat. Děkujeme. Vše přeložené do naší mateřštiny. Součástí nabídky je elektronický návod k použití, takže ten papírový nepotřebujete.

Po naladění programů je můžete vložit do pěti favoritních nabídek. Tento počet beru jako nedostatečný. Filtrovat programovou nabídku lze nadále přes prvky s názvy Všechny, TV, Radio, Zdarma, Zakódováno. Názvy jasně vypovídají o jejich určení.
Editace programů není špatná – nabízí více, než část konkurence. Při porovnání s možnostmi externích satelitních přijímačů má však stále co dohánět. Například při přesunu programu z jedné pozice na jinou (při jejím obsazení dalším programem), dojde k jeho výmazu. To nepotěší.


Menu obsahuje ekologické položky, které aktivují čidlo pro automatickou regulaci podsvícení dle úrovně okolního světla, automatické vypnutí TV, vypnutí obrazovky atp. K dispozici bude volba ochrany proti vypálení obrazu a také PIP (jednotunerový obraz v obrazu, druhý obraz je pak z externího zdroje). Obsluha uvidí taktéž funkci pro zahlazení stop po lehkém vypálení obrazu (pozůstatku tzv. duchů).
EPG a informace o programech, a taktéž teletext hlásí přítomnost. Příjemnou, ale již obvyklou záležitostí se jeví varianta s přidělením pojmenování jednotlivým AV vstupům.
Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.
Doporučujeme také redakční výběry televizorů: