Sharp: Exkluzivní videostěna s úhlopříčkou 4,5 m z devíti 60" LCD "LED" panelů

Ultratenké rámy moderních LCD panelů s LED podsvícením umožnují vytvářet působivé videostěny pro komerční prezentace v obchodech, veletrzích, ale i například při módních přehlídkách. S jednou takovou exkluzivní videostěnou se mohl pochlubit Sharp v Londýně.

V rámci novinářského představení módní kolekce módního návrháře Paula Smithe byla použita i nová video stěna vytvoření z devíti 60" LFD (Large format display) panelů Sharp, takže dohromady celá stěna měla úhlopříčku 180" (4,5 m). Vzhledem k použití panelů Sharp PN-V601 s ultratenkým rámem (jen 6,5 mm) jsou mezery mezi panely naprosto minimální. Zajímavostí těchto komerčních panelů je nejen LED podsvícení, ale i velmi vysoký jas (až 700 cd/m2). Pro ilustraci výhody větší úhlopříčky jednotlivých panelů – při použití standardně používaných 46" monitorů by k vytvoření srovnatelné video stěny bylo potřeba šestnáct kusů místo devíti 60".

SNoct_PAUL_SMITH_SHARPE13_.jpg

Zdroj: Sharp


Tisková zpráva

Průkopnická video stěna Sharp byla předvedena při představení módní kolekce Paula Smithe pro jaro a léto 2011

Ohromujících multidisplej složený z devíti obrazovek Sharp s ultra tenkými rámečky zažil exkluzivní britský debut.

Návštěvníci novinářského představení nové jarní a letní kolekce módního návrháře Paula Smithe v Londýně byli překvapeni neobvyklou video stěnou nabízející obraz ve vysokém rozlišení a vytvořenou z devíti 60“ LFD (Large format display) panelů Sharp. Výsledný displej využívající profesionální LCD panely Sharp PN-V601 s mimořádně tenkým rámem (pouze 6,5 milimetrů) tvoří video stěnu o velikosti 180 palců (4,5 metru) pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení.

Paul Smith použil čtyři obrazovky pro představení zákulisních záběrů jeho nové jarní a letní „Catwalk“ kolekce pro muže a ženy. Zbývajících pět obrazovek přehrávalo exkluzivní krátké filmy natočené samotným Sirem Paulem, včetně jednoho, zachycující jeho samotného na cyklo vyjížďce s cyklistickým týmem Rapha Condor Sharp. Unikátní univerzálnost video stěny umožňuje sledování šesti různých filmů najednou a nabízí zcela pohlcující divácký zážitek. Sir Paul Smith k tomu řekl: „Stále více se snažíme pracovat s pohyblivými obrázky a video stěna od Sharpu na naší tiskové konferenci byla fantastická. Posunula filmy na vyšší úroveň.“

Průkopnické obrazovky od Sharpu s plným zadním LED podsvícením zaručují čistý, bezproblémový a oku lahodící obraz. Displeje vyrobené v technologicky nejpokročilejší továrně v japonském Sakai mají jas dosahující hodnot až 700 kandel na metr čtvereční, což znamená, že nedochází k poklesu jasu ani u okrajů jednotlivých obrazovek. Jsou ovládány speciálním řídícím softwarem Sharp, který poskytuje plnou podporu pro vytváření, plánování, distribuci a zobrazení široké škály obsahu.

Stavebnicová povaha displejů PN-V601 umožňuje firmám využít nekonečné možnosti pro prezentace filmů a videí ve vysokém rozlišení, a to v jakékoliv velikosti nebo uspořádání video stěny. Při představení módní kolekce Paula Smithe utvořila video stěna složená z devíti obrazovek multidisplej o velikosti 3,96 x 2,13 metru. K vytvoření srovnatelné video stěny by byla potřeba šestnácti obrazovek konkurenčních 46“ monitorů.

Tento prestižní britský start ukazuje, jak úspěšné mohou být video stěny v prostředí módy a obchodu. Hodí se i pro tradiční e-signage aplikace, tedy pro použití na veletrzích, v podnicích a také jako digitální reklamní nosiče používané na letištích nebo v nákupních centrech.

Určitě si přečtěte

Články odjinud