Samsung zatím nebude vyrábět menší 70" 4K mikroLED televizory

9. listopadu 2021
TWEET SDÍLET

Letos Samsung začal prodávat svůj první mikroLED televizor pro využití v domácnostech. Má úhlopříčku 110" a oficiální cenu 3 999 990 Kč. Zároveň s uvedením se ale Samsung nechal slyšet, že v roce 2022 můžeme čekat menší a levnější varianty. Jak to vypadá, tak Samsung upouští od uvedení menších 70" až 80" úhlopříček.

Klepněte pro větší obrázekV roce 2019 na CESu ukázal Samsung svůj první 75" mikroLED 4K televizor.

Dle jihokorejského webu The Elec se Samsung soustředí spíše na větší úhlopříčky mikroLED televizorů, konkrétněji nabídne varianty 89", 101" a 114". Populární jihokorejský výrobce se tak bude soustředit na rostoucí segment velkoplošných televizorů a nebude nabízet mikroLED modely ve velikostech, ve kterých je schopen nabídnout miniLED TV.

Základním kladem mikroLED technologie je fakt, že každý bod RGB obrazu vydává samostatně světlo. Na proti tomu miniLED televizory stále potřebují LCD panel, který je podsvícen miniLED diodami. Výhodou miniLED technologie jsou samozřejmě daleko nižší náklady proti mikroLED. 

MikroLED technologie bývá srovnávána s OLED technologií, která je také řízena na úrovni jednotlivých bodů. Proti OLEDu ale mikroLED je schopen dosahovat daleko vyššího jasu, zejména celoplošného.

Komerční mikroLED panely prodává Samsung už několik let, panely lze skládat do velkých celků, z blízka mají viditelnou strukturu, což pro domácí použití není využitelné. 

Zdroj: The Elec

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Samsung, LCD a LED, Televize na Heureka.cz