Sharp: nová generace LCD televizí v ČR – řada XS1E

Sharp poprvé představil svou novou řadu AQUOS XS1E na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2008 a nyní ji začíná nabízet i v prodeji. Dva modely s úhlopříčkou nad 130 centimetrů (52 a 65“) jsou výjimečné díky technologii RGD-LED podsvícení – světové novince vyvinuté Sharpem. Technologie, která se skládá z více než 1000 segmentů a každý z nich obsahuje a kontroluje několik LED, což nabídne černou, jakou do této doby LCD televize zobrazit nedokázaly. LED podsvícení poskytne kontrast více než 1 000 000:1 a 100 Hz technologie zajistí ostrý obraz.

„Jako průkopníci LCD technologie jsme vždy byli tím, kdo modelovými řadami s velkými úhlopříčkami a ultra tenkými profily stanovoval hlavní trendy a rozvíjel trh. Představením naší nové generace plochých televizí – řady XS1E, v tomto směru pokračujeme,“ říká Hiroshi Sasaoka, výkonný viceprezident společnosti Sharp Electronics Europe. „Zaměřili jsme se především na unikátní kvalitu obrazu, špičkové zobrazení barev, výtečný zvuk a moderní energeticky úsporný design. Výjimečný kontrastní poměr a aktivní systém RGB LED podsvícení zaručují jedinečný jas,“ dodal Sasaoka.

Zajimavostí je také ultratenký design – AQUOS LC-52XS1E váží pouhých 44 kilogramů. Tvůrcem exkluzivního designu XS1E je pak designér Toshiyuki Kita. S tloušťkou pouhý jeden palec (2,54 centimetru) v nejužším místě a dva palce v nejširším, je řada XS1E nejtenčí v nabídce LCD televizí Sharp. Novátorsky je také řešena integrace audio systému: reproduktor je umístěn odděleně pod obrazovkou, což jen umocňuje dojem celkové lehkosti. Audio systém je odpojitelný a byl vyvinut ve spolupráci s partnerem Sharpu společností Pioneer.

Nová generace LCD televizí Sharp se má vyznačovat i nižší spotřebou – podle IEC má větší model LC-65XS1E spotřebu 561 wattů (IEC6087) a menší model LC-52XS1E spotřebuje 343 wattů (IEC6087). V pohotovostním režimu spotřebují oba modely 1,5 wattu. Funkce OPC (Optical picture control) automaticky reguluje jas obrazovky podle úrovně okolního osvětlení. To zajišťuje snížení jasu při použití v tmavém pokoji a pomáhá úspoře energie.

Oba modely řady AQUOS XS1E jsou už nyní dostupné na trhu v České republice a jejich doporučená cena je 269 990 Kč (LC-52XS1E) a 349 990 Kč (LC-65XS1E).

xs1_lifestyle_final2_klein.jpgaquos_xs1e_fuss.jpg
 

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud