Samsung The Serif: na nové designové 4K QLED televizory můžete dát i vázu

16. června 2020
TWEET SDÍLET
Loni Samsung u nás zabodoval s televizorem The Frame, který dokáže nahradit i obraz na stěně. Nyní přichází další designová řada, která se dá naopak umísti kamkoliv do prostoru v interiéru.

Designové televizory Samsung The Serif se letos poprvé objevují i na českém trhu. Hlavním rozdílem proti klasickým televizorů, je že se dle Samsungu tento  moderní designový televizor se přizpůsobí jakémukoli interiéru. A dokonce nepotřebuje ani stojan. Umístit ho lze prakticky kamkoli – rámu ve tvaru písmene I může stát dokonce i na zemi, poličce nebo v knihovně. Horní část televizoru pak může sloužit jako podložka pro květináč či vázu.

Na televizoru se Samsungem spolupracovali průmysloví designéři Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Kromě samotného designu televize vytvořili i motivy na obrazovku, která je exkluzivní pouze pro model The Serif. Jde o vzor s listem či texturou tkaniny, které jsou k dispozici v režimu Ambient, takže se mohou zobrazovat, i když je televizor vypnutý. V Ambient režimu lze zobrazovat ale také  užitečné informace, jako je čas, počasí, venkovní teplota nebo hlavní zprávy.

Televizory The Serif se budou prodávat ve dvou barvách – bílé Cloud White a světle modré Cotton Blue. Na výběr jsou tři velikosti. Úhlopříčka 43“ má oficiální cenu 29 990 Kč, 49“ obrazovka má stát 32 990 Kč, největší bude 55“ televizor za 37 990 Kč.

The Serif je v základě klasický QLED televizor s rozlišením 4K UHD, tedy s Quantum Dot, obrazovkou, která pokrývá 100 % barevného prostoru DCI/P3. Z HDR formátů podporuje HDR10+ a HLG. Po všech stránkách její výbava kopíruje QLED televizory Samsung, je zde tedy systém Tizen. Nechybí funkce Adaptivní obraz navíc dokáže na tomto televizoru přizpůsobit jas a kontrast podle aktuálních světelných podmínek v místnosti a automatické zesílení hlasu (AVA) detekuje rušivé zvuky a upravuje hlasitost.

Klepněte pro větší obrázek

K dispozici je také rychlé párování přes NFC. Lze tak umožní pouštět hudbu a video obsah z telefonu – ten stačí položit na vrch televizoru The Serif. Žádné komplikované nastavování a propojování, stačí poklepat na telefon a už je možné se dívat na televizi. Umožňuje to aplikace SmartThings. Díky funkci AirPlay 2 toto propojení funguje i se zařízeními značky Apple.

Zdroj: Samsung

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, QLED, Samsung, Quantum Dot, Tizen

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

86 Jaromír Puk