Sennheiser HD660S2 – nová sluchátka pro náročné přicházejí v druhé generaci. Slibují měkčí a teplejší zvuk

8. února 2023
TWEET SDÍLET

Společnost Sennheiser uvedla na trh nová sluchátka pro audiofily Sennheiser HD660S2, vylepšenou verzi otevřených sluchátek HD 660. Jedná se o nástupce sluchátek HD 650, jedněch z nejznámějších, nejúspěšnějších a nejdéle vyráběných modelů této německé značky. 

Hlavní změnou u modelu HD 660S2 proti stávající první generaci jsou mírně odlišné, jinak naladěné měniče. Podle výrobce budou nyní subbasy výraznější, což by mělo přinést "měkčí a teplejší" zvuk než u modelu HD 660.

Klepněte pro větší obrázek

Sennheiser poukazuje zejména na hlubší ponor basů. Křivka zveřejněná společností Sennheiser však ukazuje, že je toho více, má mnohem menší sklon, takže subbasy od 50-60 Hz jsou silnější. Ale i vyšší frekvence jsou dle grafu o něco výraznější. Díky tomu by sluchátka měla znít úplně jinak. Celkový frekvenční rozsah je 8 Hz – 41 500 kHz.

Klepněte pro větší obrázek

Konstruktéři dle výrobce také přepracovali cívky sluchátek tak, aby se přiblížila legendárním HD 600 a 650. Impedance nových sluchátek tak stoupla na 300 ohmů a jejich cívka se může pochlubit vyšším výkonem i silnějším tlumícím efektem. Díky tomu se membrána má pohybovat rychleji, přesněji a efektivněji přitom využívat vzduchové dutiny v silných magnetech. Výsledkem má být „nebývale konkrétní a vybroušený zvuk každého tónu s množstvím nových detailů, které v minulosti nebylo možné postřehnout a při poslechu dobře známých oblíbených skladeb tak může posluchač objevovat nové dechberoucí nuance, o kterých dosud netušil“.


Nejoblíbenější sluchátka Sennheiser

Sennheiser HD 350 BT Sennheiser HD 350 BT
nabízí 21 obchodů za ceny od 1 549 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser Momentum Wireless 4 Sennheiser Momentum Wireless 4
nabízí 21 obchodů za ceny od 7 595 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser Momentum True Wireless 3 Sennheiser Momentum True Wireless 3
nabízí 23 obchodů za ceny od 4 828 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser HD 450BT Sennheiser HD 450BT
nabízí 25 obchodů za ceny od 2 844 Kč
Porovnat ceny
Sennheiser CX Plus True Wireless Sennheiser CX Plus True Wireless
nabízí 18 obchodů za ceny od 2 590 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená sluchátka Sennheiser


V balení výrobce přidává kromě klasického nesymetrického kabelu a redukce z 6,5mm na 3,5mm Jack také druhý kabel pro symetrické připojení. S jeho pomocí lze zcela eliminovat indukované rušení. Samozřejmě nechybí ani certifikace Hi-Res Audio dokládající. Třešničkou na dortu je pak fakt, že se výroba vrátila do Irska, kde vznikali i jejich věhlasní předkové.

Sluchátka Sennheiser HD 660S2 budou v prodeji od 21. února, ale již nyní je lze na webu výrobce za 599 Euro předobjednat, u ČR má oficiální cena být 14 990 Kč.

Zdroj: Sennheiser, www.pantershop.cz

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Hi-Res Audio, High-End, Sennheiser, Hi-Fi systémy na Heureka.cz