Shang-Chi a legenda o deseti prstenech: druhý trailer na novou Marvelovku je tu a ukazuje asi i závěr filmu

25. června 2021
TWEET SDÍLET

Film Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) měl původně mít premiéru v únoru 2021, ale stejně jako mraky dalších filmů byl i tento několikrát odložen. 

Půjde o první film od Marvelu, který se má odehrávat převážně v Asii a hlavním hrdinou bude Shang-Chi; v komiksu má titul Master of Kung Fu a také je členem Avengers. Organizace Ten Rings (deset prstenů) je zločinecká organizace skutečného Mandarina (stejnojmenná postava se objevila v Iron Man 2, to však nebyl skutečný Mandarin). Právě organizace Ten Rings má stát za spoustou "náhod" v minulý filmech.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní roli ve filmu dostal seriálový herec Simu Liu, o režii se postaral Destin Daniel Cretton, který má za sebou několik kvalitních autorských filmů, scénář napsal zkušený Dave Callaham (Expendables: PostradatelníGodzillaWonder Woman 1984).

Zajímavostí je, že na rozdíl od mnoha superhrdinů v Marvelovkách nenosí Shang-Chi masku a je mu na rozdíl od ostatních herců v předešlých filmech vidět dobře do obličeje i během akcí. Kvůli tomu musel herec Simu Liu hodně bojových scén a kaskadérských kousků natáčet sám – prošel proto výcvikem, přibral 5 kg svalů a neminul ho ani pořádný strečink kvůli nedostatečné pružnosti.

Podle traileru se můžeme těšit na asijský film plný bojových scén a mystiky, okořeněný notnou dávkou know-how Marvelu a mrakem digitálních efektů. Vcelku překvapí, že v druhém traileru Marvel pro něj netypicky ukazuje rovnou i závěrečný souboj otce se synem.

Aktuálně je premiéra v českých kinech naplánovaná na 2. září 2021.

Témata článku: Filmy a seriály, Novinky, Trailer