bylinnycaj  |  21. 10. 2014 14:01

Trosku sa divim autorovi recenzie, ze tento televizor dostal vyslednu vybornu znamku 8/10. :-O
SD obraz hodnoteny ako "+" hodnotenie ? skor by som ocakaval "-" hodnotenie!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
externí redaktor AVmania.cz | 21. 10. 2014 17:15

Dobrý den, již několikráte jsem upozorňoval, že závěrečné hodnocení a zvláště pak „hvězdičkování“ nemusím. Proč? Kdo chce, ať si v článku najde kapitolu, která ho zajímá a následně si ji přečte slovo od slova. Nějaké celkové +/- nemá/nemusí mít adekvátní vypovídací hodnotu. A to nemluvím o naznačeném „hvězdičkování“. Dotaz tedy zní, je v článku něco, co se Vám zdá nepravdivé?Pro zajímavost ještě doplním. Televizor vidělo několik osob (laiků), kterým právě onen SD obraz přišel slušný. I proto - náznakově - je v kladném hodnocení, nicméně - s dovětkem. Všimněte si prosím, že se trochu liší část subjektivně vnímaného obrazu a část, kterou zajišťuje měření. Chceme tímto zajistit co nejobjektivnější pohled na výrobek pro případné zájemce. Prostě došlo k rozkolu, který si každý musí vyhodnotit svým zrakem. Oko bude sledovat televizor, nikoliv sonda.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Petr Svobodný  |  21. 10. 2014 17:20

Nedobrou pohybovou ostrost u HU6900 (nižší snímková frekvence) potvrzuje i červencové č. Stereo/Video. Téměř bez problémů jsou ale v tomto směru prý řady 7 a 8 (navíc za obraz celkově „schytaly“ plný počet bodů a zvuk mají ještě lepší; slovem excelentní se při jejich hodnocení nešetřilo). Dokonce i u What Hi-Fi? se HU7500 (55 a 65 palců) líbily natolik, že skončily jako Bést 2014. Samozřejmě je nutné za tento high-tech zaplatit, ale ceny příjemně „slábnou“ (u obou uvedených strojů za 3 měsíce pokles o ca 17 000 Kč) a dostupnost se tak zvyšuje. Ó, díky za ty radosti – oslavujme LCD vítěze a pobijme poražené!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Martin Rozemberg  |  21. 10. 2014 19:23

Ja len malú poznámku. vážne som uvažoval o kúpe najvyššieho modelu samsung uhd 8500, prečítal som si o ňom samé chvály ( aj od zahraničných renomovaných zdrojov). Až kým som nevidel na vlastné oči nielen demo uhd nahrávky ale reálny obraz známeho poskytovateľa televízie či v sd alebo v hd(1080i) verzii. Boleli ma oči. Futbal nepozeratelny. len nové programy natocene digitalom sa dali pozerať. rozmazane, neostré až hrôza. diváci v hľadisku = veľká machula. uhd a klasické tv vysielanie spolu nepasuju. chápem recenzentov, že nemôžu tak dotovanu technológiu vyslovene kritizovať a musia nejako naoko obísť fakt, že obraz tv signálu nie je ok.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
bylinnycaj  |  21. 10. 2014 19:47

Presne ako pisete.
SD v pohybe = nepozeratelne.(a to pisem s uplnou vaznostou).
Aj v recenzii boli spominane mazanice pri pohybe a som rad ,ze to aj vy pisete. Uplne bez detailov...taka mazanica. Hocijaka HD ready plazma je spicka = SD 9/10.
A praveze pri samsung UHD TV ma velmi sklamalo ponatie SD obrazu a sposob akym sa TV pasuje SD TV signalom. Za mna by som mu dal subjektivne max. 3 body.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Martin Rozemberg  |  21. 10. 2014 20:31

A keďže som si chcel kúpiť nový tv, tak som si dal námahu a zohnal som si jeden z posledných kusov plazmy minuloročný model ocenený ako plazma roku 2013, keďže v SR už plazmu nekupite, dal som si ju doviezť z ČR. všetky smart funkcie a ovládania má a ešte k tomu aj výborný aj keď nie uhd obraz.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Petr Svobodný  |  22. 10. 2014 08:26

Ach, ta plazma ... Pro její fanoušky je kvalita jejího obrazu nejspíš bezchybná, ale jak si pak vysvětlit, že v testech, které si v roce 2013 i 2014 nechávala provést redakce dTestu (teď se možná někdo ušklýbne), si modely Panasoniku vedly dosti nevalně, a to navzdory pochvalným recenzím v médiích, na což upozornil některý ze čtenářů a žádal vysvětlení tohoto rozporu (dotaz se konkrétně týkal stroje VT60). V odpovědi, která je k dispozici bohužel jen pro předplatitele (nehodlám ji sem kopírovat, ale hodnocení, jehož je odpověď redakce součástí, lze zakoupit za 20 Kč), se MIMOJINÝCH záporů uvádí, že obraz má nádech do žluto-oranžova (prý několikaletý trend výrobce) a nepřirozené pleťové tóny, což mě obojí příjemně překvapilo – měl jsem totiž možnost pozorovat 1 plazmu v domácnosti a 1 ve specializovaném obchodě, ve kterém je možnost si i dřepnout na pohovku jako doma, a přesně totéž jsem zaregistroval i já ... Nejvíc mě totiž na televizoru ohledně obrazu zajímá právě to, jak věrně a plasticky dokáže zobrazit pleť (nerovnoměrné podsvícení či občasné máznutí mě u LCD tolik nevzrušuje). Dost mě to odradilo, ale to nebyl jedinej důvod pro odmítnutí (po 2 LCD) plazmy. Jenom dodám, protože příliš nepředpokládám, že si články bude někdo kupovat, že ti hodnotící byli týmem 5 lidí, testy byly slepé, porovnávalo se několik televizorů běžících současně se stejným obrazovým obsahem a k dispozici byla navíc ještě reference (bohužel však nebylo uvedeno jaká). Nemám jakoukoliv averzi k plazmový technologii, tak, jako mají její příznivci k LCD, a i když jsme ji už definitivně museli zamávat, určitě by mě potěšilo, kdyby k LCD existovala zase nějaká dostupná alternativa.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Duner  |  22. 10. 2014 15:02

Dtest je dobry tak na testovanie potravin, nie televizorov. Tak asi preto take hodnotenie.
A ta odpoveď že žlto-oranžovy nadych je niekoľkoročny trend vyrobcu je totalny nezmysel. Aj na tom vidno "kvality" dtestu. Ono totiž tak 2 roky dozadu sa recenzie (na sebe nezavisle) Panasonicov zhodovali na nazelenalom obraze. Ale podľa dtestu je žlto oranžovy. Niekto je asi farboslepy. Takže to odvôvodnenie je uplne zcestne.
Ono keď chce človek posudzovať obraz na nejakom TV, nestači si len pred neho sadnuť niekde v obchode a pozerať. Tak sa neda zhodnotiť žiaden TV. Je tam treba straviť nejaky čas a hlavne s DO v ruke a nastavovať.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
P. Svobodný  |  23. 10. 2014 10:57

Totální nesmysl, nekvalita testování, barvoslepost, úplná zcestnost – tomu říkám NESMLOUVAVÝ postoj, člověče! Můžete nějak doložit, jak a na základě čeho jste ke svým kategorickým soudům dospěl? Jste nějak profesně spjat s redaktory dTestu? Máte snad nějaké přesné povědomí o metodice testování nebo o lidech (má jít o odborníky, ne o ochutnávače jogurtů), kteří testy provádějí? Pohrdal byste výsledky rovněž i v případě, kdyby ty plazmy pochválili? Proč máte potřebu označovat lidi s nározem, kterej vám není po chuti, za LHÁŘE nebo přinejmenším za hlupáky?! PROČ?! Pokud byste si dal trochu práci a testy si vyhledal a přečetl (hlavně ty komentáře), tak byste zjistil, že de facto nejde o názory dTestu, nýbrž lidí z testovací laboratoře, se kterýma ten popsanej jev redakce diskutovala, a to prý několikrát (někomu u fy se to tak asi líbí). Osobně nemám důvod jim nevěřit. Například předmluvy k testům jsou, alespoň pro mě, vyjádřením nejracionálnějšího přístupu k televizorům obecně. Pro vás je ale zjevně problém si přiznat, že plazmová technologie asi není tak absolutní, za kterou ji její příznivci ustavičně vydávají, a tak pořád kopete. A co se týče toho pozorování TV v obchodě: Uvedl jsem snad někde v komentáři čas, který jsem sledováním strávil či jestli jsem měl, nebo neměl v pazourách DO?! Rovněž i v tomto případě – co o tom všem opravdu víte?! A nějak jste zapomněl, že ve 2. případě to bylo v domácích podmínkách … Naznačujete mi, že jsem se unáhlil, přitom sám produkujete ukvapená tvrzení bez naprostý znalosti skutečnosti. Je to stále ta samá otravná písnička lidí vašeho druhu, který nemají vůli se k problému postavit bez emocí, věcně a nezaujatě. Furt v tom vidíte boj kdo s koho. Amen.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Duner  |  27. 10. 2014 17:26

Tak mi vysvetli keď su taki skveli, prečo sa všetky ine recenzie +/- zhoduju, len v dtest to vždy dopadne inač? Dtest je platena komercia. Žiaľ nestačil si si to všimnuť.
Ďalšia vec, objektivne testy sa daju robiť jedine meranim sondou. Nie okom redaktora. A tam to uple absentuje. Takže hodnota takej recenzie je na urovni akoby ju urobil ktorykoľvek spotrebiteľ, ty, ja, ktokoľvek. To ale nema nič s objektivitou. Je to len osobny nazor.
Po ďalšie, porovnavaju tam modely z uplne inej cenovej relacie pričom pre TV za par tisic použivaju rovnake kriteria ako pre highend televizory, čo je uplne zcestne. A to znamkovanie križikmi, percentami atd. je uplne na smiech. Pokiaľ toto berieš ako etalon, tak to mi je ťa uprimne ľuto.
Chce to si trochu urobiť aj prehľad v problematike, nielen vykrikovať do vetra.
Takže pokiaľ naražka na "lidi vašeho druhu" je o tom že je treba použiť aj vlastny rozum, tak ano taky druh som.
Pokiaľ chceš vedieť ako ma vyzerať recenzia na TV, tak si pozri portali ako hdtvtest.co.uk, hdtelevizija.com, avforums.com atd. A aj tu na avmanii, hoci je recenzia do značnej miery tiež subjektivnym nazorom, aspoň je podložena nejakym objektivnym meranim na zajklade ktoreho si môže človek tie TV aj objektivne porovnať.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Alik  |  21. 10. 2014 23:33

průměrně rychlé akční záběry změní obraz v rozostřenou mazanici Nechapu ze takovy smejd tady nechaji prodavat - firme zakazat dalsi prodej a udelit vysokou pokutu za okradani zakazniku

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 22. 10. 2014 09:31

Osobní postřeh. On Full HD akční film se zapnutým Motion Plus vypadá ještě dobře. Problémový je ale vodorovný panning (švenkování) například při sportu z HD vysílání. Tam je to vidět hodně. Celkově si televizor doporučení zaslouží, ale kupující musí volbu činit s vědomím, že zkrátka tato TV má tyhle vlastnosti. Vyšší UHD modely od Samsungu (například UH 8500) jsou už vynikající, ty určitě doporučím zájemci o UHD/4k.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
bylinnycaj  |  22. 10. 2014 09:45

Prosim Vas, pred pol rokom tu padali ziadosti o recenziu a merania nejakej lacnej HD ready plazmy npr: od LG? (LG 50PB560B, 42-50PN450B) Je to v plane, ci nehrozi nieco "take" aj testovat?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 22. 10. 2014 10:09

Omlouvám se, ale u LG byl/je problém se zápůjčkami produktů. Žádost o levnou plazmu tam mám, momentálně mi ale půjčují nový UHD TV. Uvidíme...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Duner  |  22. 10. 2014 15:09

Viac či menej maže každe LCD. Tie lacne viac, drahšie menej. Proste je to dane technologiou, na ktorej zobrazenie pohybu nikdy dokonale nebude už z principu ako funguje LCD a ako funguje ľudsky zrak. Pri tej logike by mali zavrieť všetkych vyrobcov LCD.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
externí redaktor AVmania.cz | 23. 10. 2014 17:55

Dobrý den, diskuze v podobných rozměrech probíhají poměrně často. Domnívám se, že jde o dvě jednoduché věci. Výrobci se předhánějí v matoucích označeních, která ale bohužel - zákazníci požadují (slyší na ně). Pak se místo jednoznačného označení - např. počtu Hz, vymýšlejí alternativy. Evropa, ale i ČR často řeší zbytečné, či kontraproduktivní předpisy/zákony, ale aby v rámci ochrany spotřebitele bylo uzákoněna povinnost výrobců uvádět přesněji vybavení televizoru, to ne. Jak si to představuji. Jednoduše. Přijdu k televizoru a vidím... panel = IPS 50 Hz s doplňkovou technologií XYZ na 1200 Hz. Kdo s výrobců jako první přijde s pravdou mezi kupující a bude hrát karty otevřeně? Proč? Zákazník pak bude mít jednoznačné informace, co kupuje a nebude moci následně „remcat“, že výrobek dělá to, ono.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJezevec  |  22. 10. 2014 12:53

Nevím proč "Sámšunt" vyrábí další verze podřadných strojů a nepřejde raději na OLED?
Neschopnost Samšunt inženýrů je asi nekonečná!!!!!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Alan  |  23. 10. 2014 10:58

A naco budu tlacit do predaja oled,,ked mozu stale zarabat na smejdacke lcd?ved na trhu je stale vela tupcov co take sracky ako lcd budu kupovat za nemale lovehlavne ,ze tam je 4k ktore mi bude tak na hovno!poriadne nevisiela sa ani hd a 4k u nas mozno o 20rokov realne..!,,radsej si kupim za tu cenu projector a mam obraz ako v kine

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
vojacekr  |  23. 10. 2014 19:51

A to ještě nevíme, kolik kurvítek se skrývá uvnitř toho zázraku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
REONxsp  |  25. 10. 2014 00:29

Prečítal som si celú diskusiu... "Dozvedel" som sa, aký je výrobca Samsung zlý. Ale nedozvedel som sa, v porovnaní s kým... Žiadne fakty, žiadne opodstatnené tvrdenia... Žiadne reálne informácie... Ako na našej politickej scéne...Prihliadnuc k akým-takým faktom, ku ktorým som sa na nižšie uvedenom linku dopracoval, bude spomínaný výrobca ASI zrejme patriť k najlepším na svete, pretože sa to na grafoch tvári tak, akoby mal akosi najväčší podiel na trhu...
http://www.statista.com/statistics/267095/global-... ... A mňa neflamujte, ja som tam tie grafy nedal... Od koho si teda máme radšej tie telky kupovať?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Dan  |  25. 10. 2014 00:20

Nějak nevidím důvod ke koupi UHD televizoru :). Stejně to běžný smrtelník nemá šanci využít, protože UHD filmy prakticky neexistují - zaznamenal jsem celkem 4 české UHD filmy (WOW!!), televize UHD nevysílá ani v mokrých snech a ještě si na to počkáme...Přičemž cena letí raketově dolů, takže kupovat si teď UHD je opravdu vyhazování peněz. No ano, využijete to na fotky, nějaké vlastní UHD záznamy případně když si postavíte ultravýkoný PC, tak si můžete zahrát třeba BattleField 4 na UHD .Ovšem pro běžného uživatele je to naprosto zbytečné a je to jenom způsob jak výrobce a prodejce může vytáhnout peníze z kapsy zákazníka... Něco podobného jako HDMI kabely Monster za 3500 Kč, které mají stejnou kvalitu jak čínské za 100 Kč.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
JJezevec  |  25. 10. 2014 11:25

Souhlas.
Samsung je prostě taková šikmovoká verze českého "šmejda".

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
externí redaktor AVmania.cz | 25. 10. 2014 17:01

Ale, ale. Já bych se v těch jednoznačných vyjádřeních mírnil. Samsung zcela jistě patří k průkopníkům v některých oborech. V dalších pak pozitivně ovlivňuje vývoj. Část jeho věcí prostě funguje, na rozdíl od konkurence. Z mého pohledu také přispívá k určité „regulaci cen“. Pokud se budeme bavit o Samsung televizorech, pak loňský F8000 na mě udělal velmi dobrý dojem a zcela jistě mohu říct, že se jednalo o televizor, který se těžce vrací. Slušný obraz, slušný zvuk, možnosti ovládání - hlasem, gesty. Příjemný design.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
26. 10. 2014 14:05

Souhlasím mám doma Samsung UE55 F8000 a jsem s ním naprosto spokojenej jedná se u špičkovej kus elektroniky to samí platí o telefonu Samsung Galaxy S4 lte takže pro mě patří Samsung jak v LCD TV tak mobilech mezi to nejlepší co dnešní trh nabízí.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
pejvl  |  02. 01. 2015 20:41

dobrý den, taky mám ty výpadky signálu po přepnutí sat programu na jinou družici. snad to co nejdřív opraví ve fw

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Alois  |  09. 06. 2015 22:15
Stanislav Žá  |  22. 06. 2015 10:00

Dobrý den, mám dotaz ohledně TV Samsung UE50HU6900 a propojením na Skylink. Pořídil jsem si jak novou TV, tak parabolu a zaplatil si poskytovatele Skylink. Bohužel se mi stává, že se obraz občas zasekne (někdy 5vteřin, někdy 10vteřin i více) a poté se vše rozběhne. Dřív jsem měl UPC a vše fungovalo bez problému. Dával jsem to za vinu tedy novému přijímači Skylink a tak jsem ho vyzkoušel ještě ve dvou jiný TV a vše v pořádku, žádné zaseknutí obrazu. Poté jsme ho vyzkoušel opět v mé TV Samsung UE50HU6900 a opět se občas obraz zasekával. napadlo mě ještě vystřídat HDMI vstupy v TV,ale beze změny. Divné ovšem je, že jsem si půjčil jiný přijímač od Skylinku a tam problém u mé TV Samsung UE50HU6900 nebyl. Ale zase jakmile jsem půjčil můj předchodí přijímač k jiné TV,tak se zaseknutí neprojevilo. Nevíte kde může být problém? Nastavení v TV? je divné, že přijímač u jiných TV problém zaseknutí nezaznamenává. Děkuji za raduŽák

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory