28
Fotogalerie

Recenze soundbaru Sennheiser Ambeo Plus. Výborný zvuk s Dolby Atmos, avšak za vyšší cenu.

Plusy
Krásný 3D zvuk Dolby Atmos
Kalibrace zvuku dle místnosti
Streamování hudby přes Chromecast, AirPlay, Tidal Connect
Velmi hudební projev
Jednoduché nastavení
Minusy
Bez subwooferu nemá hluboké basy
Vysoká cena
9  /10

Sennheiser už od roku 2018 nabízí svůj vynikající prémiový soundbar Ambeo, nicméně ten přes vysokou kvalitu svojí cenou odrazuje spousty zájemců (49 990 Kč až 65 000 Kč). Bohužel patří k nejvyšším na trhu. Letos tak německý výrobce přidal svoji levnější variantu, která nese název Sennheiser Ambeo Soundbar Plus.

I když Plus v názvu může evokovat, že jde o lepšího následovníka, ve skutečnosti je novinka nižší model – menší a podstatně lehčí (6,3 kg místo 18,3 kg). Přesto se svými schopnostmi řadí mezi prémiové modely, a ostatně tomu odpovídá i nemalá cena, která určitě nepatří mezi lidové.

A jaká je výbava? Senneiser udává, že soundbar nabízí zvuk 7.1.4, pokud ale spočítáme fyzické kanály a měniče, tak dostaneme 5.1.2, zbytek je virtuální. Samozřejmostí je Dolby Atmos a firemní specialitka, AMBEO 3D režim, který ještě více rozšíří zvukový prostor. Subwoofer má soundbar integrovaný, dokoupit si pak můžete bezdrátový AMBEO Sub (17 890 Kč až 17 900 Kč); ten jsme ostatně měli zapůjčený také, takže můžeme objektivně zhodnotit, jaký má přínos. 

Vzhled a konstrukce

Soundbar samotný designem nijak nevybočuje a Sennheiser tak jen potvrzuje pověst konzervativního výrobce. Má 105 cm na šířku, výška je 8 cm, v prémiové třídě jde tak o jeden nejmenších soundbarů. Konstrukce je plastová, potažená průzvučnou tkaninou, výsledkem je nízká hmotnost, zmiňovaných 6,3 kg.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaké jsou funkce a co soundbar umí

Jak to hraje hudbu a filmy

Pro koho bude vhodný

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud