Na Netflixu má premiéru Schumacher. Dokument mapuje závodní kariéru a život slavného pilota F1

Na Netflixu má premiéru Schumacher. Dokument mapuje závodní kariéru a život slavného pilota F1

Schumacher je sportovní dokumentární film o německém závodníkovi Formule 1 Michaelu Schumacherovi. Určitě udělá radost fanouškům Formule 1, ale nejen jim. 

Dokument Netflix uvedl 15. září 2021, což se naprosto shoduje s datem Schumacherova vstupu do Formule 1 před třiceti lety. Film mapuje kariéru sedminásobného mistra světa F1, celý Schumacherův vzestup na výsluní, ale i jeho zranění a rekonvalescenci.

16298841272968.jpg

Vznikl ve spolupráci se Schumacherovou rodinou za použití soukromých rodinných archivů, archivních záběrů z Formule 1 a rozhovorů, nabízí i rozhovory se Schumacherovou manželkou Corinnou, jeho otcem Rolfem, bratrem Ralfem a jeho dětmi Ginou-Marií a Mickem. Nechybí postřehy a exkluzívní rozhovory s významnými osobnostmi Formule 1, jako jsou Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Damon Hill, David Coulthard, Jean Todt, či Bernie Ecclestone.

Pro Netflix film natočili režiséři Hanns-Bruno Kammertöns a Michael Wech, kteří už stojí za dokumentem Schumacher z roku 2019. S nimi se na tvorbě podílela dokumentaristka Vanessa Nöcker.

  • Originální název: Schumacher
  • Dokument
  • Délka 112 minut
  • Dostupné od 15. 9. 2021
  • CZ dabing, CZ titulky
  • Netflix

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud