Sharp: nové řady AQUOS s RGBY technologií

Sharp: nové řady AQUOS s RGBY technologií

Sharp představil dvě nové řady LED LCD televizí AQUOS. Zvlášť výrazným tahákem nových řad je vlastní RGBY technologie, kterou jsme vám představili v lednu na videu z CESu. Díky přidání žluté jako čtvrté základní barvy v nových panelech poskytne Sharp televizním divákům kvalitnější obraz. Rozšířené barevné spektrum společně s vylepšeným podáním jemných odstínů barev vynikne při zobrazení zlaté, žluté, zelené, modré a hnědé barvy. Tyto barvy se jeví jako oslnivější a přirozenější.

Nové LCD televize AQUOS jsou, stejně jako už loňské modely, velmi úsporné. Především modelové řady LE820 a LE810 – tyto modely dokáží dokonce překonat rekordy v úspoře energie, které minulý rok dosáhly oceněné modelové řady AQUOS LE705/700 a LE600. Sharp je schopný nabídnout spotřebu energie pod 100 wattů u 52 palcové LCD televize (132 centimetrů).

AQUOS.jpg aquos_le820e_lifestyle_rgby_2.jpg

Nové řady AQUOS LE810 a LE820 se také liší novým vzhledem, který těžní maximum technologie Edge LED podsvícení. Televizory jsou extrémně tenké; nejvýrazněji u těchto řad zaujmou: dotykový panel s ovládáním, otočný skleněný podstavec, podsvícené ovládací prvky, různé barevné varianty provedení nebo obrazovka z jednoho kusu skla včetně rámu.

“Naše nové řady televizí AQUOS jsou skutečně výjimečné. Díky RGBY systému otevíráme čtvrtou dimenzi u televizí a přinášíme divákům nádherný televizní obraz do jejich obývacích pokojů. Zároveň jsou naše modely extrémně energeticky úsporné a navíc mají svůj půvab v novém elegantního designu AQUOS,” říká Yoshitaka Tamura, výkonný ředitel společnosti Sharp pro střední a východní Evropu.

Rozdíly mezi jednotlivými modelovými řadami jsou v jejich technických specifikacích, rozdílných velikostech obrazovek a designu. Nové LCD televize AQUOS budou dostupné v obchodech od dubna 2010. Výrobcem doporučené ceny doposud nebyly stanoveny. Hlavní vlastnosti jsou přehledně uvedeny v následující tabulce.

Klíčové vlastnosti modelových řad AQUOS pro rok 2010:

-

LE820E

LE810E

Velikosti obrazovky (v centimetrech)

102, 117, 132

102, 117

Rozlišení

Full HD

Full HD

200Hz/100Hz

100Hz

100Hz

Edge LED podsvícení

Edge LED podsvícení

Edge LED podsvícení

Tunery (DVB-S/-C/-T), CI+

HD DVB-C, DVB-T, CI+

HD DVB-C, DVB-T, CI+

Timeshift

8 GB Timeshift ; cca. 150 min. PAL (60 Mbit/s) a 60 Min HD (16 Mbit/s)

--

Panel

Quattron Technology

Quattron Technology

Kontrast (dynamický)

Maximální

Maximální

HDMI, SCART, YUV/PC-In, USB video/foto/MP3

4x HDMI, 1x SCART, 1x YUV/PC-IN, USB pro video (DivX HD), foto a hudbu

4x HDMI, 1x SCART, 1x YUV/PC-IN, USB pro video (DivX HD), foto a hudbu

DLNA

Ano

--

Spotřeba energie(ve wattech)102, 117, 132 cm

71, 85, 96

71, 85, --

Určitě si přečtěte

Články odjinud