Sennheiser IE 900: nová audiofilská High-End In-Ear sluchátka

13. května 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Sennheiser představila nová audiofilská sluchátka Sennheiser IE 900. Už jejich oficiální cena 33 500 Kč ukazuje, že nejsou pro každého. 

Klepněte pro větší obrázek

Německý výrobce navíc zůstává věrný svém tradičnímu řešení, sluchátka jsou tedy osazena jedním dynamickým 7mm XWB (Extra Wide Band) měničem, s udávaným frekvenčním rozsahem 5 Hz – 48 000 Hz (-10 dB). Impedance je 16 ohmů, zkreslení THD je <0.05% (94 dB, 1 kHz). 

Klepněte pro větší obrázek

Tělo je soustružené z jediného kusu hliníku, nechybí systém akustických komor  které dle Sennheiseru "zamezují maskování jemných detailů nahrávky". Sluchátka tak mají nabídnout "vysoké tóny včetně nejjemnějších nuancí, ale poskytnou i naprosto přesné a energické basy". Kabel je samozřejmě odnímatelný se zlaceným MMCX konektorem. Každé sluchátko váží 4 gramy, obě s kabelem pak 24 gramů. 

Klepněte pro větší obrázek

V balení výrobce dodává rovnou tři kabely, jak je v této třídě zvykem, vedená horem za uchem. Jeden má klasický 3,5 mm jack, další dva kabely jsou symetrické, zakončené 2,5 mm a 4,4 mm symetrickým 4pin Jack konektorem.

Nástavce majitel dostane dvě sady - pěnové a silikonové, vždy ve třech velikostech. A nesmí chybět pouzdro na ukládání, či přenášení. 

Sluchátka IE 900 vyrábí Sennheiser přímo v Německu, přímo v sídle společnosti. Měniče testuje nejen po jejich kompletaci, ale také jsou párovány s nejlépe ladícím dvojčetem. 

Sluchátka Sennheiser IE 900 se začnou prodávat v průběhu května 2021.

Zdroj: TS, Sennheiser, Panter s.r.o

Témata článku: Sluchátka, In-Ear, Sennheiser, Sluchátka na Heureka.cz