10
Fotogalerie

Sennheiser rozšiřuje audiofilskou řadu HD 600 o uzavřená Hi-Fi sluchátka za překvapivě dobrou cenu

Sennheiser v posledních týdnech chrlí jednu novinku za druhou. Vedle několika velkých i malých bezdrátových sluchátek to nedávno byl i klasický „drátový“ otevřený profesionální studiový referenční model HD 490 PRO. A nyní se přírůstku dočkala audiofilská řada HD600. Vzhledem k cílovému zákazníkovi jde překvapivě navíc o sluchátka za příjemnou cenu, dle Senneiseru má jít o most mezi legendární řadou HD 600 a dostupnějšími modely ze série HD 500.

Novinka nese název Sennheiser HD 620s a jedná se o uzavřená sluchátka. Výrobce slibuje „extrémní frekvenční rozsah s bohatými basy a prezentaci prostoru známou z otevřených modelů“. Bohatý, detailní, prostorný a vzdušný zvukový projev mají kombinovat s komfortem a pro uzavřená sluchátka typickou izolaci od okolí.

Sluchátka jsou osazené novou generací 42mm měničů s 38mm membránou a ultralehkou hliníkovou cívkou. Udávaný frekvenční rozsahem je 6 Hz - 30 000 Hz, impedance 150 ohmů a citlivost 105 dB. Nové Sennheisery HD 620s mají být audiofilským modelem,  který za příznivou cenu spojuje nerušený poslech uzavřených sluchátek s širokým a vzdušným prostorem.

HD_620S_Application_Shot_PKF9960_sRGB.jpg

HD 620s mají mít kvalitní konstrukcí využívající ocelí vyztužený hlavový most. Komfortní náušníky potažené umělou kůží s robustními vnějšími kryty mají zajistit účinnou izolaci od okolí a zároveň, díky internímu odvětrání, patřičný komfort pro dlouhé hodiny poslechu. V této kategorii je samozřejmostí vyměnitelný kabel, který lze při náhodném poškození bez problémů vyměnit, k tomu slouží twist lock konektor na straně sluchátek. V příslušenství mají sluchátka klasického 1,8m kabelu s 3,5mm Jack konektorem (a 6,3 mm redukcí). Dá se však dokoupit i symetrický kabel s 4,4mm Pentacon konektorem.

Kromě audiofilů je novinka míří také na náročné hráče. Sluchátka Sennheiser HD 620s se začnou prodávat od 6. června 2024, jejich oficiální cena pro ČR je 8 990 Kč, nebo 349,90 Euro.

Zdroj: Pantersennheiser.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud