Recenze sluchátek Sennheiser HD 250BT: dostupná novinka se skvělým zvukem, dobrou výdrží a kodekem aptX LL

2. července 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hudební projev
 • hmotnost
 • výdrž

Minusy

 • absence polstrování mostu
 • uchycení mušlí
 • absence jacku
8/10
Hodnocení

Sennheiser rozšířil svoji nabídku bezdrátových sluchátek o model HD 250BT, který sám výrobce charakterizuje jako „kombinaci minimální hmotnosti, maximální odolnosti, mohutné a barevné reprodukce a výběru užitečných, snadno dostupných funkcí“.

Hned na první pohled je také patrné, že sluchátka respektive jejich design je inspirovaný modelem HD 25, který byl určen zejména pro DJe.

Konstrukce a zpracování

Hned ze začátku nutno podotknout, že většina neduhů těchto sluchátek se z mého subjektivního pohledu týká zejména konstrukce, ale nepředbíhejme. HD 250BT jsou typickým zástupcem bezdrátových sluchátek lehké supraaurální konstrukce, kdy náušníky leží na uchu. V případě testovaného modelu, však jsou i tyto poměrně velké, takže posluchači s malýma ušima mohou model považovat za circumaurální.

Konstrukce je zde celoplastová, což nutně neznamená, že je špatná. Naopak zde výrobce spoléhá na pružnost použitých plastů, která může přispívat k vyšší odolnosti. Důkazem tohoto přístupu je například uchycení mušlí k hlavovému mostu, kdy jsou na něj tyto pouze nasunuté a zajištěné proti vypadnutí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konce hlavového mostu tedy procházejí vnější částí mušle, kde je most zafixován vnitřním pružným mechanismem na nastavené velikosti. Vše drželo perfektně a s nastavením velikosti mostu není problém. Otázkou ale je, jak to bude vypadat po několika letech používání – již nyní jsou na mostu viditelné stopy od aretačního mechanismu a každý plast se v čase opotřebovává.

Propojení mušlí zajišťuje kabel, který vede od mušlí do hrany mostu, kterou prochází k druhému sluchátku. Elegantní řešení má slabší místo pouze v části, kdy se kabel vine z mušle nahoru – volná smyčka by se teoreticky mohla o něco zachytit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mušle mají průměrně silné polstrování z molitanu, který je potažen umělou kůží, paměťový efekt pěny byste zde hledali marně ale celé náušníky je možné sundat, takže jejich výměna by neměla být problém.

Co ale problém je, to je chybějící polstrování hlavového mostu. Nejen že kvůli tomu špatně drží na hlavě a klouže po vlasech, ale hlavně začne po půlhodině používání výrazně tlačit na temeno hlavy. Rozhodně se nejedná o nic příjemného, zejména, pokud máte krátké vlasy. Mnohem lépe na tom pravděpodobně budou při používání ti, kdo mají vlasy delší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení najdete vedle sluchátek jen napájecí USB-C kabel, transportní obal bohužel chybí, i když krabice nepatří mezi nejmenší. Povrchová úprava v podobě matného plastu bude s jistotou přitahovat škrábance.

Komfort a ovládání

U sluchátek supraaurální konstrukce je třeba počítat s jistými vlastnostmi danými jejich konstrukcí. Obvykle se jedná o lehké modely uzavřeného typu, které mají menší náušníky, ležící na ušním boltci.

Odtud také pramení možnosti použití – pokud nosíte brýle, pak počítejte s tím, že tlak vyvinutý na ucho sice není nijak výrazný, ale značně zvyšuje tlak stranic brýlí na vnitřní část boltce, což vede po čase k nepříjemnému tlačení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotná sluchátka pak mají přítlak velmi dobře nastavený, uchycení mušlí umožňuje dostatečný náklon při přizpůsobení a ani po delší poslechu nejsou sluchátka těžká. Počítat ale musíte s menší stabilitou kvůli absenci polstrování hlavového mostu, zejména u krátkých vlasů.


Sennheiser HD 250BT

Cena: 1 850 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC, aptX, aptX LL
 • frekvenční rozsah: 20 – 22 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 25 h, nabíjení do plna za 3 h
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů
 • hmotnost: 125 g
 • barva: černá
 • příslušenství: napájecí USB kabel, návod

Pro ovládání je určena trojice tlačítek na pravé mušli – hlavní je multifunkční sdružené se zapínáním a aktivací párovacího režimu s jeho pomocí je možné také ovládat přehrávač a posun skladeb, respektive telefonní hovory. Zbývající dvojice +/- pak slouží pro změnu hlasitosti. Jednotlivé příkazy zadáváte různým počtem stisků tlačítka.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Negativem je absence jiného než USB-C rozhraní, které navíc slouží jen pro nabíjení baterie. Pokud byste chtěli poslouchat hudbu s vybitou baterií jen po kabelu, tak máte bohužel smůlu. Konektor pro audiojack u sluchátek nenajdete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

K dispozici je také aplikace Sennheiser Smart Control, s jejíž pomocí můžete jednak aktualizovat firmware sluchátek a jednak si upravit nastavení zvuku – to je však velmi jednoduché, najdete zde ekvalizér se třemi posuvníky pro basy, středy a výšky nebo odlišné grafické rozhraní téhož v podobě jakéhosi zvukového pole.

