Sharp zdvojnásobí výrobní kapacitu LCD panelů v továrně GREEN FRONT SAKAI

Vstupní kapacita mateřských skel se zdvojnásobí z 36 000 na 72 000 kusů za měsíc

Praha, 20. dubna 2010. Společnost Sharp zdvojnásobí výrobní kapacitu ve své továrně na LCD panely GREEN FRONT SAKAI, umístěné nedaleko japonského města Sakai (ležícího v Ósacké prefektuře), na 72 000 mateřských skel za měsíc, z důvodu vzrůstající poptávky po LCD panelech pro televizory.

Tato továrna na LCD panely využívá jako první na světě mateřská skla 10. generace. S využitím vlastní UV2A photo-alignment technologie vyrábí továrna v Sakai panely s vysokým kontrastem a vynikající energetickou účinností ve velikostech obrazovek 40“ a větších. Tyto panely jsou velmi vysoko hodnoceny u výrobců LCD televizí po celém světě. Továrna je v současnosti v plném provozu a běží na vstupní kapacitu 36 000 mateřských skel za měsíc. Pro uspokojení poptávky Sharp zdvojnásobí od července tohoto roku tuto kapacitu na 72 000 mateřských skel za měsíc.

Sharp bude v této nejvyspělejší továrně vyrábět LCD panely s pomocí vlastní UV2A technologie a RGBY technologie čtyř základních barev. Navíc bude Sharp usilovat o ještě větší cenovou konkurenceschopnost a bude se i nadále podílet na rozvoji trhu s velkoformátovými displeji, včetně LCD televizí a digitálních reklamních nosičů (e-signage displeje).

Určitě si přečtěte

Články odjinud