10
Fotogalerie

Sennheiser HD660S2 – nová sluchátka pro náročné přicházejí v druhé generaci. Slibují měkčí a teplejší zvuk

Společnost Sennheiser uvedla na trh nová sluchátka pro audiofily Sennheiser HD660S2, vylepšenou verzi otevřených sluchátek HD 660. Jedná se o nástupce sluchátek HD 650, jedněch z nejznámějších, nejúspěšnějších a nejdéle vyráběných modelů této německé značky. 

Hlavní změnou u modelu HD 660S2 proti stávající první generaci jsou mírně odlišné, jinak naladěné měniče. Podle výrobce budou nyní subbasy výraznější, což by mělo přinést "měkčí a teplejší" zvuk než u modelu HD 660.

hd_660s2_frequency_diagramm.jpg

Sennheiser poukazuje zejména na hlubší ponor basů. Křivka zveřejněná společností Sennheiser však ukazuje, že je toho více, má mnohem menší sklon, takže subbasy od 50-60 Hz jsou silnější. Ale i vyšší frekvence jsou dle grafu o něco výraznější. Díky tomu by sluchátka měla znít úplně jinak. Celkový frekvenční rozsah je 8 Hz – 41 500 kHz.

hd_660s2_still_eploded_view_v1.jpg

Konstruktéři dle výrobce také přepracovali cívky sluchátek tak, aby se přiblížila legendárním HD 600 a 650. Impedance nových sluchátek tak stoupla na 300 ohmů a jejich cívka se může pochlubit vyšším výkonem i silnějším tlumícím efektem. Díky tomu se membrána má pohybovat rychleji, přesněji a efektivněji přitom využívat vzduchové dutiny v silných magnetech. Výsledkem má být „nebývale konkrétní a vybroušený zvuk každého tónu s množstvím nových detailů, které v minulosti nebylo možné postřehnout a při poslechu dobře známých oblíbených skladeb tak může posluchač objevovat nové dechberoucí nuance, o kterých dosud netušil“.


Nejoblíbenější sluchátka Sennheiser

Sennheiser Momentum Wireless 4
Sennheiser Momentum Wireless 4
nabízí 24 obchodů za ceny od 6 354 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser Momentum True Wireless 3
Sennheiser Momentum True Wireless 3
nabízí 8 obchodů za ceny od 4 690 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser HD 350 BT
Sennheiser HD 350 BT
nabízí 12 obchodů za ceny od 1 399 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser HD 600
Sennheiser HD 600
nabízí 23 obchodů za ceny od 7 408 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser ACCENTUM Wireless
Sennheiser ACCENTUM Wireless
nabízí 19 obchodů za ceny od 3 250 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená sluchátka Sennheiser


V balení výrobce přidává kromě klasického nesymetrického kabelu a redukce z 6,5mm na 3,5mm Jack také druhý kabel pro symetrické připojení. S jeho pomocí lze zcela eliminovat indukované rušení. Samozřejmě nechybí ani certifikace Hi-Res Audio dokládající. Třešničkou na dortu je pak fakt, že se výroba vrátila do Irska, kde vznikali i jejich věhlasní předkové.

Sluchátka Sennheiser HD 660S2 budou v prodeji od 21. února, ale již nyní je lze na webu výrobce za 599 Euro předobjednat, u ČR má oficiální cena být 14 990 Kč.

Zdroj: Sennheiser, www.pantershop.cz

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud