Samsung QE65Q80T: prémiový 4K HDR QLED televizor s podmanivým hlasem [test]

2. června 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Skvělá práce s obrazem, včetně podsvícení
 • HDR je cítit
 • Slušná černá a štiplavá bílá
 • Monstrózní filmový zvuk s nádhernou basovou složkou
 • Ambient+ Mode a celkově skvělá výbava
 • Satelitní tuner uřídí motorově natáčenou parabolu (USALS, DiSEqC 1.2)
 • Intuitivní ovládání s One Remote
 • Velká dávka využitelných aplikací

Minusy

 • Chvílemi příliš agresivní AI, pokud má zdroj špatnou kvalitou
 • Nemá Dolby Vision
 • Bixby s ovládáním a vyhledáváním přes mikrofon v ovladači neumí česky
9/10
Hodnocení

Na redakční stolek jsme postavili UHD/4K HDR LCD QLED televizor Samsung QE65Q80T. Vybavený dvoutunerový model (DVB-T2/C/S2) s operačním systémem Tizen (verze 5.5) zahrnuje, kromě jiného, vítané přímé zadní podsvícení panelu, dmoucí se v síle až 1500 nitů (Quantum HDR 1500). Inteligentně se vše přizpůsobuje tak, aby byly předkládány nejbohatší odstíny černé barvy. Podsvícení panelu dle specifikace nemá extra antireflexní vrstvu, však poskytuje nadprůměrně široký pozorovací úhel. Připravte se na superostré detaily s bezkonkurenčním kontrastem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U zvuku přijdou vhod vychytávky typu zvuk sledující pohyb (OTS) a automatické zesílení hlasitosti (AVA). Vše řídí Quantum Processor 4K, tj. výkonný čip od společnosti Samsung, optimalizující kvalitu obrazu a vytvářející vynikající podmínky pro sledování.

4K AI Upscaling využívá zmíněný procesor, aby došlo automaticky k analýze vstupního zdroje, s následným snížením šumu obrazu, obnovou ztracených detailů a zostření hran objektů i textů. Bez ohledu na zdrojový materiál si tak údajně můžete veškerý audiovizuální obsah vychutnat v 4K rozlišení. 4K TV podporuje HDR10+ a HLG. Quantum Dot panel umí zobrazit miliardu barevných odstínů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na hráče pamatuje pokročilým herním režimem (4K@120Hz u HDMI Port 4) s extra čistým zobrazením pohybu, snížením zkreslení a rozmazání obrazu při rychlých dynamických herních scénách. Navozuje jasnou viditelnost v tmavých oblastech a zvuk synchronizuje s každou herní scénou. Technologie AMD FreeSync snižuje trhání a zpoždění obrazu.

Diváci ocení režim Ambient+, zajišťující splynutí televizoru se stěnami domova. Nejedná se však o pasivní akci. Panel poskytuje užitečná data a zábavu, kdykoli je potřebujete. Obsah se vznáší na průhledné obrazovce, takže vždy ladí s pokojem.

Výbava zahrnuje nezbytný Smart Hub, Multi View, služby Bixby hlasového asistenta (bez češtiny), podporu chytré domácnosti SmartThinks a ovladač One Remote.

Vzhled

Překvapivě a na dnešní dobu netradičně matný panel drží titanově stříbrný podstavec klasického vzhledu ve tvaru obdélníkové „placky“. Na jeho barvu navazuje tenká krycí kovová linka kolem panelu.

Klepněte pro větší obrázek

Drobné logo výrobce se nachází na výstupku při dolní lince, kousek pod ním problikává signalizační LED.

Konektorová výbava

Samsung trvá na svém a konektorový shluk nahmatáte při pravém boku (čelní pohled). Veškerá přípojná místa až na vidlici od elektřiny zapojíte tady.

Klepněte pro větší obrázek

Od shora vidíme dvojici klasických USB portů, digitální audio výstup (optický), čtveřici HDMI, kdy čtvrté nese v popisce piktogram dálkového ovladače a třetí dovětek eARC (zpětný audio kanál).

Klepněte pro větší obrázek
Designové "pruhy" na zadní straně nejsou samoúčelné,
ve skutečnosti slouží pro skryté vedení kabelů do středu a skrz stojan.

Pod nimi zasunete koncovku síťového kabelu (LAN), zašroubujete dva „F“ konektory od satelitní paraboly a připojíte anténu. Zvláště sateliťáci kousek vedle odstraní zaslepení a osadí přiložený adaptér pro modul s kartou placené televize.

Dálkový ovladač

Malý, do ruky přesně padnoucí, černý ovladač s minimem tlačítek a bez podsvícení. Přes minimalismus nelze tvrdit cosi o problémovém ovládání. Technici od Samsungu mají záležitost dobře vychytanou a již delší čas prověřenou.

Středový terčík s prstencem pomyslně rozděluje klaviaturu na dva prostory. V horním zapnete a vypnete svůj televizor, aktivujete hlasové vyhledávání a ovládání (bez podpory češtiny), vyvoláte číselnou, respektive „teletextovou“ virtuální klávesnici. Toužíte-li vylepšit obraz panelu po jeho vypnutí, využijte samostatné tlačítko pro Ambient+ Mode.

Klepněte pro větší obrázek

Spodní prostor zabírají Zpět, Home, Start/Pause, Netfllix, PrimeVideo, RakutenTV a mezi nimi ještě tvarově a barvou odlišené, kolébkové vícefunkční čudlíky pro změnu hlasitosti a skokové přepnutí stanic. Jejich další alternativa – po krátkém/dlouhém stisku utiší hlasitost/zavolá zástupce usnadnění, anebo u druhého Guide (elektronického programového průvodce), potažmo seznam kanálů s filtrací a přehození na jiný tuner.

Dálka se výborně drží a ovládá. Ovládání po krátkém odzkoušení se postupně dostává do krve a je zcela intuitivní. Tradičně negativně se vyjádřím ke trojici tlačítek pro služby, které nemusí každý využít. Více volnosti by určitě neškodilo. Nezapomínejte – celá řada tlačítek zavolá po různé délce stisku, různé funkce.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Recenze, Test, 4K TV, QLED, Samsung, HDR10 Plus, Kupujeme TV, HDR, LCD a LED, Smart TV, Tizen

Určitě si přečtěte

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Původně to byly jen sci-fi obrazy sdílené fanouškům na internetu. Nyní se v produkci Amazonu rozhýbaly do podoby hluboce lidského příběhu ve světě, kde nemožné se stává skutečným.

7 Tomáš Holčík

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech