Skullcandy MFM: test sluchátek s MP3

30. října 2007
TWEET SDÍLET
Obstojí v testu tato sluchátka s integrovaným MP3 přehrávačem primárně určená pro milovníky zimních sportů?

Sluchátka firmy Skullcandy jsou ve světě známá extravagantním designem a několika modely pro sportovce. Obě jmenované vlastnosti potvrzují i Skullcandy Marc Frank Montoya s integrovaným MP3 přehrávačem a systémem uchycení na přiloženou zimní čepici. Nepředbíhejme a vezměme to pěkně od startu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na levé mušli je patrná zdířka pro připojení 2,5mm jack konektoru. Využijete ji v případě, že budete chtít sluchátka připojit k externímu zdroji zvuku. Na pravé mušli posuvný přepínač pro zapnutí a vypnutí dodávky energie pro MP3

Jednoduché a přitom geniální. Nebo jenom zdání, které klame?

Název dostala sluchátka podle známého snowboardisty, jenž jim propůjčil své jméno a údajně i navrhl design. Prakticky celá jsou vyrobena ze sněhově bílého plastu, který svým vzhledem rozhodně o svých kvalitách nepřesvědčuje. Nastavitelný hlavový most je pokryt koženkou z vnitřní strany s perforací. Na straně vnější naleznete elegantní výšivku z černé nitě v podobě jména jezdce. Uzavřené circumaurální mušle jsou upevněny na otočných kloubech umožňujících pohyb směrem do strany (o 90°) a také dolů. Přívodní kabel zcela absentuje. Jedná se tedy o bezdrátový systém?

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na nejhezčí část sluchátek

V podobě jaké si ho pravděpodobně představíte nikoliv. Skullcandy MFM opravdu ke svému životu nepotřebují kabel, ale výrobce zašel ještě dál. K reprodukci oblíbené hudby není třeba ani žádný externí zdroj zvuku. Odpověď na otázku, jak je to možné, naleznete na levé mušli. Při bližším pohledu totiž objevíte integrovaný MP3 přehrávač a vše se ihned zdá být jasné. Vyjímatelný přehrávač je napájen prostřednictvím USB konektoru, do kterého je přiváděna elektrická energie ze dvou AAA akumulátorů. Ty naleznete pro změnu ukryté v mušli levé.

Klepněte pro větší obrázek
Náušníky lze sejmout, ale vzhledem k jednoduchému a nepříliš odolnému způsobu uchycení to raději neprovádějte často

Sluchátka nabízí ještě jednu specialitu. Mušle umožňují odejmout koženkové náušníky. To by samo o sobě nebylo ničím výjimečné, kdyby však součástí balení nebyla podivná zimní čepice. Zvláštní není ani barvou (jak jinak než bílou) ani materiálem, ze kterého je vyrobena, ale upínacím systémem v oblasti uší. V praxi to vypadá tak, že uchopíte náušníky a za pomoci mírné síly odstraníte z mušlí. Ty pak nacvaknete na náušníky integrované v čepici a máte zimní poslechový bezdrátový systém.

Klepněte pro větší obrázek 
Ke sluchátkám kupující dostane i velmi příjemnou čepičku

MP3 přehrávač umí žít i vlastním životem

Přístroj je jednoduché plastové konstrukce. Na čelní straně naleznete monochromatický třířádkový LCD display, tlačítko menu a dvě tlačítka pro hlasitost. Ze strany pak USB konektor a 3,5mm jack zdířku, naproti ovládací tlačítko v podobě posuvného (v jedné ose) joysticku s potvrzovací funkcí. Přehrávač nemá v těle vlastní napájení. Pro fungování je nutné, aby byl buď zasunut na svém místě ve sluchátkách nebo v jakémsi doku, který má vyhrazený prostor pro jeden AAA akumulátor. Lze ho tedy využívat i externě s jinými sluchátky. Datový přenos obstarává USB rozhraní, rychlost kopírování dat do přístroje je však žalostně pomalá. 1GB hudby přístroj uložil za 29 minut! Výdrž baterie výrobce neudává, podle testu je na maximální hlasitost přibližně 7 hodin. Zde si ale dovolím vyjádřit značnou obavu o skutečné výdrži v zimě na svahu poté, co baterie v nechráněném přehrávači vymrznou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Displej není nikterak velký, přesto zobrazuje všechny potřebné informace relativně přehledně

Ovládání je velice neintuitivní. Přijít na to, jak se vlastně přehrávač uvede do činného stavu, dalo poměrně zabrat. Po chvilce zkoušení a zamítavému postoji vůči přečtení návodu se to podařilo, stačilo na několik sekund stisknout funkci „potvrdit“ na joysticku a přístroj se odměnil grafickým zobrazením snowboardisty. Pohyb v menu je bohužel také nešťastný, i když lze po čase systému přivyknout, nemůže se rovnat s některými značkovými kolegy.

Kromě přehrávání je možné také zvuky zaznamenávat. K tomu slouží mikrofon ukrytý v útrobách přístroje a příslušné softwarové vybavení. Takto pořízený záznamu je dle očekávaní nevalné kvality, pro uložení hlasové informace ale poslouží vcelku dobře.

A jak to hraje?

MP3 přehrávač jsem zaplnil spoustou skladeb od jazzových partů zpěváka Dana Bárty a saxofonistky Candy Dulfer, přes Beethovenovy symfonie, až po dynamické funky od J.A.R. Testem prošla také samotná sluchátka, která jsem zkušebně za pomoci přiloženého kabelu připojil ke sluchátkovému zesilovači Vincent KHV-1 a Denonu DCD-1500AE. Pro otestování zvukových kvalit velice dobře posloužila také přenosná skládací sluchátka Koss portaPro. A jak to hrálo?

Reprodukce MP3 přehrávače je pro nenáročné posluchače dostačující. Pro středně náročné uživatele průměrná a pro náročné, hledající v přenosné sféře co nejméně kompromisů, žalostná. Přístroj nedisponuje příliš velkou výkonovou rezervou. Máte-li rádi opravdu hlasitý poslech, nebude výkon zřejmě postačovat (vše se samozřejmě odvíjí od impedance a citlivosti sluchátek).

Klepněte pro větší obrázek
Plastová ramena vzbuzují obavu, co se s nimi stane například při pádu na svahu

Sluchátka si počínala v naprosté většině skladeb znatelně nejistě. Při vyšších hlasitostech se projevilo extrémní zkreslení, levý dynamický měnič začal dokonce nepatřičně drnčet. V tichých místech bylo při poslechu s přenosným přehrávačem slyšet nepříjemné konstantní pískání. Podání jednotlivých frekvencí je v porovnání s Koss portaPro slabší ve všech směrech. Reprodukce má plastový až dunivý nádech, postrádá jakýkoli náznak přirozenosti. Jedním slovem – průměr.

Skullcandy MFM nepřesvědčila ani co se pohodlí týče. Tlačí, tlačí a zase tlačí. Pevná průzvučná oblast sluchátek v místě dynamického měniče doléhá na ušní boltec a již v prvních momentech způsobuje nepříjemné pocity. Nezachraňují to ani náušníky, které splňují spíše záměr okrasný než funkční. Dlouhodobý pobyt je na mé hlavě takřka nemožný. Poslední naděje zůstává v podobě sluchátkové zimní čepice, díky které se stává poslech po stránce komfortu opravdu příjemnějším. Reprodukce se bohužel vlivem látky ležící mezi uchem a mušlemi nepatrně zhoršuje a to především v detailnosti.

Koupit či nekoupit?

Bezdrátový systém je určen především pro posluchače, kteří se bez hudby neobejdou ani při sjíždění zasněžené trati. Celkové provedení tomu bohužel nenapovídá. Mám obavy, že by při zvýšeném vlivu vlhkosti dynamické měniče dlouho neodolávaly, stejně tak plastové výlisky při vyšším mechanickém tlaku. Nápad však velice oceňuji, tím spíše se mi zalíbila možnost připojit sluchátka na čepici. Co mě ale odrazuje je cena, jež je vzhledem ke kvalitě zvuku, provedení a komfortu značně neadekvátní.

Skullcandy Marc Frank Montoya

Doporučená cena: 4490 Kč

 • konstrukce uzavřená, circumaurální, hlavový most
 • typ měniče dynamický
 • citlivost 99 dB SPL/V
 • impedance 50 Ohmů
 • formáty MP3, WMA
 • paměť 1GB
 • display monochromatický, LCD
 • napájení 1x/2x 1,5V AAA
 • přenos USB 1.1
 • konektor 3,5 mm jack
 • ostatní ekvalizér, ID3tagy, časované vypnutí, nastavení kontrastu a jazyku,…

Zapůjčil

US-ACTION, s.r.o., , Praha
kontakt tel. 596 622 724, www.skullcandy.cz

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek3/10
provedeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek4/10
komfortKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek3/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek4/10


A druhý pohled?

Zeptali jsem se dovozce, jak se na tato sluchátka dívají ti, pro něž jsou určeny.

Mark Frank Montoya je opravdu fenomenální a nepřehlédnutelný snowboardista, který vždy vše dělá naplno a rád poslouchá hudbu za jízdy. Skullcandy je parta nadšenců, co miluje extrémní sporty a právě pro tuto skupinu jsou i sluchátka. Na horách, na skatu, na kole tyhle sluchátka nikdy nezradí a jejich design je nepřehlédnutelný. Kluci ze Skullcandy každý model testují sami na snowboardu až za polárním kruhem ve Švédsku, kde sídlí. I u nás, ačkoliv je tu tato značka krátce, se už rýsuje parta freestyle sportovců, kteří na tyto sluchátka nedají dopustit (Michal Novotný – olympionik ve snowboardcrossu, Petr Pilát a Martin Koreň freestyle motocross a Michael Beran freestyle BMX). Skullcandy už prověřily freestyle ikony po celém světě.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Přenosné, Test, Skullcandy, Sluchátka Skullcandy na Heureka.cz

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory