Sennheiser CX True Wireless:  Sluchátka jsou určeny náročnějším posluchačům, kteří hledají pro tuto německou značku typický kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž.

Sennheiser CX True Wireless: Sluchátka jsou určeny náročnějším posluchačům, kteří hledají pro tuto německou značku typický kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž.

17
Fotogalerie

Sennheiser CX True Wireless: nová levnější sluchátka s výdrží 9 hodin slibují referenční zvuk

Fakt, že v posledních letech se o zcela bezdrátová sluchátka (True Wireless) obrovský zájem německý Senneiser samozřejmě nemůže ignorovat. Před pár lety do své nabídky přidal prémiová TWS sluchátka Momentum, které loni nahradil aktuální model Momentum True Wireless 2 s aktivním potlačením hluku. 

CX_TW_Black_Application_Image_Female_1.jpg

Ale ne všichni chtějí utrácet za drahý prémiový model, a tak loni přibyla TWS sluchátka Sennheiser CX 400BT. Ta nyní dostala levnějšího sourozence označovaného jednoduše Sennheiser CX True Wireless, při podrobnějším  pátrání však najdete přesnější označení CX 200 TW1​. 

Sluchátka CX True Wireless mají Bluetooth 5.2, podporují kodeky AAC, SBC a jako jeden z mála výrobců nabídne také aptX. Odolnost proti vodě a dešti plní IPX4, co se výdrže týče, tak výdrž má být výborných 9 hodin na jedno nabití, přičemž pouzdro přidává dalších 18 hodin. Celkem se tak dostanete na 27 hodin poslechu, dobíjí se přes USB-C. Ovládání bude dotekové a za pomoci aplikace ho lze upravit. Aktivní potlačení hluku nečekejte, výrobce ale slibuje, že to pasivní bude velmi dobré.

CX_TW_White_Mood_Shot_2.jpg

Zajímavostí jsou nejen mikrofony MEMS s technologií Beamforming, ale také funkce Adjustable Sidetone, kdy má být zvuk směrován jen do jednoho sluchátka (v nastavitelném režimu tří úrovní). Podpora hlasových asistentů Google Assistant a Siri nechybí.

Co se zvuku týče, tak Sennheiser slibuje "dynamický zvuk s bohatstvím basů a hudebních podrobností" a co se kvality a čistoty týče, tak nová sluchátka mají být ve své třídě zvukovou referencí. Přes aplikaci Smart ControlApp lze dále plynule zvuk pomocí ekvalizéru upravit, případně bude k dispozici samostatné posílení nízkých frekvencí Bass Boost.

CX_TW_White_Application_Image_Male_2.jpg

Sluchátka Sennheiser CX True Wireless mají oficiální cenu 129 Euro, v ČR pak 3 350 Kč, prodávat se mají v černé a bílé variantě. Zajímavé však je, že vyšší model CX400 True Wireless stojí stále na německých stránkách Sennheiseru původních 199 Euro, v ČR se však aktuálně vyprodávají za 3 300 Kč. Takže pokud se vám líbí a nechcete čekat na novinku...

Zdroj: Sennheiser 

Určitě si přečtěte

Články odjinud