6
Fotogalerie

Sennheiser AMBEO Soundbar Mini bude nejlevnější a nejpraktičtější. Nabídne Dolby Atmos, DTS:X a 360 Reality Audio

Na veletrhu IFA 2023 představil německý Sennheiser svůj nejnovější přírůstek do svého portfolia soundbarů – AMBEO Soundbar Mini, ten doplní dva větší, výkonnější a samozřejmě i dražší modely. Novinka slibuje, že i v nejmenším provedení nabídne virtualizační 7.1.4 kanálovou technologii a trojrozměrnou akustiku s vynikajícím zvukem.

csm_Ambeo-Soundbar-Mini-5_dbb72e67ca.jpg

Oproti loňskému modelu AMBEO Soundbar Plus (zde je recenze) je určen pro milovníky zvuku, kteří chtějí vylepšit zvuk v menším obývacím pokoji, či ložnici. Díky rozměrům pouhých 70 x 10 x 6,5 cm se vejde prakticky kamkoliv, přitom nabízí už dospělý zvuk vyšších modelů.

Osazen je zesilovačem třídy D o výkonu 250 W, čtveřicí širokopásmových měničů a dvojicí 4" subwooferů. Výrobce slibuje „ostrou věrnost, silné basy a křišťálově čistý přednes“. Výrobce udává nejnižší basy 43 Hz, pokud chcete ale více, samozřejmě lze volitelně bezdrátově připojit až čtyři subwoofery Sennheiser AMBEO.

Stejně jako u všech soundbarů AMBEO nabízí kalibraci jedním dotykem, která  změří místnost a optimalizuje virtualizaci prostorového zvuku dle velikosti, odrazu a tvaru místnosti. Mini podporuje zvukové kodeky Dolby Atmos, DTS:X, MPEG-H a také formáty 360 Reality Audio.

K dispozici je také  podpoře digitálních hudebních služeb, nechybí Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect, TIDAL Connect, ale ani podpora  TuneIn, Deezer, iHeart Radio a dalších. Hudbu lze streamovat buď přes Wi-Fi, nebo Bluetooth.

csm_Ambeo-Soundbar-Mini-Lifestyle-2_380551c945.jpg

Model Mini má čtyři integrované mikrofony, které slouží nejen pro výše zmíněnou automatickou kalibraci místnosti AMBEO, ale také pro zadávání příkazů hlasovou asistenci Alexa k ovládání soundbaru. Nechybí ani podpora Google nebo Siri. 

Kromě toho samozřejmě nechybí funkce, jako jsou předvolby pro konkrétní obsah a adaptivní režim, kdy soundbar automaticky rozpozná přehrávaný obsah, například hudbu, filmy nebo sportovní přenosy, a podle toho optimalizuje zvuk. V případě potřeby lze zapnout také možnost zvýraznění dialogů a noční režim. HDMI eARC vstup je zde jeden.

Nový soundbar Sennheiser AMBEO Mini se začíná prodávat v září, oficiální cena je 19 990 Kč, nebo 799 eur.

Zdroj: 

Určitě si přečtěte

Články odjinud