Jj  |  05. 03. 2021 00:21

Mam doma 7.1.4 Samsung HW - 90R. A problem soundbarů, ktere maji satelitni repro a bocni repro nahrazuji odrazem z boku predniho soundbaru je ten, ze ten zvuk z boku neni dostatecny a v domacich podminkach se casto nema od ceho odrazit.
Takovy Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4 ma i bocni repro a stoji podobne (je to uz starsi model).Jinak ten Samsung je za ty penize pecka a ve sleve, jeste vetsi.P.S. Puste si Pink Floyd tusim, ze se to jmenuje Quadrophonic ve stereu a nepotrebujete Atmos.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Styx  |  05. 03. 2021 09:27

Mám HW-Q90R koupeno v akci s hoverboardem který jsem hned prodal, takže mě to nakonec vyšlo na cca 22k. Co se týče zvuku, zpracování a ovládání, fakt super, ale nemá automatickou kalibraci (na rozdíl od téhle novinky), což je vopruz. Moc se mi líbí jejich Adaptive Sound, který udělá i ze stereo nahrávky pro mně působivé rozšíření, předpokládám že asi nic pro zaryté hifisty Měl jsem možnost porovnávat se Sennheiser Ambeo a několik sestav s receiverem za cca 40 - 50k a ten Samsung mi z toho vyšel zvukově nejlíp.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJ  |  05. 03. 2021 11:25

Souhlasím s Vámi. Mám podobnou zkušenost při nákupu.
Mám do toho zapojenou Nvidia Shield kvůli Dolby Atmos a dalším zvukovým formátům. V Nvidia Shield mám nastaven automatický převod na 5.1. PCM při stereo nahrávce při nastavení Standard na soundbaru. Pak jsem zkusil Adaptive Sound a zjistil jsem, že je to výrazně lepší neboť se zapojí celý systém 7.1.4. a zní to lépe. Dokonce, když jsem pustil i standardní nahrávky, které jsou v 5.1. třeba film Tenet DTS-MA-HD 5.1., který v Atmos není vydán (a prý nebude), tak v Adaptive Sound zní výrazně lépe, což mě překvapilo. Nakonec mi došlo, že to vezme lokalizaci 5.1. a dopočítá ten zbytek pro ostatní reproduktory. Takže nakonec vše, co není v Dolby Atmos pouštím v Adaptive Sound a jsem spokojen. Automatickou kalibraci jsem nahradil přáteli, kteří mají netopíří uši a doladili jsme reproduktory, v tom omezeném nastavení, které soundbar má.
Až za rok ceny tohoto soundbaru spadnou na cenovou hladinu, kterou zmiňujete, tak budu asi uvažovat o výměně. Do té doby není třeba.
Osobně mě zajímá ještě ten Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4, kvůli těm bočním reproduktorům a pravděpodobně tedy lepším prostorovém zvuku, ale u nás (v Evropě) v prodeji není a nic jiného zajímavého kromě Samsungu HW90R, HW950T a nového modelu, který je uveden v článku v cenové relaci do cca 100.000 Kč není k dispozici. Hudebně to samozřejmě má své limity, o proti regálovkám je to chrastítko, ale na filmy je to skvělé. Testoval jsem i nahrávky Tidal Dolby Atmos a to je technicky zajímavé a pohlcující, ale pro Hifi hudební zážitek by to ale chtělo Dolby Atmos se zvukově lepším systémem. Ve vyšší cenové relaci bych pak už uvažoval o systému typu Klipsch RP-8060FA 7.2.4. či něčem podobném, ale pokud Samsung stojí cca 20 000 Kč a třeba Klipsch 180 000 Kč, tak není o čem diskutovat (shut up and take my money), na to domácí filmové žvýkání Dolby Atmos je to více než skvělé, bordel to dělá dostatečný. Asi by se dalo také uvažovat, že si člověk něco poskládá receiver+bedny atd., nabídka určitě je.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJ  |  05. 03. 2021 12:20

Pro domácnosti je ten soundbar prostě super. Ještě bych podotkl, že ideální vzdálenost zadních reproduktorů od posluchače je cca 1,5 m a předních 2,2 m. Na tyto vzdálenosti je podle mých uší dimenzován úhel odrazových reproduktorů jak bočních, tak horních. V manuálu o tom však není ani slovo. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Styx  |  05. 03. 2021 12:22

Jelikož nemám a ani neplánuji vlastnit TV, používám to s počítačem a 4k monitorem, mám doma tak trochu pracoviště jak v kokpitu Chtěl jsem to hlavně z důvodu filmů s Atmosem, což je ale tak 5% využití, většinou stejně poslouchám hudbu a streamovaný obsah. Ten soundbar mi na stole docela dobře "sedl". Přemýšlel jsem i o klasice, ale hlavní brzdou jsou pro mně dráty, proto zvítězilo tohle řešení. Popravdě jsem původně chtěl použít Homepody, které z mého pohledu za dané peníze jsou zvukově neuvěřitelné. Bohužel Apple z nějakých důvodů zapojení více než dvou Homepodů do surround systému nepodporuje, což je škoda. Mám dva v stereu v obýváku a vzhledem k jeho velikosti co ty dva malé krámy dokážou udělat, tak kdyby to byla sestava čtyř a více kusů ...
K tomu Nakamichi, pro "lepší" prostorový zvuk lepší volba, ale bez eARC, sice více repro ale s nutností řešit umístnění a dva basáky, což je z výkonového hlediska vyšší level, ale zase zabírají místo. Ale kdybych chtěl primárně kompaktní repro kvůli prostorovému zvuku s minimem kabelů a nevadil by mi ten počet krabiček, tak bych upřednostnil Nakamichi. Ale jestli Apple vydá podporu pro zapojení více Homepodů do surroundu, bude to pro mně vítěz. A zatím můžu ohluchnout i s tím Samsungem

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJ  |  05. 03. 2021 13:20

Díky za tip. Homepody vyzkouším. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem slyšel jen 1 bez sterea a úplně mě to nepřesvědčilo. Místo toho jsem vzal B&W Zeppelin Air, na bazaru byl za pár korun.
Uvažoval jsem o 2x Homepod Mini do ložnice (tam by byla standardní verze asi zbytečně velká), žena ráda poslouchá binaurální hudbu a rád bych vyzkoušel, zda by ji to z každé strany nočního stolku fungovalo, jak očekává.A třeba Apple podporu více repro přidá, na druhou stranu, jak do toho dostanete plný Atmos/True HD/DTS MA apod. Ať již z Blue Ray či Remuxů? Apple TV je podporou zvukových formátů uměle poměrně omezená a jiný způsob mě nenapadá.
Ta Nvidia Shield s tím Samsungem přehraje všechno, proto jsem ji zvolil místo Apple TV.K Nakamishi, četl jsem, že 1 bas repro lze odpojit. Ano, kabely oproti Samsungu jsou navíc. eARC při zapojení přes Nvidia Shield /případně třeba Ugoos X3 Pro apod. -> Soundbar -> Tv(monitor) není úplně třeba. Bohužel jsem ho v Evropě neviděl. Tak jsem to nechal zatím být. Třeba vydají nový model s eARC a dostupný v Evropě...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdeněk  |  05. 03. 2021 14:57

Zdravím Vás, chtěl bych poprosit o váš názor, který zvukový systém by jste doporučili. V brzké době mám v plánu kupovat domácí kino určené převážně na filmy a sem tam na hudbu. Sestava by byla umístěna v místnosti 20m2 o rozměrech 3,6 x 5,6m , Tv je umístěna na středu delší stěny a naproti tv je sedačka nalepená u zdi. Cenu bych nechtěl přesáhnout 40K. Nebráním se jít do soundbaru, líbí se mě komplexnost umístěné vše v liště pod tv. Pokukuju po Samsung q950T popřípadě počkat na novější model Q950A nebo JBL 9.1. Nebo jít do AV receiveru, líbí se mě Denon 2700h + repro Jamo S 803 HCS nebo q acoustics 3020i 5.0 + 2x repro do stropu, v podhledu mám nachystanou kabeláž po rekonstrukci + časem dokoupit subwoofer. Co by bylo podle vás lepší? Soundbar 9.1.4 nebo 11.1.4 (nový) a nebo AV+Repro, ale pouze 5.1.2. Bude zvukový rozdíl velký nebo je to o vkusu a názoru. Díky za radu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJ  |  05. 03. 2021 16:39

U JBL 9.1. někteří uživatelé hlásí, že u zadních reproduktorů vydrží baterie krátkou dobu (1 film) a musí se nabít, případně je nutné je mít zapojené v el. síti (jako třeba u Samsungu). Neslyšel jsem, ale dle recenzí tvrdí, že JBL je horší než zmiňované Samsungy.Zadní reproduktory obecně potřebují být zapojeny za posluchačem, Jak jsem výše zmiňoval u Samsungu, aby se docílilo prostorového efektu. Totéž i platí i stropní reproduktory podle jejich směrování. Píšete, že sedačku máte na protější stěně. Kvůli prostorovému zvuku jsem posunul sedačku do středu obýváku, ideálně, kdyby byla na kolečkách , abych na běžný provoz ji měl u zdi a na film ve středu. Jelikož na sedačce většinou sedíme, když jsem díváme na film, tak jsem ji zatím nechal ve středu. Když jsem měl sedačku u zdi a zadní reproduktory položené na jejich rozích, tak to nedělalo prostorový efekt a to správné poslechové místo bylo ve středu v těch místech, kde jsem měl stolek.Osobně pokud bych šel do AV+Repro, tak bych šel alespoň do 7.1.4., myslím, že boční reproduktory v prostorovém zvuku udělají hodně a dva horní zadní tomu také pomohou.
Nejsem si jist, zda soundbar 9 či 11.1.4. bude výrazně lepší než 7.1.4. přeci jen přidané repro jsou jen na předním panelu, ale třeba se pletu, neslyšel jsem. U Samsungu může pomoci ta Q symphony, pokud to TV podporuje, kde se zapojí i repro TV. Na druhou stranu někteří uživatelé tvrdí, že Samsung HW90R je lepší než Q950T.Na hudbu to AV + Repro bude lepší než soundbar.Já bych šel do HW90R za 20 + za 4 dokoupit stojany na zadní repro (VEBOS) + za 5 Nvidia Shield, abyste to mohl nakrmit vším, co Vás napadne a zbyde Vám ještě na nějaké další hračky. A pak by se vidělo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdeněk  |  05. 03. 2021 20:35

Děkuji za názor, jde mě o to, že když někde něco čtu, tak se na soundbary jen plive a jaký je to shit oproti kvalitnímu stereu a podobně. Jen bych chtěl názor od někoho kdo má vlastní zkušenosti, zda u soundbaru dostanu případný wow efekt z prostorového zvuku a budu za ty peníze spokojenej. Nikdy jsem neměl možnost si jej poslechnout a taky nejsem žádný audiofil, jen člověk který si chce pustit párkrát do týdne film s kvalitním 3D zvukem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Tonda  |  05. 03. 2021 21:45

Jestli se ptáš zdali samostatné 7x1 bude kvalitnější než soundbar +2? Asi tusis že odpověď je ano.Soundbar je kompromis, pro někoho kdo nechce řešit dráty, bedny, zesilovače a potřebný prostor k tomu. Soundbar řeší prostorovost více méně odrazy a náklony. Pokud máš možnost mít po místnosti (včetně stropu) rozmístěné reproduktory, jdi touto cestou.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdeněk  |  05. 03. 2021 23:34

I na úkor toho, že to bude v rozmístění 5.1.2?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdeněk  |  05. 03. 2021 23:36

A nebo pořídit Denon 3700 , 9.2 a postupně doplňovat repro.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdeněk  |  05. 03. 2021 23:48

Děkuji za názory.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJ  |  07. 03. 2021 18:14

Tak by stálo za to, to vyzkoušet. V Praze Vám to můžu ukázat. Kdyžtak email jirkakad@me.com

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
.  |  08. 03. 2021 10:44

A parametry, jestli to konečně bude podporovat 8K/60 nebo vyšší snímkování, asi nevíte, že?Děkuji

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory