Samsung QE65Q80T: prémiový 4K HDR QLED televizor s podmanivým hlasem [test]

2. června 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Skvělá práce s obrazem, včetně podsvícení
 • HDR je cítit
 • Slušná černá a štiplavá bílá
 • Monstrózní filmový zvuk s nádhernou basovou složkou
 • Ambient+ Mode a celkově skvělá výbava
 • Satelitní tuner uřídí motorově natáčenou parabolu (USALS, DiSEqC 1.2)
 • Intuitivní ovládání s One Remote
 • Velká dávka využitelných aplikací

Minusy

 • Chvílemi příliš agresivní AI, pokud má zdroj špatnou kvalitou
 • Nemá Dolby Vision
 • Bixby s ovládáním a vyhledáváním přes mikrofon v ovladači neumí česky
9/10
Hodnocení

Na redakční stolek jsme postavili UHD/4K HDR LCD QLED televizor Samsung QE65Q80T. Vybavený dvoutunerový model (DVB-T2/C/S2) s operačním systémem Tizen (verze 5.5) zahrnuje, kromě jiného, vítané přímé zadní podsvícení panelu, dmoucí se v síle až 1500 nitů (Quantum HDR 1500). Inteligentně se vše přizpůsobuje tak, aby byly předkládány nejbohatší odstíny černé barvy. Podsvícení panelu dle specifikace nemá extra antireflexní vrstvu, však poskytuje nadprůměrně široký pozorovací úhel. Připravte se na superostré detaily s bezkonkurenčním kontrastem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U zvuku přijdou vhod vychytávky typu zvuk sledující pohyb (OTS) a automatické zesílení hlasitosti (AVA). Vše řídí Quantum Processor 4K, tj. výkonný čip od společnosti Samsung, optimalizující kvalitu obrazu a vytvářející vynikající podmínky pro sledování.

4K AI Upscaling využívá zmíněný procesor, aby došlo automaticky k analýze vstupního zdroje, s následným snížením šumu obrazu, obnovou ztracených detailů a zostření hran objektů i textů. Bez ohledu na zdrojový materiál si tak údajně můžete veškerý audiovizuální obsah vychutnat v 4K rozlišení. 4K TV podporuje HDR10+ a HLG. Quantum Dot panel umí zobrazit miliardu barevných odstínů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na hráče pamatuje pokročilým herním režimem (4K@120Hz u HDMI Port 4) s extra čistým zobrazením pohybu, snížením zkreslení a rozmazání obrazu při rychlých dynamických herních scénách. Navozuje jasnou viditelnost v tmavých oblastech a zvuk synchronizuje s každou herní scénou. Technologie AMD FreeSync snižuje trhání a zpoždění obrazu.

Diváci ocení režim Ambient+, zajišťující splynutí televizoru se stěnami domova. Nejedná se však o pasivní akci. Panel poskytuje užitečná data a zábavu, kdykoli je potřebujete. Obsah se vznáší na průhledné obrazovce, takže vždy ladí s pokojem.

Výbava zahrnuje nezbytný Smart Hub, Multi View, služby Bixby hlasového asistenta (bez češtiny), podporu chytré domácnosti SmartThinks a ovladač One Remote.

Vzhled

Překvapivě a na dnešní dobu netradičně matný panel drží titanově stříbrný podstavec klasického vzhledu ve tvaru obdélníkové „placky“. Na jeho barvu navazuje tenká krycí kovová linka kolem panelu.

Klepněte pro větší obrázek

Drobné logo výrobce se nachází na výstupku při dolní lince, kousek pod ním problikává signalizační LED.

Konektorová výbava

Samsung trvá na svém a konektorový shluk nahmatáte při pravém boku (čelní pohled). Veškerá přípojná místa až na vidlici od elektřiny zapojíte tady.

Klepněte pro větší obrázek

Od shora vidíme dvojici klasických USB portů, digitální audio výstup (optický), čtveřici HDMI, kdy čtvrté nese v popisce piktogram dálkového ovladače a třetí dovětek eARC (zpětný audio kanál).

Klepněte pro větší obrázek
Designové "pruhy" na zadní straně nejsou samoúčelné,
ve skutečnosti slouží pro skryté vedení kabelů do středu a skrz stojan.

Pod nimi zasunete koncovku síťového kabelu (LAN), zašroubujete dva „F“ konektory od satelitní paraboly a připojíte anténu. Zvláště sateliťáci kousek vedle odstraní zaslepení a osadí přiložený adaptér pro modul s kartou placené televize.

Dálkový ovladač

Malý, do ruky přesně padnoucí, černý ovladač s minimem tlačítek a bez podsvícení. Přes minimalismus nelze tvrdit cosi o problémovém ovládání. Technici od Samsungu mají záležitost dobře vychytanou a již delší čas prověřenou.

Středový terčík s prstencem pomyslně rozděluje klaviaturu na dva prostory. V horním zapnete a vypnete svůj televizor, aktivujete hlasové vyhledávání a ovládání (bez podpory češtiny), vyvoláte číselnou, respektive „teletextovou“ virtuální klávesnici. Toužíte-li vylepšit obraz panelu po jeho vypnutí, využijte samostatné tlačítko pro Ambient+ Mode.

Klepněte pro větší obrázek

Spodní prostor zabírají Zpět, Home, Start/Pause, Netfllix, PrimeVideo, RakutenTV a mezi nimi ještě tvarově a barvou odlišené, kolébkové vícefunkční čudlíky pro změnu hlasitosti a skokové přepnutí stanic. Jejich další alternativa – po krátkém/dlouhém stisku utiší hlasitost/zavolá zástupce usnadnění, anebo u druhého Guide (elektronického programového průvodce), potažmo seznam kanálů s filtrací a přehození na jiný tuner.

Dálka se výborně drží a ovládá. Ovládání po krátkém odzkoušení se postupně dostává do krve a je zcela intuitivní. Tradičně negativně se vyjádřím ke trojici tlačítek pro služby, které nemusí každý využít. Více volnosti by určitě neškodilo. Nezapomínejte – celá řada tlačítek zavolá po různé délce stisku, různé funkce.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Testy, 4K TV, Test, Recenze, Samsung, HDR, QLED, Kupujeme TV, Smart TV, HDR10 Plus, LCD a LED, Tizen, Televize na Heureka.cz


Nové záběry ze závodů Gran Turismo 7 láká na okruh Deep Forest Raceway

Nové záběry ze závodů Gran Turismo 7 láká na okruh Deep Forest Raceway

Je skvělé se opět vrátit na trať.

Michal Maliarov
Gran Turismo 7Video
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Uložíme potvrzení o nákupech do tabulky s grafem

Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Uložíme potvrzení o nákupech do tabulky s grafem

** Dnes to bude pro fanoušky Gmailu a nakupování ** Náš program najde v poště nákupy na Alze ** Vycucne z nich ceny a ty uloží do tabulky

Jakub Čížek
Hackujeme Google v Apps Scriptu
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Stavíme asistenta Živáka. Naučíme ho kousky, které nedá ani finalista AZ-kvízu

Stavíme asistenta Živáka. Naučíme ho kousky, které nedá ani finalista AZ-kvízu

** Náš hlasový asistent poběží v Chromu na Windows 10 ** Bude používat Web Speech API a hlas Microsoft Jakub ** Díky Wikipedii odpoví skoro na cokoliv

Jakub Čížek
Hlasový asistentPojďme programovat elektroniku
Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

Velmi kompaktní sluchátka se skvělým zvukem a účinným potlačením hluku, tak by se dal popsat testovaný model JBL Live Pro+. Tato sluchátka jsou v nabídce výrobce nejvyšším modelem, který má zachovanou malou nožičku.

Petr Březina
JBLSluchátka
Podívejte se do zákulisí vývoje akce Far Cry 6 v nejnovějším dokumentu

Podívejte se do zákulisí vývoje akce Far Cry 6 v nejnovějším dokumentu

Jedna z největších her letošního roku se odhaluje v téměř 40ti minutovém videu.

Michal Maliarov
Far Cry 6UbisoftVideo