Samsung The Serif: na nové designové 4K QLED televizory můžete dát i vázu

16. června 2020
TWEET SDÍLET
Loni Samsung u nás zabodoval s televizorem The Frame, který dokáže nahradit i obraz na stěně. Nyní přichází další designová řada, která se dá naopak umísti kamkoliv do prostoru v interiéru.

Designové televizory Samsung The Serif se letos poprvé objevují i na českém trhu. Hlavním rozdílem proti klasickým televizorů, je že se dle Samsungu tento  moderní designový televizor se přizpůsobí jakémukoli interiéru. A dokonce nepotřebuje ani stojan. Umístit ho lze prakticky kamkoli – rámu ve tvaru písmene I může stát dokonce i na zemi, poličce nebo v knihovně. Horní část televizoru pak může sloužit jako podložka pro květináč či vázu.

Na televizoru se Samsungem spolupracovali průmysloví designéři Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Kromě samotného designu televize vytvořili i motivy na obrazovku, která je exkluzivní pouze pro model The Serif. Jde o vzor s listem či texturou tkaniny, které jsou k dispozici v režimu Ambient, takže se mohou zobrazovat, i když je televizor vypnutý. V Ambient režimu lze zobrazovat ale také  užitečné informace, jako je čas, počasí, venkovní teplota nebo hlavní zprávy.

Televizory The Serif se budou prodávat ve dvou barvách – bílé Cloud White a světle modré Cotton Blue. Na výběr jsou tři velikosti. Úhlopříčka 43“ má oficiální cenu 29 990 Kč, 49“ obrazovka má stát 32 990 Kč, největší bude 55“ televizor za 37 990 Kč.

The Serif je v základě klasický QLED televizor s rozlišením 4K UHD, tedy s Quantum Dot, obrazovkou, která pokrývá 100 % barevného prostoru DCI/P3. Z HDR formátů podporuje HDR10+ a HLG. Po všech stránkách její výbava kopíruje QLED televizory Samsung, je zde tedy systém Tizen. Nechybí funkce Adaptivní obraz navíc dokáže na tomto televizoru přizpůsobit jas a kontrast podle aktuálních světelných podmínek v místnosti a automatické zesílení hlasu (AVA) detekuje rušivé zvuky a upravuje hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

K dispozici je také rychlé párování přes NFC. Lze tak umožní pouštět hudbu a video obsah z telefonu – ten stačí položit na vrch televizoru The Serif. Žádné komplikované nastavování a propojování, stačí poklepat na telefon a už je možné se dívat na televizi. Umožňuje to aplikace SmartThings. Díky funkci AirPlay 2 toto propojení funguje i se zařízeními značky Apple.

Zdroj: Samsung

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, Samsung, QLED, Tizen, Quantum Dot

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

31 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

25 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

29 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy