Sencor US600TCSB: letošní řada levných a chytrých 4K UHD televizorů

Sencor US600TCSB: letošní řada levných a chytrých 4K UHD televizorů

Většinou píšeme o technologických novinkách, které jsou ve vyšších cenových relacích, nicméně i ty z druhého konce ukazují, kam se technika (a hlavně cena, kterou za ni zaplatíte), posunula. 

Letošní řada televizorů Sencor US600TCSB se vyrábí v úhlopříčkách 55", 50", 49" a 43". I ten největší stojí oficiálně 9 500 Kč, 49"/50" stojí 8 500 Kč, "malá" pak 7 000 Kč. Je tedy vidět, kam až padly ceny televizorů. Přitom ve výbavě nechybí vůbec nic, co od běžné chytrého televizoru člověk potřebuje.

1.JPG

Rozlišení je samozřejmě už 4K, nabídka tunerů je kompletní – tedy HD DVB-T/T2/C/S/S2. K dispozici jsou tři HDMi vstupy a dva USB, potěší nejen fyzický sluchátkový výstup, ale také Bluetooth 5.0. Smart TV rozhraní nabídne přístup k Netflixu, YouTube a dalším aplikacím, přičemž pro připojení internetu poslouží buď kabel, nebo Wi-Fi (je zde ale jen pásmo 2,4 GHz). mezi podporované funkce patří Miracast, tedy odesílání obsahu smartphonu do televizoru. 

2.JPG

USB slouží nejen pro přehrávání videí, ale také pro nahrávání TV pořadů na pevný disk, případně pro timeshift (časově posunuté sledování TV vysílání). Některé jedince potěší fakt, že televizor neformátuje disk pro omezené využití (jak to dělají značkové TV), ale nahrává do formátu PVR-TS, takže záznamy se dají dále zpracovat. 

3.JPG

Ptáte se kde se ještě pozná nižší cena? Od pohledu na technické parametry zvuková část má udávaných 2x 8 W, což je o chlup méně, než dražší modely (zpravidla mívají 2x 10 W). Tomu pak odpovídá v této třídě běžná ostřejší charakteristika zvuku, což vyhovuje zejména starším lidem – srozumitelnost hlasů je pak lepší. Dále nehledejte podporu HDR obsahu (nicméně levnější televizory, které ji "mají", stejně HDR nezobrazí lépe, než běžný obsah).

V každém případě, jak bohatá výbava, tak nízká cena za velkou obrazovku ukazují, jak tvrdý konkurenční boj je nejnižší cenové relaci televizorů.  

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud