SilverCrest SKK 10 A1: bezdrátový reproduktor z Lidlu lépe vypadá, než hraje [test]

9. srpna 2019
TWEET SDÍLET
Lidl poměrně často chválím, že vedle potravin nabízí i různé solidní nepotravinářské produkty za nízké ceny. Testovaný Bluetooth reproduktor však sem nepatří. Je hezký, odolný, má dobrou výdrž, ale zvuk za vším ostatním zaostává.

Plusy

  • Hezký design
  • Vodotěsný dle IPX7
  • Přehledné ovládání
  • Odolná konstrukce
  • Dobrá výdrž baterie

Minusy

  • Horší zvuk
  • Velmi slabé basy
  • Zkreslení při velké hlasitosti
4/10
Hodnocení

Větší Bluetooth reproduktor za 799 Kč prodává Lídl. Má označení SliverCrest SKK 10 A1 a na první pohled to vypadá, že jako značkový JBL reprák, ale za daleko nižší cenu. Ale v tomto případě zdání klame. Zde za své peníze dostanete přesně to, co si zaplatíte. 

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Vzhled a konstrukce

Začneme tím dobrý a pozitivním. S výškou 17,5 cm a průměrem 8,2 cm nejde o žádného drobečka. K tomu přidejme odolnou gumu nahoře a dole, hezký a příjemný textilní oplet, pevné poutko pro přenášení a silikonový podstavec na spodní straně. Pro ovládání slouží výrazná, hmatová tlačítka, pochvalu si zaslouží že každé má svoji funkcí, nešetřilo se a funkce se nezdvojovaly, takže nastavení je neprůstřelné. Navíc vám pomohou malé diody dole - dle blikání víte, jestli je spárováno nebo ne. Třešničkou na dortu je možnost spárování s druhým kusem a vytvořit True Wireless Stereo (TWS). 

Klepněte pro větší obrázek 
Pro ovládání slouží výrazná, hmatová tlačítka, pochvalu si zaslouží že každé má svoji funkcí, nešetřilo se a funkce se nezdvojovaly, takže nastavení je velmi přehledé.

Pro nabíjení slouží mikroUSB konektor pod gumovým krytem, tamtéž najdete AUX vstup v podobě 3,5mm konektoru Jack. Budiž ke cti prodejci, že oba kabely najdete v balení. Zapuštění a utěsnění napovídá, že reproduktror bude odolný proti vodě, Lídl uvádí certifikaci IPX7, což znamená "odolnost proti ponoření až do 1 metru vody po dobu 30 minut" – jinými slovy nemusíte se bát, když zaprší a snese dokonce pád do vody.

Klepněte pro větší obrázek 
Pro nabíjení slouží mikroUSB konektor pod gumovým krytem,
tamtéž najdete AUX vstup v podobě 3,5mm konektoru Jack. 

Po konstrukční stránce nemám výhrady, těsnění konektorů jde vyloupnout sice ztuha, ale to je v pořádku, jinak by tam nemuselo ani být, že ano. Hmotnost 560 gramů není úplně malá, kapesní reproduktor to rozhodně není, zkrátka jde o vcelku solidní a velký kus, který si na první i druhý pohled můžete splést s podstatně dražším značkovým reproduktorem. 

Jak to hraje

Nyní to nemilé. Zvuk. Pokud nemáte velké nároky, nevíte, jak mohou reproduktory kolem 1 000 Kč hrát, tak možná zklamáni nebudete. Problém je, že od BT reproduktoru těchto rozměrů člověk čeká vcelku dynamickou reprodukci s hlubšími basy. A to chybí.

Reproduktor má být osazen 57 mm měniči, na horní straně je pak pasivní zářič pro posílení basů a výkon 10 W. Výrobce udává frekvenční rozsah 20 Hz až 20 000 Hz, tj. hodnoty, které nezvládají ani drahé a velké bedny, které rozhodně nikam nepřenesete. 

Silvercrest SPSS 125 A1: přenosné CD/MP3 rádio s Bluetooth z Lidlu [test]

Silvercrest SPSS 125 A1: přenosné CD/MP3 rádio s Bluetooth z Lidlu [test]

Za málo peněz hodně muziky slibuje Lidl u svých výrobků Silvercrest. Nejen na prodejnách, ale hlavně na svém e-shopu nabízí i velké přenosné rádio. Co slibuje to plní, zázraky však nečekejte.

Zvuk je relativně ostrý, chybí mu jakékoliv hlubší basy, alespoň že nic nepatřičně neduní a nerezonuje. Střední pásmo je relativně čisté a čitelné, diskusní pořady jsou tak velmi dobře srozumitelné. Výšky už ustupují, jsou mírně zkreslené. Přes udávaný relativně velký výkon s velkou hlasitostí raději nepočítejte, při zesílení nad 60 % začíná narůstat zkreslení a na maximální hlasitost už je jasně slyšitelné, že jste na limitem, které tento BT reprák zvládá.

Běžné hudební žánry zvládá SliverCrest relativně rozumně, ale žádný hluboký hudební zážitek nečekejte. Náročnější hudební žánry bych nedoporučil, u některých nástrojů dochází k zabarvení a zkreslení, takže dumáte co to vlastně hraje.

Verdikt

Mládeži bych tento SilverCrest nedoporučil, neboť reproduktor nemá žádné basy a dynamiku, takže s taneční muzikou to zkrátka "nehraje" a mezi kamarády tak nezabodujete. Zde bych doporučil pár set korun připlatit, pak budete daleko spokojenější, tento SiverCrest je velký pouze fyzicky, ale větší zvuk vám nenabídne. 

Pokud hledáte hezký reproduktor, chcete něco odolného a dobrou výdrží na zahradu pro poslech diskusních pořadů či rozhovorů z Radiožurnálu a nemáte velké nároky, tak můžete být spokojeni. 

SilverCrest SKK 10 A1

Cena: 799 Kč

Technické údaje

  • Výstupní příkon: 1 x 10 W RMS (10 % THD)
  • Měniče: 57 mm
  • Impedance: 3 Ω
  • Frekvenční odezva: cca 20–20 KHz
  • Vstup AUX 3,5 mm pro připojení externích audio přístrojů
  • Verze Bluetooth: 4.2
  • Dosah Bluetooth: min. 10 m
  • Vodotěsný dle třídy ochrany IPX7 (neplatí pro režim AUX a během nabíjení)
  • Funkce True Wireless Stereo (TWS): bezkabelový přenos stereo hudby mezi 2 reproduktory*
  • Typ akumulátoru: Li-Ion
  • Kapacita akumulátoru: cca 6 000 mAh
  • Až 9 hodin nepřetržitého poslechu hudby při úrovni hlasitosti 50 %
  • Funkce automatického vypnutí
  • Indikátor vybití baterie (jednorázový akustický a oranžově blikající LED)
  • Ochrana proti úplnému vybití
  • Ochrana proti přebití
  • Ochrana proti zkratu

Témata článku: Testy, Recenze, Test, Bluetooth reproduktor, Silvercrest, Lidl

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech