Sharp: první na světě komerčně využije LCD panely malé a střední velikosti vybavené oxidovými polovodiči

4. května 2011

Společnost Sharp vyvinula vysoce výkonné malé a střední LCD panely používající oxidové polovodiče (InGaZnO) [1]. S výrobou těchto nových LCD panelů se začne v továrně Kameyama No.2 v průběhu letošního roku. Velká poptávka po LCD panelech malých a středních velikostí používaných v smartphonech a tabletech je spojená se zvýšenými požadavky na špičkové vlastnosti těchto displejů, jako jsou vysoké rozlišení, vysoká kvalita obrazu, nízká hmotnost, kompaktní design a nízké energetická náročnost.

Ve spolupráci se společností Semiconductor Energy Laboratory[2] vyvinul Sharp a jako první na světě bude komerčně využívat tenkovrstvé tranzistory využívající nový materiál InGaZnO. Nízká spotřeba LCD panelů bude umožněna díky zmenšení velikosti tranzistorů a zvýšení propustnosti světla pro každý pixel. Navíc unikátní UV2A[3] technologie Sharpu zaručí špičkovou kvalitu LCD panelů malých a středních velikostí. Vysoce efektivní výrobní linka v továrně Kameyama No. 2 bude využívat skleněné substráty 8. generace a s výrobou se plánuje začít v průběhu letošního roku.

Továrna Kameyama No.2, která byla uvedena do provozu v srpnu 2006, vyrábí špičkové LCD panely určené pro televizory a od nynějška bude vyrábět také LCD panely malých a středních velikostí. Sharp bude i nadále usilovat o další rozvoj nejmodernější továrny na LCD panely využíváním svých unikátních výrobních technologií.


[1] InGaZnO (IGZO) je oxid obsahující Indium (In), Gallium (Ga) a Zinek (Zn).

[2] Centrála: Atsugi-city, Prefektura Kanagawa, Japonsko; Prezident: Shunpei Yamazaki.

[3]Uspořádání molekul tekutých krystalů do jednoduché struktury pomocí ultrafialového záření.

Témata článku: Tiskové zprávy