Sharp: Exkluzivní videostěna s úhlopříčkou 4,5 m z devíti 60" LCD "LED" panelů

Ultratenké rámy moderních LCD panelů s LED podsvícením umožnují vytvářet působivé videostěny pro komerční prezentace v obchodech, veletrzích, ale i například při módních přehlídkách. S jednou takovou exkluzivní videostěnou se mohl pochlubit Sharp v Londýně.

V rámci novinářského představení módní kolekce módního návrháře Paula Smithe byla použita i nová video stěna vytvoření z devíti 60" LFD (Large format display) panelů Sharp, takže dohromady celá stěna měla úhlopříčku 180" (4,5 m). Vzhledem k použití panelů Sharp PN-V601 s ultratenkým rámem (jen 6,5 mm) jsou mezery mezi panely naprosto minimální. Zajímavostí těchto komerčních panelů je nejen LED podsvícení, ale i velmi vysoký jas (až 700 cd/m2). Pro ilustraci výhody větší úhlopříčky jednotlivých panelů – při použití standardně používaných 46" monitorů by k vytvoření srovnatelné video stěny bylo potřeba šestnáct kusů místo devíti 60".

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Sharp


Tisková zpráva

Průkopnická video stěna Sharp byla předvedena při představení módní kolekce Paula Smithe pro jaro a léto 2011

Ohromujících multidisplej složený z devíti obrazovek Sharp s ultra tenkými rámečky zažil exkluzivní britský debut.

Návštěvníci novinářského představení nové jarní a letní kolekce módního návrháře Paula Smithe v Londýně byli překvapeni neobvyklou video stěnou nabízející obraz ve vysokém rozlišení a vytvořenou z devíti 60“ LFD (Large format display) panelů Sharp. Výsledný displej využívající profesionální LCD panely Sharp PN-V601 s mimořádně tenkým rámem (pouze 6,5 milimetrů) tvoří video stěnu o velikosti 180 palců (4,5 metru) pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení.

Paul Smith použil čtyři obrazovky pro představení zákulisních záběrů jeho nové jarní a letní „Catwalk“ kolekce pro muže a ženy. Zbývajících pět obrazovek přehrávalo exkluzivní krátké filmy natočené samotným Sirem Paulem, včetně jednoho, zachycující jeho samotného na cyklo vyjížďce s cyklistickým týmem Rapha Condor Sharp. Unikátní univerzálnost video stěny umožňuje sledování šesti různých filmů najednou a nabízí zcela pohlcující divácký zážitek. Sir Paul Smith k tomu řekl: „Stále více se snažíme pracovat s pohyblivými obrázky a video stěna od Sharpu na naší tiskové konferenci byla fantastická. Posunula filmy na vyšší úroveň.“

Průkopnické obrazovky od Sharpu s plným zadním LED podsvícením zaručují čistý, bezproblémový a oku lahodící obraz. Displeje vyrobené v technologicky nejpokročilejší továrně v japonském Sakai mají jas dosahující hodnot až 700 kandel na metr čtvereční, což znamená, že nedochází k poklesu jasu ani u okrajů jednotlivých obrazovek. Jsou ovládány speciálním řídícím softwarem Sharp, který poskytuje plnou podporu pro vytváření, plánování, distribuci a zobrazení široké škály obsahu.

Stavebnicová povaha displejů PN-V601 umožňuje firmám využít nekonečné možnosti pro prezentace filmů a videí ve vysokém rozlišení, a to v jakékoliv velikosti nebo uspořádání video stěny. Při představení módní kolekce Paula Smithe utvořila video stěna složená z devíti obrazovek multidisplej o velikosti 3,96 x 2,13 metru. K vytvoření srovnatelné video stěny by byla potřeba šestnácti obrazovek konkurenčních 46“ monitorů.

Tento prestižní britský start ukazuje, jak úspěšné mohou být video stěny v prostředí módy a obchodu. Hodí se i pro tradiční e-signage aplikace, tedy pro použití na veletrzích, v podnicích a také jako digitální reklamní nosiče používané na letištích nebo v nákupních centrech.

Témata článku: Sharp, LED

Určitě si přečtěte

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Debut Sama Hargravea se veze na wickovské vlně kaskadérské akční školy.

12 Marek Čech