Hudební projev

Zvuk je rozhodně tím, proč byste si měli sluchátka pořídit. Zde se naladění povedlo a v zásadě není v rámci dané cenové kategorie příliš co vytknout. Výrobce uvádí, že sluchátka zprostředkují zvuk vašeho oblíbeného klubu. 

V překladu to znamená, že mají zábavné ladění s poměrně hutnými basy, ale nehrozí zde přebasování, které je pro některé značky typické. Zde se zkrátka jede sice na zábavný přednes, ale v rámci jistých limitů.

Výsledkem je velmi pěkné zastoupení všech pásem, kdy začínají hutné a vcelku rychlé basy, doplněné velmi mírně zastřenými středy a dostatečným množstvím vysokých kmitočtů. Ve všech pásmech je zvuk přirozený a příjemný bez ostrých přechodů nebo projevu v extrémním zatížení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka jsem měl možnost porovnat přímo se zcela odlišným modelem HD 559, což jsou circumaurální sluchátka otevřené konstrukce. Nutno dodat, že přednes je zde do značné míry podobný, takže firemní ladění se nezapře. Výrazným rozdílem je pouze podání prostoru, kdy HD 559 nabídnou mnohem širší prostor a tím pádem i lepší vzdušnost celého poslechu.

Svůj díl na kvalitě poslechu má také dostupný kodek aptX a aptX LL, který je schopen zprostředkovat mnohem čistší a lepší přenos ve srovnání s obyčejným SBC kodekem.

Sennheiser HD 250BT Sennheiser HD 250BT
nabízí 7 obchodů za ceny od 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Verdikt

Sluchátka Sennheiser HD 250BT nejsou pro každého, zejména díky jejich konstrukci, která s sebou nutně nese kompromisní míru komfortu a výraznou roli hraje, jak vám sednou na hlavě, případně zda nosíte brýle.

Velmi kvituji, že se výrobci pouštějí do takovýchto modelů, protože na trhu zcela chybí kvalitní lehká bezdrátová sluchátka podobní konstrukce jako např. Koss Porta Pro, Sennheiser PX100 nebo Soundblaster Jam.

Ke konstrukci pak míří asi jediná negativa, z hlediska hudebního projevu zde není příliš co vytknout a svým zvukem sluchátka rozhodně potěší.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Sennheiser, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Sygic přidá další pohled na navigaci. Trasu na palubním displeji rozšíří telefon s funkcí Real View

Sygic přidá další pohled na navigaci. Trasu na palubním displeji rozšíří telefon s funkcí Real View

** Sygic přináší další využití smartphonou při navigaci ** K trase na displeji automobilu ukáže i navigaci s kamerou na telefonu ** Navigace rozpozná i značky a dovolí změnit symbol auta

Martin Miksa
SygicMobilní aplikaceNavigace
Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

** Vzhled jako tradiční hodinky a překvapivá výbava uvnitř ** S Fossil Gen 6 Hybrid změříte tep, kyslík v krvi a potěší i výdrží ** Překvapí mikrofon a podpora hlasové asistentky Amazon Alexa

Martin Miksa
Amazon AlexaFossilSmartwatch
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vyrážíte do zahraničí? Takhle si pohlídáte, abyste v roamingu neprodatovali i plavky

Vyrážíte do zahraničí? Takhle si pohlídáte, abyste v roamingu neprodatovali i plavky

** Zkontrolujte si nastavení SIM karet ještě před odjezdem ** Máte jako datovou SIM tu správnou? ** I ve Velké Británii stále voláte za stejné ceny jako doma

Martin Chroust
Mobilní dataNávodyRoaming
Další značka to zkouší s bleskově rychlým dobíjením. Infinix slibuje dobití půlky baterie za 4 minuty

Další značka to zkouší s bleskově rychlým dobíjením. Infinix slibuje dobití půlky baterie za 4 minuty

** Infinix slibuje dobíjení výkonem 180 Wattů ** 4500mAh baterii s ním údajně do půlky nabije už za 4 minuty ** V prvních telefonech se objeví v druhé polovině roku

Martin Miksa
Rychlé nabíjeníRychlé dobíjeníNabíjení
Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč aneb dobrý zvuk za málo peněz

Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč aneb dobrý zvuk za málo peněz

Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.

Jaromír Puk
Sluchátka
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid