Skullcandy MFM: test sluchátek s MP3

30. října 2007
TWEET SDÍLET
Obstojí v testu tato sluchátka s integrovaným MP3 přehrávačem primárně určená pro milovníky zimních sportů?

Sluchátka firmy Skullcandy jsou ve světě známá extravagantním designem a několika modely pro sportovce. Obě jmenované vlastnosti potvrzují i Skullcandy Marc Frank Montoya s integrovaným MP3 přehrávačem a systémem uchycení na přiloženou zimní čepici. Nepředbíhejme a vezměme to pěkně od startu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na levé mušli je patrná zdířka pro připojení 2,5mm jack konektoru. Využijete ji v případě, že budete chtít sluchátka připojit k externímu zdroji zvuku. Na pravé mušli posuvný přepínač pro zapnutí a vypnutí dodávky energie pro MP3

Jednoduché a přitom geniální. Nebo jenom zdání, které klame?

Název dostala sluchátka podle známého snowboardisty, jenž jim propůjčil své jméno a údajně i navrhl design. Prakticky celá jsou vyrobena ze sněhově bílého plastu, který svým vzhledem rozhodně o svých kvalitách nepřesvědčuje. Nastavitelný hlavový most je pokryt koženkou z vnitřní strany s perforací. Na straně vnější naleznete elegantní výšivku z černé nitě v podobě jména jezdce. Uzavřené circumaurální mušle jsou upevněny na otočných kloubech umožňujících pohyb směrem do strany (o 90°) a také dolů. Přívodní kabel zcela absentuje. Jedná se tedy o bezdrátový systém?

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na nejhezčí část sluchátek

V podobě jaké si ho pravděpodobně představíte nikoliv. Skullcandy MFM opravdu ke svému životu nepotřebují kabel, ale výrobce zašel ještě dál. K reprodukci oblíbené hudby není třeba ani žádný externí zdroj zvuku. Odpověď na otázku, jak je to možné, naleznete na levé mušli. Při bližším pohledu totiž objevíte integrovaný MP3 přehrávač a vše se ihned zdá být jasné. Vyjímatelný přehrávač je napájen prostřednictvím USB konektoru, do kterého je přiváděna elektrická energie ze dvou AAA akumulátorů. Ty naleznete pro změnu ukryté v mušli levé.

Klepněte pro větší obrázek
Náušníky lze sejmout, ale vzhledem k jednoduchému a nepříliš odolnému způsobu uchycení to raději neprovádějte často

Sluchátka nabízí ještě jednu specialitu. Mušle umožňují odejmout koženkové náušníky. To by samo o sobě nebylo ničím výjimečné, kdyby však součástí balení nebyla podivná zimní čepice. Zvláštní není ani barvou (jak jinak než bílou) ani materiálem, ze kterého je vyrobena, ale upínacím systémem v oblasti uší. V praxi to vypadá tak, že uchopíte náušníky a za pomoci mírné síly odstraníte z mušlí. Ty pak nacvaknete na náušníky integrované v čepici a máte zimní poslechový bezdrátový systém.

Klepněte pro větší obrázek 
Ke sluchátkám kupující dostane i velmi příjemnou čepičku

MP3 přehrávač umí žít i vlastním životem

Přístroj je jednoduché plastové konstrukce. Na čelní straně naleznete monochromatický třířádkový LCD display, tlačítko menu a dvě tlačítka pro hlasitost. Ze strany pak USB konektor a 3,5mm jack zdířku, naproti ovládací tlačítko v podobě posuvného (v jedné ose) joysticku s potvrzovací funkcí. Přehrávač nemá v těle vlastní napájení. Pro fungování je nutné, aby byl buď zasunut na svém místě ve sluchátkách nebo v jakémsi doku, který má vyhrazený prostor pro jeden AAA akumulátor. Lze ho tedy využívat i externě s jinými sluchátky. Datový přenos obstarává USB rozhraní, rychlost kopírování dat do přístroje je však žalostně pomalá. 1GB hudby přístroj uložil za 29 minut! Výdrž baterie výrobce neudává, podle testu je na maximální hlasitost přibližně 7 hodin. Zde si ale dovolím vyjádřit značnou obavu o skutečné výdrži v zimě na svahu poté, co baterie v nechráněném přehrávači vymrznou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Displej není nikterak velký, přesto zobrazuje všechny potřebné informace relativně přehledně

Ovládání je velice neintuitivní. Přijít na to, jak se vlastně přehrávač uvede do činného stavu, dalo poměrně zabrat. Po chvilce zkoušení a zamítavému postoji vůči přečtení návodu se to podařilo, stačilo na několik sekund stisknout funkci „potvrdit“ na joysticku a přístroj se odměnil grafickým zobrazením snowboardisty. Pohyb v menu je bohužel také nešťastný, i když lze po čase systému přivyknout, nemůže se rovnat s některými značkovými kolegy.

Kromě přehrávání je možné také zvuky zaznamenávat. K tomu slouží mikrofon ukrytý v útrobách přístroje a příslušné softwarové vybavení. Takto pořízený záznamu je dle očekávaní nevalné kvality, pro uložení hlasové informace ale poslouží vcelku dobře.

A jak to hraje?

MP3 přehrávač jsem zaplnil spoustou skladeb od jazzových partů zpěváka Dana Bárty a saxofonistky Candy Dulfer, přes Beethovenovy symfonie, až po dynamické funky od J.A.R. Testem prošla také samotná sluchátka, která jsem zkušebně za pomoci přiloženého kabelu připojil ke sluchátkovému zesilovači Vincent KHV-1 a Denonu DCD-1500AE. Pro otestování zvukových kvalit velice dobře posloužila také přenosná skládací sluchátka Koss portaPro. A jak to hrálo?

Reprodukce MP3 přehrávače je pro nenáročné posluchače dostačující. Pro středně náročné uživatele průměrná a pro náročné, hledající v přenosné sféře co nejméně kompromisů, žalostná. Přístroj nedisponuje příliš velkou výkonovou rezervou. Máte-li rádi opravdu hlasitý poslech, nebude výkon zřejmě postačovat (vše se samozřejmě odvíjí od impedance a citlivosti sluchátek).

Klepněte pro větší obrázek
Plastová ramena vzbuzují obavu, co se s nimi stane například při pádu na svahu

Sluchátka si počínala v naprosté většině skladeb znatelně nejistě. Při vyšších hlasitostech se projevilo extrémní zkreslení, levý dynamický měnič začal dokonce nepatřičně drnčet. V tichých místech bylo při poslechu s přenosným přehrávačem slyšet nepříjemné konstantní pískání. Podání jednotlivých frekvencí je v porovnání s Koss portaPro slabší ve všech směrech. Reprodukce má plastový až dunivý nádech, postrádá jakýkoli náznak přirozenosti. Jedním slovem – průměr.

Skullcandy MFM nepřesvědčila ani co se pohodlí týče. Tlačí, tlačí a zase tlačí. Pevná průzvučná oblast sluchátek v místě dynamického měniče doléhá na ušní boltec a již v prvních momentech způsobuje nepříjemné pocity. Nezachraňují to ani náušníky, které splňují spíše záměr okrasný než funkční. Dlouhodobý pobyt je na mé hlavě takřka nemožný. Poslední naděje zůstává v podobě sluchátkové zimní čepice, díky které se stává poslech po stránce komfortu opravdu příjemnějším. Reprodukce se bohužel vlivem látky ležící mezi uchem a mušlemi nepatrně zhoršuje a to především v detailnosti.

Koupit či nekoupit?

Bezdrátový systém je určen především pro posluchače, kteří se bez hudby neobejdou ani při sjíždění zasněžené trati. Celkové provedení tomu bohužel nenapovídá. Mám obavy, že by při zvýšeném vlivu vlhkosti dynamické měniče dlouho neodolávaly, stejně tak plastové výlisky při vyšším mechanickém tlaku. Nápad však velice oceňuji, tím spíše se mi zalíbila možnost připojit sluchátka na čepici. Co mě ale odrazuje je cena, jež je vzhledem ke kvalitě zvuku, provedení a komfortu značně neadekvátní.

Skullcandy Marc Frank Montoya

Doporučená cena: 4490 Kč

 • konstrukce uzavřená, circumaurální, hlavový most
 • typ měniče dynamický
 • citlivost 99 dB SPL/V
 • impedance 50 Ohmů
 • formáty MP3, WMA
 • paměť 1GB
 • display monochromatický, LCD
 • napájení 1x/2x 1,5V AAA
 • přenos USB 1.1
 • konektor 3,5 mm jack
 • ostatní ekvalizér, ID3tagy, časované vypnutí, nastavení kontrastu a jazyku,…

Zapůjčil

US-ACTION, s.r.o., , Praha
kontakt tel. 596 622 724, www.skullcandy.cz

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek3/10
provedeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek4/10
komfortKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek3/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek4/10


A druhý pohled?

Zeptali jsem se dovozce, jak se na tato sluchátka dívají ti, pro něž jsou určeny.

Mark Frank Montoya je opravdu fenomenální a nepřehlédnutelný snowboardista, který vždy vše dělá naplno a rád poslouchá hudbu za jízdy. Skullcandy je parta nadšenců, co miluje extrémní sporty a právě pro tuto skupinu jsou i sluchátka. Na horách, na skatu, na kole tyhle sluchátka nikdy nezradí a jejich design je nepřehlédnutelný. Kluci ze Skullcandy každý model testují sami na snowboardu až za polárním kruhem ve Švédsku, kde sídlí. I u nás, ačkoliv je tu tato značka krátce, se už rýsuje parta freestyle sportovců, kteří na tyto sluchátka nedají dopustit (Michal Novotný – olympionik ve snowboardcrossu, Petr Pilát a Martin Koreň freestyle motocross a Michael Beran freestyle BMX). Skullcandy už prověřily freestyle ikony po celém světě.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Test, Přenosné, Skullcandy, Sluchátka Skullcandy na Heureka.cz


Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
EA restrukturalizuje. O Battlefield se nově postará Vince Zampella z Respawnu

EA restrukturalizuje. O Battlefield se nově postará Vince Zampella z Respawnu

Tvůrce Titanfallu hodlá vnést do válečné série čerstvou krev.

Michal Maliarov
DiceBattlefield
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
The Matrix Awakens bude herním zážitek na Unreal Enginu 5

The Matrix Awakens bude herním zážitek na Unreal Enginu 5

Na Playstation 5 se chystá doprovodný zážitek k nejnovějšímu filmu. Prozatím bez oficiálního potvrzení.

Michal Maliarov
Unreal Engine 5PlayStation 5
Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Apple rozhodně nemá v plánu ukončit monopol App Storu, řekl Tim Cook

Apple rozhodně nemá v plánu ukončit monopol App Storu, řekl Tim Cook

Martin Miksa
Apple App StoreObchod s aplikacemiTim CookiPhone
Ratchet & Clank: Rift Apart - začátek nové generace se vším všudy | Recenze

Ratchet & Clank: Rift Apart - začátek nové generace se vším všudy | Recenze

Sony vyrukovalo se svým prvním herním esem nadcházející generace. A je to pecka.

Michal Maliarov
Ratchet & Clank: Rift ApartRecenze
Programování elektroniky: Vodotěsný trojteploměr s real-time grafem na Google Drive

Programování elektroniky: Vodotěsný trojteploměr s real-time grafem na Google Drive

** Dnes si postavíme Wi-Fi teploměr s trojicí dvoumetrových sond ** Data se budou skrze internet odesílat na Google Drive ** Tam je zpracuje Apps Script a uloží do tabulkového dokumentu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuPython
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory