Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

26. května 2023
TWEET SDÍLET
Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Rod draka

Čím začít? Nejlépe prequelem Hry o trůny. Tvůrci seriál situovali do období před událostmi v oblíbeném seriálu, děj se odehrává téměř dvě stě let před narozením Daenerys Targaryen, oblíbené „matky draků“. Jeden z jejích předků, král Viserys Targaryen, touží zplodit syna a dědice. Protože pokud se mu to nepodaří, někdo po něm musí zdědit Železný trůn? Mocné impérium Targaryenů se ale po tomto rozhodnutí začne rozpadat.

Velkorozpočtový prequel se povedl, vrací nás do světa politiky, sexu a extrémního násilí v Západozemí. Točilo se v Anglii, Španělsku, a Portugalsku, herecké obsazení kombinuje známé veterány a talentované méně známé, nebo zcela neznámé nováčky. 

Hodnocení IMDb: 85 %

  • Žánr: Drama seriály
  • Původní název: House of the Dragon
  • Hrají: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Emily Carey, Eve Best, Fabien Frankel, Milly Alcock, Sonoya Mizuno, Rhys Ifans
  • Původ a premiéra: USA, 2022

Kde si film můžete pustit: HBO Max (dabing a titulky)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: , , , , ,