6
Fotogalerie

Sennheiser HD 560S: nová sluchátka slibují referenční zvuk za dostupnou cenu

Pokud seriózní výrobce slibuje u svého produktu kvalitu zvuku, která uspokojí náročné audiofily, tak obvykle to znamená také vysokou cenu. Německý Sennheiser se vydal proti proudu a svoji řadu audiofilních sluchátek nyní rozšířil o nejlevnější model HD 560S.

HD_560S_Product_Shot_Cutout_Isofront.jpg

Sluchátka Sennheiser HD 560S mají nabídnout analytický zvuk a slibuje přirozený a přesný referenční zvuk. Přitom oficiální cena je ohlášená na 199 Euro (5 400 Kč),  což je částka, kterou si může dovolit téměř každý náročnější milovník hudby.

Zvukově jsou referenční sluchátka určeně pro využití ve studiích a pro profesionální využití. Na rozdíl od běžných sluchátek, která bývají zvukově vyladěna zábavněji a tolerantněji, referenční kladou důraz na neutralitu a přesnost reprodukce zvuku, aby tvůrci přesně a bez příkras slyšeli, co tvoří a produkují. 

x1_desktop_sennheiser-hd_560S_Driver_closeup.jpg

HD 560S jsou otevřená sluchátka sluchátka, jsou osazena novými dynamickými měniči. Udávaný frekvenční rozsah 6 Hz až 38 000 Hz, impedance je 120 ohmů, harmonické zkreslení je < 0.05 %.

Designově vycházejí z lehkého modelu HD 599 a váží jen 240 gramů, náušníky jsou velurové, zvukově ale mají odkazovat na model HD 660S. Domácímu a profesionálnímu využití odpovídá také odnímatelný 3m kabel s konektorem 6,3 mm, redukci na 3,5mm Jack však dostane kupující také. 

Zdroj: Sennheiser 

Určitě si přečtěte

Články odjinud