Samsung The Serif: na nové designové 4K QLED televizory můžete dát i vázu

16. června 2020
TWEET SDÍLET
Loni Samsung u nás zabodoval s televizorem The Frame, který dokáže nahradit i obraz na stěně. Nyní přichází další designová řada, která se dá naopak umísti kamkoliv do prostoru v interiéru.

Designové televizory Samsung The Serif se letos poprvé objevují i na českém trhu. Hlavním rozdílem proti klasickým televizorů, je že se dle Samsungu tento  moderní designový televizor se přizpůsobí jakémukoli interiéru. A dokonce nepotřebuje ani stojan. Umístit ho lze prakticky kamkoli – rámu ve tvaru písmene I může stát dokonce i na zemi, poličce nebo v knihovně. Horní část televizoru pak může sloužit jako podložka pro květináč či vázu.

Na televizoru se Samsungem spolupracovali průmysloví designéři Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Kromě samotného designu televize vytvořili i motivy na obrazovku, která je exkluzivní pouze pro model The Serif. Jde o vzor s listem či texturou tkaniny, které jsou k dispozici v režimu Ambient, takže se mohou zobrazovat, i když je televizor vypnutý. V Ambient režimu lze zobrazovat ale také  užitečné informace, jako je čas, počasí, venkovní teplota nebo hlavní zprávy.

Televizory The Serif se budou prodávat ve dvou barvách – bílé Cloud White a světle modré Cotton Blue. Na výběr jsou tři velikosti. Úhlopříčka 43“ má oficiální cenu 29 990 Kč, 49“ obrazovka má stát 32 990 Kč, největší bude 55“ televizor za 37 990 Kč.

The Serif je v základě klasický QLED televizor s rozlišením 4K UHD, tedy s Quantum Dot, obrazovkou, která pokrývá 100 % barevného prostoru DCI/P3. Z HDR formátů podporuje HDR10+ a HLG. Po všech stránkách její výbava kopíruje QLED televizory Samsung, je zde tedy systém Tizen. Nechybí funkce Adaptivní obraz navíc dokáže na tomto televizoru přizpůsobit jas a kontrast podle aktuálních světelných podmínek v místnosti a automatické zesílení hlasu (AVA) detekuje rušivé zvuky a upravuje hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

K dispozici je také rychlé párování přes NFC. Lze tak umožní pouštět hudbu a video obsah z telefonu – ten stačí položit na vrch televizoru The Serif. Žádné komplikované nastavování a propojování, stačí poklepat na telefon a už je možné se dívat na televizi. Umožňuje to aplikace SmartThings. Díky funkci AirPlay 2 toto propojení funguje i se zařízeními značky Apple.

Zdroj: Samsung

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Samsung, QLED, Quantum Dot, Tizen, Televize na Heureka.cz