double82
8. ledna 2019 • 8:49

Tak v Samsungu vedia ze QLED resp klasické LCD nieje konkurencia stále zlepšujúcemu sa OLEDU tak toto je cesta a myslím,že bude úspešná a dovolím si tvrdit ze kludne môže o pár rokov zabit aj oled.
Vie mi niekto povedat aké negatíva ma ten micro Led okrem ceny?

Jjezevec
8. ledna 2019 • 8:59

".... Vie mi niekto povedat aké negatíva ma ten micro Led okrem ceny?"Samozřejmě. Kromě astronomické ceny je hlavním negativem sama značka - Samsung.

Peter
8. ledna 2019 • 9:26

Správne! Počkám si, kedy bude microLED robiť Technika z Tesca. Totiž, s ClubCard budú body navyše a cena o niečo nižšia. A teraz vážne. OLED TV panely zatiaľ vyrába len LG, pritom prvý krát sa TV s OLEDom objavil v roku 2007 a ponúkol ho Sony. Rovnako SONY v roku 2012 prezentovalo microLED TV a dodnes nič z toho nevyťažil.

Dunar
14. ledna 2019 • 13:31

Sony z Microledu tazi, ale nie v beznej spotrebitelskej sfere. Predava to ako reklamne panely.

Pepa
11. ledna 2019 • 11:47

POŘÁD JE TO ZNAČKA KTERÁ NEJVÍC VYDĚLÁVÁ TY HLUPÁKU. LG je šrot

David
8. ledna 2019 • 10:21

Nevýhoda je jasná: i když v článku tvrdí, že předěly mezi moduly nejsou, tak jsou a vypadá to hnusně. To chtít doma nikdo nebude, ale dobrý to bude pro firmy na prezentace. A s tím Samsungem má možná taky pravdu: má vlastní operační systém, lepší je univerzálnější Android. A taky Samsung přestal podporovat i u nejlepších modelů různé kodeky a dokonce DTS zvuk. Chová se nesmyslně

double82
8. ledna 2019 • 11:05

videl som tie predeli ale ako vsetci hovoria je to len z tesnej blízkosti,akonáhle sa vzdiališ nieje ich vidiet.
Uvidíme dúfam,že to nebude nejaký velký problém a do budúcna natom este zapracujú. No komerčný predaj až v roku 2020

Radon
8. ledna 2019 • 11:08

předěly mezi moduly nebudou z té vzdálenosti vidět, nejmenší modul (obrazovka) je v současnosti 75", Když z 12 takových obrazovek poskládáš stěnu a umístíš ji v obchodním centru do 15 metrové výšky, předěly nikdo neuvidí. S tím Androidem v TV jsem sice maximálně spokojený (Sony), ale stejně registruji že někteří uživatelé nadávají na stabilitu. Což je u OS asi normální. Takový firmware od Samsungu, který je neměnný, bude vždy stabilnější. A naposledy kodeky a DTS, pro někoho (sbírka starých filmů v DivX) problém, pro mne který každý film po prohlídnutí maže a už min 4 roky kouká jen na H264 (teď už i H265) marginální problém. Stejně tak DTS, jako kvalitnější verze pětikanálového DD, poslouchaná na integrovaném reproduktoru TV, to je masochizmus, od toho mám receiver. A DTS je stejně originální stopa, našinec dá spíše přednost dabingu a ten je typicky v DD ...osobně než tohle, řešil bych u TV spíše podsvětlení a kontrast.

Stormborec
8. ledna 2019 • 11:32

Akorát z té vzdálenosti, kdy nebudou vidět spoje poněkud již ztrácí význam to 4k rozlišení.
Každopádně nějaké DivX je pasé jak klobouky - dívat se na nějaký pravěký DVD rip v rozlišení 640x360 na dnešních velkých obrazovkách je docela masochismus.

xxx
9. ledna 2019 • 0:17

Však ona ta modularita není určena pro nás do obýváku že? Tudíž bych se nevzrušoval hoši...
Osobně sleduji na 165cm 4k TV (z vyšší třídy) stahované filmy (zhruba ze 3,5 - 4,5m) a sice ve Full HD s rozumným datovým tokem. S tímhle rozlišením a z té vzdálenosti obraz vypadá jako z dvd/br. Televize nepotřebuje vyloženě 4k obsah, aby jste si vychutnali kvalitní obraz (samozřejmě za přespokladu, že si pořídíte kvalitnější tv). Když pustím tentýž film ve 4k (opět pouze stažený), nepoznáte mezi nimi okem rozdíl. Blbec je ten, kdo si to dává 800x600 a pod. To je nesmysl, takový obraz bude samozřejmě odporný (jako naše pozemní vysílání). Vždy jsem nechápal (a nechápu) ty články, které rozebíraly, zda má 4k tv smysl. Ano má smysl. S full HD obsahem si poradí krásně a z mé zkušenosti obraz vypadá lépe než na fhd tv byť by byla o menší úhlopříčce (jelikož dnešní tv "dopočítávají" a vylepšují, co se dá). Na 165cm už se nic neschová, jak se říká a mohu říct, že s fhd obsahem nemá moje tv ani moc co schovávat.
Osobně se na microled těším, pro Samsung (a pro nás) to bude další krok k něčemu lepšímu, než nabízí nyní.

vena
8. ledna 2019 • 11:36

Nepodporu DTS.

kuko61
12. ledna 2019 • 20:33

Negatívum je pre mňa okrem ceny (aj keď to s ňou súvisí) to, že zatial bude najmenší model 75"...

Dunar
14. ledna 2019 • 13:35

Negativ to ma velmi malo. Je ale problem vyrobit tie diody take male, aby sa z toho dali vyrobit TV v beznych uhloprieckach. Tak boh vie ci sa toho niekedy vobec dockame.

Určitě si přečtěte

Články odjinud