SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

20. září 2019
TWEET SDÍLET
Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

Plusy

 • Nízká cena
 • Kvalitní konstrukce
 • Fungující ANC
 • Poměrně neutrální zvuk

Minusy

 • Při ANC horší dynamika
 • Micro-USB konektor
 • Pro někoho až příliš světlý projev
 • Plošší a občas rozpadající se prostor
8/10
Hodnocení

U sluchátek s aktivním potlačením okolního hluku bývám připravený na cenu atakující 10 000 Kč. Existují pochopitelně i levnější modely, ale 1 490 Kč jsem skutečně nečekal. Zásadní otázkou je, dají se za tyto peníze vůbec vyrobit schopná sluchátka s funkčním ANC? Dají, ale je to samozřejmě o mnoha ústupcích. Srovnání s jakýmkoli zaběhlým ANC modelem ale není tak úplně scestné – sluchátka SilveCrest prostě fungují, dělají věci jednoduše a skoro bez chyb. A proto z nich mám takovou radost.

Inspirace od Bose se nezapře

Stran zpracování jsem nadšený: systém skládání a otáčení mušlí je prakticky stejný jako u Bose QC35II, jen polstrování není tak měkké, nicméně je příjemné. Když chytněte sluchátka do rukou, máte z prvopočátku dojem, že je celá konstrukce taková volná, všude je vůle, všechno se dá snadno složit a ohnout. A tohle je přesně ten dojem, který jsem měl i u Bose.

Pro neznalého to může působit levně, ale právě ta netuhost konstrukce znamená, že sluchátka můžete dát jen tak do batohu a ony se tam nějak poskládají. Usnete s nimi a ony trochu uhnou. SilveCrest používá podobný systém, takže si troufnu říct, že díky této konstrukci mohou sluchátka se slušným zacházením vydržet dlouhé roky.

K celku mám vlastně pouze dvě drobné výtky: nabíjení probíhá přes Micro-USB, což se dá vzhledem k ceně asi pochopit, nicméně USB-C by bylo rozhodně lepší řešení. Daleko více mě ale mrzí, že je nabíjecí konektor i s 3,5mm jackem po gumovou krytku, která je zbytečná. Sluchátka nemají žádnou certifikaci stran zvýšené odolnosti vůči prachu nebo vodě, takže se dá klidně obejít i bez krytky. Konstrukčně mě sluchátka velmi mile překvapila, takové pohodlí, a tak příjemné zpracování jsem u sluchátek v hodně lístku na koncert opravdu nečekal.

Ovládání za uchem a smutní Applisté

Po technické stránce potěší přítomnost aptX kodeku, a kdyby tu byl ještě AAC kodek, byl bych jako jablíčkář nadšený. Nicméně ani SBC nezní špatně – je znát, že se čip snaží akustické škody opravit a daří se mu to. Není to sice na takové úrovni jako předvádí Jabra, ale SBC, které pamatuji u sluchátek ještě před několika lety, to není.

Tehdy to byl velký strašák, dnes mohou sluchátka s SBC hrát obstojně, což je i tento příklad. Slibovaná výdrž až 12 hodin je bez problémů dosažitelná, při vypnutí ANC se můžete přiblížit až 15 hodinám. Udávaných maximálních 16 hodin platí pro telefonování, tak se nenechejte zmást.

U potlačení hluku jsem čekal spíše průšvih, ale opak je pravdou. Nečekejte pochopitelně úroveň, jakou poskytuje Sony WH-100XM3, ale citelné utlumení nižších kmitočtů tu je, bohužel hlas je utlumen jen lehce. Hlavní však je, že ANC působí přirozeně, netlačí na pilu a nemáte dojem akustických tlaků atd. Jednoduché, bez chyb.

Do vlaku nebo letadla sluchátka v pohodě poslouží, ale v kanceláři toho moc neodruší. Zbavíte jen těch nejnižších unavujících frekvencí a monotónních nízkých zvuků, typicky hučení motorů, klimatizace. Nejste však odříznutí od světa, štěbetající kolegyně v práci uslyšíte spolehlivě. Potlačení hluku zkrátka odpovídá starším značkovým sluchátkům před pěti, šesti lety, za tu dobu však ANC značně pokročilo. 

Hlavní ovládací tlačítka najdete na pravé mušli jakoby za uchem. Tlačítka mají plastické piktogramy a dají se dobře nahmatat prsty. Najdete zde regulaci hlasitosti kombinovanou s přeskakováním skladeb při dlouhém podržení, a tlačítko pro pozastavení hudby, které při dlouhém podržení spustí asistenta z telefonu. Ještě o něco dále najdete Bluetooth tlačítko. Na pravé mušli najdete zapínací tlačítko, který dlouhým stiskem umí zapnout a vypnout ANC. Ocenit musím, že stisk tlačítek je jasně rozpoznatelný, ale nijak neruší při poslechu hudby.

Překvapivě univerzální zvuk

Největší překvapení mi ale připravil zvuk. Přednes je příjemně světlý, vzdušný a kupodivu univerzální. Sluchátkům sedí spíš reálné nástroje a tišší poslech, v takových okamžicích můžete najít i drobné detaily. Při vyšších hlasitostech je slyšitelně znát, jak se sevře prostor a dynamika mizí v dálce. Místy můžete získat i dojem, že je stereo „nedrží pohromadě“, ale není nic tragického.

Nečekaně nejsou sluchátka přebasovaná, takže elektronický nářez spíše nevyzní. Ale jinak umí od spodu hezky zabrat a statečně se popasují i s nižšími kmitočty, které zvládají docela dobře přednést. Nečekejte ale kulaté tóny basové kytary nebo přesné údery dvoj kopáku, všechno je staženo na minimum detailů. Což je dvojsečná zbraň sluchátek.

Pokud máte naposlouchaná dražší sluchátka, bude vám projev připadat nudný, možná až moc světlý a bez citelnějšího tahu na branku. Na druhou stranu projev neurazí, nedělá chyby, protože elektronika nedovolí měničům vstoupit do území, kde by mohly chybovat. Pokud přistoupíte na tuhle hru, že za málo peněz získáte jednodušší, ale dobrý zvuk, pak může být tohle nákup roku.

Verdikt

Jestli jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc, představují tato sluchátka vynikající alternativu. Je třeba mít na paměti, že jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou jednoduše dokonalá. A je super, že v balení najdete tvrdé ochranné pouzdro pro snadnější transport.

SilveCrest Bluetooth s ANC

Cena: 1 490 Kč

Zapůjčil: www.lidl-shop.cz

 • konstrukce: uzavřená circumaurální
 • konektivita: Bluetooth 4.1 (aptX, SBC)
 • frekvenční rozsah: neuvedeno
 • výdrž: až 12 h s ANC
 • příslušenství: Micro-USB kabel, 3,5mm jack kabel, adaptér do letadla, pouzdro na přenášení
 • rozměry: 198 × 152 × 80 mm
 • hmotnost: 201 g

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, Silvercrest, Lidl, Sluchátka na Heureka.cz

Recenze televizoru Sony XR-55A95K. Nejlepší obraz díky QD OLED vám vyrazí dech

Recenze televizoru Sony XR-55A95K. Nejlepší obraz díky QD OLED vám vyrazí dech

** Technologie QD OLED skutečně výrazně posouvá obraz na další úroveň ** Skvělý obraz doplňuje zřetelný hutný zvuk přímo z obrazovky ** Nejvyšší kvalita bohužel není levná

Jaromír PukTomáš Holčík
QD OLEDSonyTelevizory
25 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

25 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Jak dobře vybrat multimediální přehrávač. Chytrá může být každá televize nebo projektor

Jak dobře vybrat multimediální přehrávač. Chytrá může být každá televize nebo projektor

Jakýkoli televizor anebo projektor doplníte chytrými funkcemi pomocí multimediálního přehrávače. Při výběru dejte pozor, šlápnout vedle je snazší než vybrat správně.

Jiří Kuruc
Průvodce nákupem
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
EISA: nejlepší televizory, projektory a multimediální přehrávač pro rok 2022/2023

EISA: nejlepší televizory, projektory a multimediální přehrávač pro rok 2022/2023

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, projektory, ale také mutimediální přehrávač. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory