Sennheiser HD 4.40BT: dostupná velká bezdrátová sluchátka s čistým zvukem [test]

28. listopadu 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • pohodlí
 • konektivita
 • aptX kodek
 • vyrovnaný přednes
 • výdrž

Minusy

 • plastová konstrukce
 • menší náušníky pro velké uši
 • užší prostor
8/10
Hodnocení

Bezdrátová sluchátka má Sennheiser v nabídce již delší dobu a s řadou Momentum se velmi dobře zapsal i mezi náročnějšími posluchači. Stejně tak model PXC 550 s aktivním potlačením hluku dělají značce dobré jméno.

Oba dva zmíněné modely však patří k vyšší třídě v nabídce, my jsme se tentokrát podívali blíže na nejlevnější Bluetooth model HD 4.40BT, který má velmi nenápadný a decentní design.

Konstrukce a zpracování

Z pohledu konstrukce v tomto případě není prakticky co vytknout, pokud tedy nepovažujete design sluchátek za bernou minci. Ten je totiž velmi střídmý a troufám si tvrdit, že pro mladší uživatele až nudný.

Ovšem z pohledu konstrukce je zde všechno v pořádku, ačkoli se jedná o kompletně plastové provedení sluchátek. To se týká – zde jediná a o to podstatnější výtka – i hlavového mostu, jehož vnitřní posuvná část je tvořena plastovým odlitkem se zalisovaným signálovým kabelem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vnější strana hlavového mostu i mušlí je vyvedena v matném plastu, který nezachytává otisky prstů, vnitřní část mušlí je bohatě polstrovaná pěnou s částečným paměťovým efektem.

Kloubové uchycení mušlí usnadňuje pohodlné usazení na hlavě, jelikož je pohyb v kloubech možný v dostatečném rozsahu. Na obvodu pravé mušle jsou kompletní ovládací prvky doplněné micro USB konektorem a konektorem pro připojení signálového kabelu. Levá mušle je osazena NFC tagem pro rychlé spárování, na pravé pak najdete perforaci pro mikrofon sloužící k odstranění okolního hluku při telefonních hovorech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení najdete oba dva kabely, které doplňuje ještě transportní pytlík z jemné tkaniny. Nutno dodat, že signálový kabel se ke sluchátkům připojuje pomocí 2,5 mm jacku a je vybaven bajonetovým uchycením proti nechtěnému vytažení. V místě ukončení hlavového mostu je kloub, který umožňuje sluchátka složit do kompaktnějšího tvaru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukčně není sluchátkům moc co vytknout, snad jen plastové provedení hlavového mostu, které může být náchylnější k poškození. Avšak vzhledem ke zkušenostem výrobce se zpracováním plastů předpokládám, že bude díl trvanlivějšího charakteru. Při častějším nošení sluchátek kolem krku zamrzí, že mušle nejsou otočné o 90°, což by značně zvýšilo komfort.

Komfort a ovládání

Komfort nošení je tím, čím vás sluchátka dostanou, konstrukčně jsou sluchátka někde na pomezí circum a supraaurálního typu. Většina uživatelů nebude mít problém usadit mohutné náušníky pohodlně kolem ucha, ti co mají uši větší se budou muset spokojit s usazením na uši anebo si boltec „srolovat“ do vnitřního prostoru náušníku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ten je velmi pohodlný a ani při delším poslechu sluchátka nijak nepřekáží a netlačí. Bez problémů tak můžete absolvovat i více něž dvouhodinový poslech. Patříte-li mezi obrýlené jedince, počítejte s mírným povrzáváním polstrování při pohybu čelistí, není to však nic zásadního a po chvíli přestanete zvuk vnímat.

Díky rozsahu otočných kloubů si najde ideální pozici prakticky každý, nese to s sebou samozřejmě delší dobu pro správné usazení, jakmile však pozici najdete je každé další usazení otázkou okamžiku. Uživatelé s větším obvodem hlavy mohou cítit silnější přítlak, je proto vhodné sluchátka fyzicky vyzkoušet.

Ergonomie ovládání je zde také poměrně přehledná, na první pohled může mást počet tlačítek. Je zde hlavní vypínač, poté kolébkové multifunkční tlačítko – stiskem můžete pozastavit přehrávání nebo přijmout telefonní hovor, pohybem do stran (či spíše nahou/dolů) se potom přepínáte mezi skladbami, případně je přetáčíte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další kolébkové tlačítko je určeno pro změnu hlasitosti. Zde je třeba upozornit na fakt, že při změně hlasitosti sluchátka tlumeně pípají, při každém posunu nahoru nebo dolů. Zapnutí a vypnutí sluchátek je pak ohlášeno taktéž tlumeným ženským hlasem, který není zbytečně nahlas.

Spárování je jednoduché a rychlé přes NFC i klasickou cestou. Sluchátka umožňují současné spárování se dvěma zařízeními – není tedy problém poslouchat hudbu z počítače a zároveň je využít jako handsfree při příchozím telefonátu. Stejně tak můžete přepínat mezi zdroji hudby – jakmile jeden pozastavíte a druhý spustíte, přehrávání pokračuje.

Klepněte pro větší obrázek

Hudební projev

Díky uzavřené konstrukci a mohutnému polstrování vád sluchátka velmi dobře izolují od okolních zvuků, to stejné platí i v opačném směru. Uzavřená konstrukce však v tomto případě přináší mírný kelímkový efekt – pokud se na něj ale nebudete soustředit a hledat jej, tak ho snadno přeslechnete.

Při prvním poslechu jsem proto nebyl z hudebního projevu příliš nadšený, nutno si však uvědomit limity konstrukce, cenovou hladinu a také bude záležet z jakých sluchátek přecházíte.

Celkově je možné hodnotit projev jak dobře vyvážený, kupodivu zde není dominující basová složka, která by halila celé pásmo. Basy jsou pevné a přesné, ovšem na můj vkus jsou trošku více upozaděné, takže elektronickou hudbu si neužijete – na druhou stranu všechny ostatní žánry znějí velmi dobře a není co vytknout.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vysoké frekvence jsou také velmi dobře zastoupené a vhodně doplňují zbytek pásma, není jich ani málo ani moc a velkým obloukem se vyhýbají agresivnímu podání či nedejbože řezavým sykavkám. Středních kmitočtů je zde také dostatek, což poznáte zejména u vokálů, ovšem jsou jako by zmáčklé a méně čisté, než bych očekával.

V průběhu testování jsem zkoušel propojení s notebookem a se dvěma mobilními telefony. Aktivní aptX kodek se projevuje v čistším a jasnějším přednesu ve srovnání se standardním SBC. Mimo to však sluchátka nijak nepřikrášlují realitu a u streamované hudby v průměrné kvalitě to bude znát. Provozování sluchátek s dodávaným kabelem zde není spíše nouzovou záležitostí – zvuk je prakticky stejný jako při bezdrátovém připojení, takže  sluchátka nijak bezdrátový signál před reprodukcí neupravují, jako tomu bývá u některých konkurenčních modelů.

Klepněte pro větší obrázek

Jediná výtka zde tedy míří k celkově sevřenějšímu projevu, kterému chybí více prostoru, v kombinaci s uzavřenou konstrukcí si tak náročnější posluchač může připadat, jako by poslouchal hudbu v malé vytlumené místnosti.

Verdikt

Uzavřená bezdrátová sluchátka Sennheiser HD 4.40BT jsou ideálním modelem pro kancelářskou práci, kde vás jednak dobře izolují od okolního hluku (a stejně tak okolí) a jednak s nimi můžete bez problémů pracovat i  více hodin v kuse (samozřejmě je třeba počítat s pocením uší v letním období) díky perfektnímu komfortu. Zároveň je praktická možnost připojení dvou aktivních zařízení.

Po zvukové stránce jsou sluchátka mírně nadprůměrná – řečeno jinak hrají velmi podobně, jako drátová sluchátka ve stejné cenové hladině, ovšem zde s možností bezdrátového přenosu. Bude ale záležet jaká sluchátka jste používali před tímto modelem. Jestliže máte zažitý dynamický a zábavný poslech, bude pro vád HD 4.40BT mírným zklamáním. Jestliže ale nemáte zkušenost s dražšími sluchátky, pak budete nadmíru spokojeni.

Velkým plusem je zde také výdrž baterie udávaných 25 hodin provozu je reálných a i kdybyste se dostali na výdrž o třetinu nižší, stále je to perfektní hodnota od takového modelu s velkými měniči.

Sennheiser HD 4.40BT

Cena: 2 590 Kč

 • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: kabel, Bluetooth
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 18 – 22 000 Hz
 • citlivost: 113 dB/mW
 • impedance: 18 Ohm
 • napájení: baterie – 2 h, nabíjení, cca 25 h přehrávání
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů,hlasitosti
 • hmotnost: 225 g
 • barva: černošedá
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel, transportní pouzdro 

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Testy, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Sennheiser, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Do redakce připlul kapitální kousek. Vlajková loď Samsungu v rámci 4K/UHD LCD televizorů vylepšená o mini LED podsvícení. O tomto modelu sám výrobce píše jako o jeho „nejvýkonnějším 4K televizoru“. A co napíšeme my?

Alexandr Bray
miniLEDRecenzeTestLCD a LEDSamsungTestyTelevizory