Seriál Kabinet kuriozit Guillerma del Tora od Netflixu má být hororová událost roku. Tady je trailer

Seriál Kabinet kuriozit Guillerma del Tora od Netflixu má být hororová událost roku. Tady je trailer

Guillermo del Toro je znám nejen svým osobitým režisérským rukopisem, ale také píše scénáře. Jeho nejznámější filmy jsou Hellboy, Faunův labyrint, Pacific Rim - Útok na Zemi, Purpurový vrch, zaujal však už v roce 1993 svojí nízkorozpočtovým mysteriózním hororem Stroj času. Nyní ve spolupráci s Netflixem nachystal nový seriál Kabinet kuriozit Guillerma del Tora.

Dle Netflixu to má být „Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy". Po záštitou Guillerma del Tora vznikla antologie, přičemž o jednotlivé díly se postarali různí režiséři a režisérky, například – Vincenzo Natali, Ana Lily Amirpour, Jennifer Kent. Dva scénáře vznikly například dle díla H.P. Lovecrafta, má jít hezkou směsici hororových žánrů a stylů, nebude chybět strašidelný dům, gotický horor, ale ani přímočaré „vybíjené“.

Co se hereckého obsazení týče, tak v jednotlivých dílech si zahrají F. Murray Abraham (z filmu Amadeus), Andrew Lincoln (seriál The Walking Dead)Peter Weller (RoboCop), Rupert Grint (film Harry Potter), nebo Tim Blake Nelson (film Strážci)​. 

Seriál Kabinet kuriozit Guillerma del Tora nevypustí Netflix najednou, ale vždy po dvou čtyři dny po sobě koncem tohoto měsíce, tedy – 25., 26., 27. a 28. října 2022. Máme se tedy na co těšit. 

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud