Sdílíte Netflix s kamarády? Připlaťte si. Streamovací gigant testuje nepříjemnou novinku

Sdílíte Netflix s kamarády? Připlaťte si. Streamovací gigant testuje nepříjemnou novinku

Netflix před třemi lety poprvé veřejně promluvil o zneužívání sdílených účtů, tehdy ale jen přiznal problém, ke kterému neměl řešení. Loni už ale začal ve vybraných zemích testovat funkci, jež varovala uživatele, kteří používali jeden účet na několika různých adresách. A brzy už takové počínání začne zpoplatňovat.

Firma ve včerejší tiskové zprávě uvedla, že poplatek za sdílení začne nadcházejících týdnech účtovat v Chile, Kostarice a Peru. Ke každému účtu (Standard a Premium) bude možné přidat maximálně dva zvláštní profily.

A co víc, stávající sdílené profily bude možné na ty nové převést, případně veškeré sdílené profily půjde převést na nové účty, aby si za ně lidé pak mohli platit sami a případně sami vytvářet nové sdílené profily. Při převodu se přenesou historie sledování, doporučovací algoritmus i tituly přidané do seznamu na pozdější přehrání.

Příplatky za sdílení Netflixu
Země Tarif Premium Příplatek za sdílení
Chile 10 700 CLP (299 Kč) 2 380 CLP (66 Kč)
Kostarika 15,99 USD (357 Kč) 2,99 USD (67 Kč)
Peru 44,90 PEN (269 Kč) 7,9 PEN (48 Kč)

Příplatky činí v průměru asi 20 % toho, co se v zemích platí za nejvyšší tarif Premium. Ten u nás stojí 319 Kč, takže podle této logiky by příplatek byl okolo 64 Kč za jeden sdílený účet, případně 128 Kč za dva.

Netflix a sdílení účtu

Podmínky používání říkají: „Služba Netflix a obsah přístupný prostřednictvím této služby je určen pouze k vašemu osobnímu a nekomerčnímu použití a nesmí být sdílen s osobami mimo vaši domácnost.

V nápovědě pak explicitně stojí: „Lidé, kteří nežijí ve vaší domácnosti, potřebují vlastní účet, aby se mohli dívat na Netflix.

Netflix ve zprávě dále uvádí, že bude sledovat chování a využívání nových pravidel ve zmíněných třech zemích a až podle toho se rozhodne, jak novinku aplikovat ve zbytku světa.

via Android Police

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud