SilverCrest SBKP 1 A1: velká uzavřená Bluetooth sluchátka z Lidlu za pár stovek [test]

19. srpna 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • výdrž
 • jednoduchý design
 • dobrá pasivní izolace

Minusy

 • horší dynamika
 • absence kloubu na mušlích
 • šum v tichých pasážích
 • temnější basový projev
6/10
Hodnocení

V nedávném testu drátových špuntů s aktivním potlačením hluku z Lidlu jsme dospěli k závěru, že se jedná o zajímavý model pro ty, kdo lpí na drátovém provedení a zároveň by chtěli mít k dispozici potlačení okolního hluku.

Obdobných modelů z hlediska konstrukce na trhu příliš mnoho není a už vzhledem ke konstrukci budou mít velmi specifickou cílovou skupinu. Mnohem větší skupinu uživatelů budou mít zbývající čtyři typy Bluetooth sluchátek, která patří do skupiny náhlavních modelů.

Nejdražší model nabídne vedle bezdrátového připojení také aktivní potlačení hluku, levnější dvojice má velmi podobné parametry a liší se především konstrukcí a designem, přičemž jeden z  modelů je vyveden v pestrých barvách.

Klepněte pro větší obrázek

Nejlevnější bezdráty přes hlavu jsou podle prodejce určeny pro sport a mají na mušlích LED pro svícení, což by mělo zvýšit bezpečnost například při běhání. V praxi jsme vyzkoušeli model  HG04125, který je možné také najít pod označením SilverCrest SBKP 1 A1 a Lidl jej prodává v černé nebo zlatavé barvě.

Konstrukce

Testovaná sluchátka jsou uzavřené konstrukce a supraaurálního typu, tedy klasické provedení určené především pro denní poslech v kombinaci s mobilním telefonem nebo mediálním přehrávačem. Dominantním materiálem je plast, který doplňuje jemná a měkká umělá kůže.

Samotné provedení je na velmi dobré úrovni, vše lícuje a nikde nenajdete vůli, která by na daném místě být neměla. Design je velmi jednoduchý. Je však otázkou, zda mu zrovna u tohoto modelu nebyla částečně podřízena i konstrukce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mušle s měniči jsou totiž upevněna k hlavovému mostu napevno a chybí jim alespoň jeden kloub, který by umožnil jejich natočení v horizontálním nebo vertikálním směru. Takto mají stálou polohu nezávisle na tom, na jaký tvar hlavy je nasadíte, překvapivě však jejich usazení v mém případě nebylo problematické a sluchátka seděla na hlavě velmi dobře.

Hlavový most je potažen dostatečně polstrovanou koženkou, stejně tak mušle, materiál je příjemně měkký a při zmáčknutí či pohybu nijak nevrže. Polstrování mušlí je poměrně tlusté, takže nehrozí dotek ušního boltce s měničem ani u uživatelů s menšíma ušima.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kabel propojující obě dvě mušle je veden skrze hlavový most a v místě, kde se mušle vysouvají je zasazen do lišty, takže nehrozí jeho poškození. Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na zadní straně pravé mušle. Najdete zde hlavní vypínač/multifunkční tlačítko, dvojici tlačítek pro změnu hlasitosti, samostatné tlačítko pro aktivaci Bluetooth spojení s dalším zařízením, microUSB konektor pro napájení a zásuvku 3,5 mm pro kabelové vedení signálu.

Komfort a ovládání

Z pohledu ovládání se zde řídí zažitým standardem, kdy můžete hlavním vypínačem sluchátka přepnout do režimu párování a v průběhu poslechu pozastavit přehrávání, případně přijmout telefonní hovor.

Tlačítky pro hlasitost je možné také posun mezi přehrávanými skladbami vpřed a vzad. Při telefonování je k dispozici možnost přepnutí hovoru ze sluchátek na telefon a zpět, opakované vytáčení nebo přepínání mezi dvěma hovory, vše různou kombinací počtu stisknutí.

Podsvícené je tlačítko pro zapnutí, kde barva signalizuje jak aktuální stav připojení sluchátek k zařízení, tak také stav nabíjení vestavěné baterie. Ta se nabíjí přibližně 2,5 hodiny a její avizovaná výdrž je 16 hodin přehrávání při neurčené hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort při používání sluchátek je dán dvěma faktory – jednak je to supraaurální konstrukce a jednak je to absence klubu na mušlích. Konstrukce, kdy sluchátko leží na uchu (on-ear) je ideální zejména pro lehká otevřená sluchátky typu Koss Porta Pro nebo Sennheiser PX100.

V případě uzavřených modelů s většími měniči jsem zatím nenarazil na model, který by vyhovoval i obrýleným uživatelům (mezi něž se počítám), jelikož po relativně krátké době (do 3/4 hodiny) začne být velmi nepříjemný i mírný přítlak mušlí – stranice brýlí jsou zmáčklé mezi hlavou a ušním boltcem, což zákonitě vede k nepříjemnému tlaku až bolesti.

V okamžiku, kdy brýle nenosíte, není s komfortem a nepohodlím nejmenší problém. Vše je příjemně měkké a poddajné a ani chybějící kloub na mušli de facto nijak zásadně neomezuje pohodlné usazení sluchátek (záležet samozřejmě bude na tvaru a velikosti hlavy  – pokud by byly mušle pohyblivé alespoň v horizontálním směru, bylo by usazení ještě o něco pohodlnější.

Hudební projev

Hned zkraje musím sluchátka pochválit za velmi dobrou pasivní izolaci okolních zvuků, což je sice v případě uzavřených modelů běžné, ale v tomto případě mne míra utlumení okolí překvapila. Stejně tak byste zde marně hledali náznak kelímkového efektu, který bývá levnějším uzavřeným modelům vlastní.

Z pohledu naladění jsou sluchátka jednoznačně určena pro zábavný poslech, kdy je dominantní basová složka a také vyšší frekvence. Středů najdeme o něco méně, než by si sluchátka zasloužila a jsou spíše tlumenější. 

Milovníci nízkých kmitočtů si je při poslechu užijí do sytosti a místy možná až moc, v některých případech basy až nepříjemně duní a halí větší část pásma, zejména u skladeb, kde hrají dominantní roli. Výšky jsou o něco čitelnější, ovšem i jejich množství by dle mého mohlo být o něco větší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka mají tendenci v tichých pasážích skladeb slyšitelně šumět, což mě osobně při poslechu ruší. Minimální je při reprodukci také podání prostoru a prakticky vše slyšíte jakoby uprostřed hlavy. Co však sluchátkům chybí asi nejcitelněji, to je dynamika, při přednesu skladeb – její absence pak stojí za spíše průměrným projevem. Přihlédneme-li však k pořizovací ceně a výdrži vestavěného akumulátoru, nejsou sluchátka úplně špatnou volbou. 

Měl-li bych charakterizovat projev sluchátek dvěma slovy, tak je spíše temnější, nicméně umírněně a poslech není unavující. Osobně je vidím jako ideální vstupní model mezi bezdrátová Bluetooth sluchátka uzavřené konstrukce. V případě jakéhokoli dražšího modelu totiž zákazník získá už jen lepší hudební projev, který bude lépe vyvážený a celkově čistší a světlejší.

Tedy pro nenáročného posluchače, budou vhodným modelem, pro toho, kdo již slyšel povedenější sluchátka budou bezdráty z Lidlu průměrnými sluchátky na úrovni no name modelů asijské provenience. U SilverCrestu si můžete být jisti minimálně kvalitním továrním zpracováním a při troše hraní si s ekvalizérem z nich dostanete uspokojivý zvuk.

SilverCrest SBKP 1 A1 

Cena: 799 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: kabel, Bluetooth 4.0
 • podporované Bluetooth profily: A2DP, HFP, HSP, AVRCP
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů, 
 • hmotnost: 215 g
 • baterie: Li-Pol 3,7 V, 400mAh, cca 16 hodin přehrávání / 2,5 hod nabíjení
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Lidl, Sluchátka na Heureka.cz


České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** Česká videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

Michal Maliarov
God of WarModifikace
Co se naučíte, když si pustíte video přednášky dvojnásobnou rychlostí? Víc než si nejspíš myslíte

Co se naučíte, když si pustíte video přednášky dvojnásobnou rychlostí? Víc než si nejspíš myslíte

** Co se studenti naučí z videa přednášky přehrávaného dvojnásobnou rychlostí? ** Skoro tolik, co z videa pouštěného normální rychlostí **Mohou tak výrazně ušetřit čas a zefektivnit studium

Jaroslav Petr
VzděláváníStudium
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály