Sencor Sirius SSS 6400N: výborný, výkonný přenosný Bluetooth reproduktor [test]

Přestože nepatří mezi zavedené výrobce audiotechniky, už vícekrát nás Sencor překvapil. A teď to udělal znovu. Za skvělou cenu dostanete skvělý reproduktor.

Plusy

 • Skvělý zvuk
 • Vysoký výkon
 • Odolná konstrukce
 • Dva kusy umí hrát stereo
 • Cena

Minusy

 • Nižší výdrž
 • Jen SBC kodek
 • Stereo párování by pomohla mobilní aplikace
9/10
Hodnocení

Sencor se patrně nikdy nepustí do těch nejvyšších cenových kategorií, ale umí neskutečně překvapit přesně v kategoriích, kde se věci prodávají. Například levná sluchátka Sencor SEP300 považujeme ve své kategorii patří mezi to nejlepší, co se dá v obchodech koupit.

Klepněte pro větší obrázek

Tentokrát tu je voděodolný reproduktor. Nese označení Sencor Sirius SSS 6400N a za cenou 1 600 Kč překvapivě velmi dobrý zvuk, a hlavně pořádně silný projev. A pokud si koupíte a spárujete dva, dostanete stereo a zamilujete se.

Vzhled a konstrukce

Konstrukce reproduktoru jej dovoluje provozovat naležato, ale klidně může i stát. Repráčku je to jedno, ale v závislosti na podkladu se dost promění přednes a podání zvuku. Odolně působící válcovité tělo v sobě skrývá dva aktivní měniče, jsou umístěné na protilehlých stranách, a tak společně pokryjí 360° prostor. Jsou schovány pod hrubou tkaninou, kterou můžete mít v modré nebo také v černé či v provokativní červené. Po stranách jsou dva pasivní zářiče, které se starají basy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na horní straně uvidíte piktogramy jednotlivých tlačítek, ta jsou mechanická s jistým stiskem a máme k nim snad jedinou výtkou: horší čitelnost za šera. Bez světla tlačítka splynou s tkaninou, naštěstí se ale dají najít pohmatem vhledem k svým výrazně odlišným tvarům.

Klepněte pro větší obrázek

Naproti tlačítkům je zploštělá plastová část, na které může reproduktor ležet – pokud se jej rozhodnete používat naležato, nebude se tedy kutálet. Zároveň je zde NFC anténa pro snadné párování se smatrphonem, nechybí tradiční Micro-USB port pro nabíjení a 3,5mm jack jako zdroj hudby; oba najdete pod pryžovou krytkou, protože se Sirius chlubí krytím IPX6 (je odolný proti vodě). Potěší, že Sencor k reproduktoru přidává nejen mikroUSB kabel pro nabíjení, ale taky kabel jack/jack pro připojení zdroje zvuku kabelem – to se hned tak nevidí.

Klepněte pro větší obrázek
Pod gumovou krytkou najdete mikroUSB konektor pro nabíjení a
audiovstup jack 3,5 mm pro připojení zdroje zvuku kabelem 

Když reproduktor postavíte na výšku, využijete pogumované části, ve kterých jsou pasivní zářiče. Reproduktor díky tomu může změnit i svůj zvukový projev: pasivní zářič totiž může rozvibrovat objekt, na kterém stojí, takže pokud máte třeba stůl z masivního dřeva, získáte plnější a hlubší projev. Potěší fakt, že je celkem jedno, jak reproduktor postavíte, není zde žádné nahoře a dole. Mladší generaci potěší svítící LED pásky – ty jsou po stranách v gumovém krytí stran. Mají více barev a mohou tak signalizovat vybití, režim párování atd.

Hudby plný dům

Přes relativně malé rozměry Sencor udává celkový výkon 30 W (RMS), což je dostatečná hodnota na ozvučení jedné větší místnosti. To hlavní však není maximální hlasitost reprodukce, ale způsob, jak reproduktor pracuje s prostorem. Všesměrový projev opravdu funguje a i na nízkou hlasitost je znát krásný široký prostor. Teprve u maximální hlasitosti můžete narazit na okamžiky, kdy dojdete ke slyšitelnému zkreslení, záleží však na druhu hudby.

Klepněte pro větší obrázek

Potěší, že se Sirius nesnaží o hluboké silné basy za každou cenu. Na to mu samozřejmě chybí objem. Zvuk je naladěn spíše neutrálně a snaží se, aby zahrál všechno. A to včetně jazzu, akustických nahrávek či klasiky. Samozřejmě že můžete narazit na songy, kdy vám mohou hlubší basy chybět, troufnu si však tvrdit, že u zbylých 90 % skladeb budete z neutrálního projevu nadšení. Pokud patříte mezi milovníky výrazných basů, tak zamiřte spíše do rozměrnějších (a dražších) reproduktorů, které na to mají jak objem, měniče a jsou na to vysloveně laděné.

Klepněte pro větší obrázek

Pro přenos hudby se používá Bluetooth 4.2 a standardní SBC kodek, nicméně elektronika v reproduktoru poměrně dobře maskuje a opravuje akustické chyby, které SBC napáchá. Baterie vydrží podle výrobce sedm hodin, což je při běžné hlasitosti reálná hodnota, pokud ale využijete celý výkon a budete poslouchat na vyšší hlasitost, počítejte spíše s výdrží pět hodin. Celý hudební víkend bez nabíječky zkrátka Sencor nezvládne, není to zkrátka reproduktor s výdrží pár desítek hodin (to umí například Sony), což je asi jeho jediná výrazná slabina.

Když hudba, tak stereo

Co nás ale nejvíce zaujalo, tak možnost použít dva reproduktory do stereo páru, což jsme si mohli vyzkoušet. Nejenže máte stereozvuk, ale díky konstrukcí vznikne krásný široký prostor a zvuk vás úplně obklopí. Když vezmu v potaz celkovou investici asi 3 200 Kč, těžko hledat něco, co by za podobné peníze hrálo lépe. Opravdu to stojí za to.

Systém dvou reproduktorů má však také svá úskalí. Párování do sterea probíhá mezi reproduktory, takže nemůžete ovlivnit, který je levý a který je pravý. Ani se to nikde nedozvíte. Spárování probíhá mezi reproduktory, kdy se jeden stává hlavním, jenž komunikuje s telefonem (ovládání funguje u obou), a druhý tím doprovodným.

Pokud si někdy budete chtít vzít jen jeden reproduktor s sebou, není to problém, ale když si vezmete ten „vedlejší“, musíte jej spárovat s telefonem a rozbijete si párování do sterea. To je ale naštěstí jen drobnost, nicméně pokud by Sencor udělal aplikaci, která by řešila jen toto, bylo by to z uživatelského hlediska daleko lepší.

Verdikt

Celkově si Sencor Sirius SSS 6400N  zaslouží velkou pochvalu. Pokud vám stačí jeden, tak za 1 600 Kč můžete mít krásně hrající reproduktor. Pokud budete investovat rovnou do dvou kusů, potom to začne být zajímavé, tam ale s největší pravděpodobností většina zájemců o přenosný BT reproduktor v této cenové relaci nemíří.

Sencor potěší jak svojí odolnou konstrukcí, tak svým neutrálním, ale velmi muzikálním projevem a celkově překvapivě vysokým výkonem. Za to platíte o něco nižší výdrží. Ve své cenové relaci se BT reproduktor Sencor Sirius SSS 6400N  zařadil mezi produkty, které nabízejí vynikající poměr cena/výkon a má naše vřelé doporučení.

Sencor Sirius SSS 6400N

Cena: 1 599 Kč

Zapůjčil: Sencor

 • konfigurace systému: 2.0
 • výstupní výkon: 30 W (RMS)
 •  frekvenční rozsah: 80 až 6 000 Hz
 •  konektivita: Bluetooth 4.2 (SBC), NFC  
 • vstup: 3,5mm jack  
 • odolnost: IPX6
 • baterie: 4 000 mAh  
 • udávaná výdrž: až 7 h
 •  příslušenství: Micro-USB kabel, 3,5mm jack kabel, textilní poutko
 •  rozměry: 187 × 78 × 78 mm  
 • hmotnost: 620 g

Témata článku: Testy, Reproduktory, Recenze, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Přenosné, Sencor, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz