Samsung SyncMaster T24A550: malý LED krasavec do kuchyně

7. května 2012
TWEET SDÍLET
Samsung SyncMaster T24A550: malý LED krasavec do kuchyně
Nízká cena, velmi dobrá výbava a hezký design – to slibuje malý Full HD televizor Samsung, který zároveň lze využít i jako monitor. Budete s ním spokojeni, nebo zklame?

Obraz

Osazený panel (zřejmě) typu TN+Film nabídne průměrné pozorovací úhly v rámci své kategorie. U jiných typů panelů jsme už zvyklý na větší rozsah. Barevná hra není pro mé oko zcela věrná a má své nedostatky, které však jednoznačně nelze nazvat katastrofálními. Celý obraz je občasně tažen do fialového tónu, což známe i u některé konkurence.

 Klepněte pro větší obrázek

Obraz při sledování DVB-T bude zřejmě připadat přesně v duchu popisu, který přinesl kolega ve výše zmíněném srovnávacím testu. Obraz bude působit měkce, občas s lehkým závojem a pohybovou neostrostí v rámci rychlých dějů. Externí prvek, tedy sledování – třeba - externího satelitního přijímače - na námi testovaném Samsungu, dovolí vytvořit krapet „tvrdší“ prezentaci zobrazované informace. Viditelný rozdíl při „monitorové“ pozorovací vzdálenosti pak nese cokoliv se značkou HD. Obraz dostává více lesku, méně závoje, bude zajímavější a reálnější.

 Klepněte pro větší obrázek
 

Pro zjímavost zde můžete vidět tovární nastavení režimu zábava, které je barevně naprosto "mimo", na druhou stranu barevná odchylka se dá výrazně redukovat kalibrací. Naměřená úroveň černé byla 0,24 cd/m2.

Klepněte pro větší obrázek

Při chuti sledovat na něm věci z PC nezapomeňte, jak bylo popisováno ve „srovnáváku“, přejmenovat příslušný vstup do LCD. Jen tak se přiblížíte k rozměru zvýšené reálnosti jak ve velikosti, tak i v barevné věrnosti. Ano – ještě maličkost – zkuste nastavit barvy na „Studené“.. Hráči nemusejí mít zásadní obavu z pomalé odezvy, či input lagu. Panel by měl vyhovět.

Klepněte pro větší obrázek

Zjištěnou vadou na kráse byla rovnoměrnost podsvícení panelu, kterou jsem zaznamenal v tmavých scénách, stejně jako při přepínání programů. A ve zmíněných tmavších scénách objevuji slévání odstínů a nedostatek kresby.

Upozorním, že díky rozsahu a možnostem v nastavení obrazových parametrů, lze obrazovou část trochu více přizpůsobit vašim potřebám a tak o trochu víc potlačit anomálie, které zrovna já vnímám citlivěji.

Zvuk

Zvuk u T24A550 při běžné hlasitosti neobtěžuje svoji přílišnou agresivitou, není nepříjemně vlezlý, či zatlumený. Hlubší a hluboké tóny zde zbytečně nehledejte – nejsou. Výrobce však vhodně nabízí vylepšovátko v podobě ekvalizéru, který alespoň trochu umožní korigovat zvukovou nedostatečnost. Skutečností zůstává, že při vysoce nastavené hlasitosti, je již zvuk v kategorii méně příjemné. Pro vaši kompletní informovanost dodám, že mluvené slovo vnímám jakožto dostatečně srozumitelné.

Klepněte pro větší obrázek 

Pozorně zkoumající obsluha nalezne SRS TruSurround HD „fíčuru“, nebo SRS TruDialog. První výrobce popisuje, jakožto funkci zajišťující přenos 5.1kanálového prostorového zvuku ze dvou reproduktorů pomocí technologie HRTF (Head Related Transfer Function). Druhou pak slovy, která naznačují variantu zvýšení intenzity hlasu oproti hudbě na pozadí nebo zvukovým efektům, kdy je zajištěn srozumitelnější poslech dialogů. Účinek obou není nijak výrazný.

Multimediální funkce

Pokročilé funkce ve smyslu internetového bláznění v TV zde nehledejte. A já říkám – rozumné řešení. Zařízení je určeno pro připojení k PC s rozšířenou možností příjmů televizního signálu. SmartHub a přístup na internet by model zbytečně prodražily. Myslím, že bohatě v tomto případě postačuje varianta s USB playerem – přehrávačem flešek, který si dokáže poradit s velkým rozsahem různých formátů (viz webové stránky výrobce, nebo přiložená tabulka). Slyšet budete i zvuk v DTS.

Klepněte pro větší obrázek

Titulky nabízí v naší mateřštině, chyby se vyskytují pouze u kódování 8859-2 (Latin 2). CP 1250, UNICODE i UTF-8 jsem, alespoň já, shledal korektními. Soubory titulků by měly mít koncovky .smi, .srt, .sub nebo .txt.

Pamětníci teletextových informací mohou být v klidu – teletext najdou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 EPG je samozřejmostí a nepostrádá korektní české znaky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Verdikt

Samsung SyncMaster T24A550 není určen pro náročnější a náročné obecenstvo, především z důvodu obrazových. Jeho místo vidím v pracovně obrazově nenáročného uživatele, nebo také v dětském, či studentském pokoji, hodit se bude i do kuchyně. Zde určitě způsobí radost a odvede práci, ke které byl stvořen. Malý, či větší hráč, dle mého názoru, ocení variantu s vnořenou televizí.

Zde popisovaný a mnou testovaný výrobek mohu k těmto účelům doporučit.


Samsung SyncMaster T24A550

Cena orientační 5 990 Kč

Klady

+ Podrobná nastavení a přehlednost v menu
+ Možnost rolovat v menu
+ Záloha programů na USB
+ Ekvalizér
+ Matný panel - eliminace odlesků
+ Design
+ Široká podpora formátů

Zápory

- Rovnoměrnost podsvícení
- Průměrný obraz DVB-T
- Příliš průměrné pozorovací úhly
- Nepříjemný zvuk při vyšší hlasitosti

AVmania hodnotí
design 8
obraz 7
zvuk 7
funkce 8
ovládání 9

 

Podporované formáty videa

Klepněte pro větší obrázek

AV dekoder (podpora)

Klepněte pro větší obrázek

 

Displej

 • Úhlopříčka obrazovky: 24"
 • Rozlišení: 1.920 x 1.080
 • Zorný uhel (horizontální/vertikální): 170°/160°
 • Jas: 250 cd
 • Kontrastní poměr: Megadynamický kontrast
 • Doba odezvy: 5 ms

Napájení

 • Spotřeba v běžném režimu: 55 W
 • Třída energetické účinnosti: B

Všeobecné

 • Držák na stěnu: 75 x 75

Rozměry

 • Rozměry produktu (s podstavcem, ŠxVxH): 581,4 x 446,1 x 220,6 mm
 • Rozměry produktu (bez podstavce, ŠxVxH): 581,4 x 360,5 x 32,7 mm
 • Rozměry balení (ŠxVxH): 671 x 444 x 145 mm
 • Hmotnost: 6,2 kg

Design

 • Funkce podstavce: Design > Otočný (doleva / doprava): Ne
 • Funkce podstavce: Design > Náklopný podstavec: -2°až 22° (± 2°)
hce counter

Web výrobku: samsung.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Samsung, LCD a LED, LED

Určitě si přečtěte

16 nejlepších žánrových filmů roku 2019 – akční, sci-fi, komiksové adaptace, horory a thrillery

16 nejlepších žánrových filmů roku 2019 – akční, sci-fi, komiksové adaptace, horory a thrillery

John Wick 3, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Ad Astra, Terminátor: Temný osud, Avengers: Endgame, Captain Marvel, Slunovrat, Krvavá nevěsta, Složka 64. Druhý výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v našich kinech.

5 Marek Čech

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

39 Alexandr Bray

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

105 Jaromír Puk

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Japonská společnot Sony představila na CESu nové modelové řady svých televizorů pro rok 2020. Mezi novinkami jsou nový 8K televizor ZH8 Full Array LED, dvě řady 4K OLED televizorů A8 (55” a 65”) a A9 (48”) 4K OLED, na které navazují 4K HDR LCD řady XH95 a XH 90 s Full Array LED podsvícením.

25 Jaromír Puk

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

Nikdy neodvracej zrak, Irčan, Joker, Sbohem, synu, Poslední večery na Zemi, Le Mans '66, Bolest a sláva, Narušitel systému. Čtvrté ohlédnutí za nejlepšími snímky, které se letos objevily v našich kinech nebo na streamovacích platformách.

4 Marek Čech

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

Star Wars: Vzestup Skywalkera - zakončení celé ságy sází na jistotu [recenze filmu]

Star Wars: Vzestup Skywalkera - zakončení celé ságy sází na jistotu [recenze filmu]

J.J. Abrams se po minulém díle snaží divákům víc zavděčit. Sází proto na spektakulární akci, moudra, předávaná starou generací té nové a nostalgickou variaci na Návrat Jediho.

37 Marek Čech