Serial Killer – v Brně probíhá mezinárodní festival seriálů, které určitě ještě neznáte

Serial Killer – v Brně probíhá mezinárodní festival seriálů, které určitě ještě neznáte

Navzdory post-covidovému syndromu a rozpočtové stagnaci, do které se festival vinou korony dostal, se festivalovému týmu letos podařilo vytvořit program s celou řadou významných zahraničních hostů. Přijedou tak například zástupci společnosti Warner Bros. a HBO i další ředitelé všech velkých českých vysílatelů či velvyslanci ambasád. Jedním z hlavních bodů programu bude panelová diskuze, ve které zasednou belgický ministr pro média Benjamin Dalle, ministr kultury Lubomír Zaorálek, generální ředitel ČT Petr Dvořák a generální ředitel veřejnoprávní belgické televize VRT Frederik Delaplace.

Cenu Progressive Killer pro významnou televizní osobnost střední a východní Evropy letos dostane producentka HBO Europe Tereza Polachová, která stojí za seriály jako Bez vědomí, Hořící keř či Pustina. Při této příležitosti pronese laureátskou přednášku o postavení žen ve filmovém a televizním průmyslu.

festival.JPG

Do soutěže o nejlepší seriál střední a východní Evropy se dostalo šest nejslibnějších titulů z celého regionu, a to díky pečlivé celoroční rešerši dramaturgyně programu Táni Zabloudilové, která k tomu dodává:

„Letošní Hlavní soutěž na Killerovi je extrémně nadupaná. Netrvalo dlouho a z festivalu, kde se dal rychle zpozorovat rozdíl v kvalitě seriálů mezi východní a západní částí Evropy, je přehlídka, na které patří české, polské, srbské nebo ruské tituly k těm nejzajímavějším. Letos u nás můžete vidět minisérii Rodina
o posledních dnech Slobodana Miloševiče na svobodě nebo ruský komediální hit Buchty, který konzervativní tisk nemůže rozdýchat a obránci tradiční rodiny by ho chtěli zakázat. Z českých seriálů se letos představí mrazivé soustředěné drama Podezření. Hlavní postavou je zdravotní sestra, která je obviněna z promyšleného vraždění pacientek.“

V porotě letos zasedne Piodor Gustafsson ze švédské mediální společnosti TV4 Media, programová ředitelka Berlinale Series Anna Katharina Brehm, ředitel mnichovského festivalu Seriencamp Gerhard Maier, bývalá ředitelka Dánské filmové školy a známá dánská producentka Vinca Wiedemann, a ředitelka francouzského festivalu Série Series Marie Barraco.

Mezi projekce nových českých seriálů, které si podle Serial Killera zaslouží pozornost, patří seriál TBH z nové chystané videoplatformy ČT. Festival dále doporučuje speciální uvedení seriálů Devadesátky a Ochránce, kdy diváci uvidí unikátní projekce dosud neodvysílaných dílů a těšit se mohou také na delegace tvůrců obou seriálů.

Mimořádný zážitek slibuje projekce nové dánské minisérie Vyšetřování, jež je natočená podle skutečné události z roku 2017, ve které sledujeme úsilí dánské policie vyřešit vraždu švédské novinářky Kim Wallové.

Vedle projekcí a odborného programu bude součástí festivalu i doprovodný program, jehož se zúčastní i vězeňská kapela Petra Čtvrtníčka Wsedě nebo skupina Štěpána Kozuba a Jiřího Krhuta.

Podobně jako loni bude i letošní ročník hybridní, a tak můžete celou sekci Fokus zaměřenou na belgickou seriálovou tvorbu zhlédnout zdarma na portálu DAFilms, a to až do 3. října.

Festival se koná v termínu od 21. do 26. září, na festivalové projekce se diváci mohou těšit v Divadle Bolka Polívky a v Divadle na Orlí.

Odborný program TV Days pro televizní profesionály a profesionálky, ale i pro všechny zájemce o témata spojená s televizní produkcí, se bude konat v Divadle na Orlí od středy 22. do pátku 24. září.

Vstupenky a další informace najdete na www.serialkiller.tv

Zdroj: Tiská zpráva

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud