SkyShowtime je v Česku s narvaným katalogem hitů. V zaváděcí akci stojí jen 89 Kč měsíčně

14. února 2023
TWEET SDÍLET

Po měsících lákání v Česku odstartovala poslední streamovací služba, která tu ještě chyběla. SkyShowtime je společným podnikem amerických mediálních obrů NBC Universal a Paramount. V Evropě spojuje to, co přímo v USA vysílají nezávislé streamy Peacock a Paramount+.

Ve společném katalogu najdeme tituly filmových a televizních studií Universal, Paramount, Dreamworks, Sky, Showtime, Nickelodeon, Comecy Central, MTV, NBC nebo Syfy. Kvůli licenčním smlouvám bohužel ve SkyShowtime nenajdete jejich kompletní archivy, protože velká část filmů nebo seriálů zatím visí na ostatních „netflixech“. Ještě před startem ale naopak SkyShowtime zaplatil Warneru a vzal mu z HBO Max jeho 21 evropských seriálů včetně české tvorby.

Kolik SkyShowtime stojí?

Standardní cen předplatného je 179 Kč měsíčně. Globální konkurenti jsou vesměs dražší.  Netflix stojí 199 až 319 Kč, HBO Max, Apple TV+ a Disney+ jsou standardně za 199 Kč. Citelně levnější je jen Amazon Prime Video za 79 Kč měsíčně.

Až do 11. dubna ale můžete využít akci, že při registraci skrz skyshowtime.com zaplatíte jen 89 Kč. A poloviční cena vám zůstanete tak dlouho, dokud nepřestanete platit. Jakmile jednou vynecháte, už to bude za 179 Kč. Podobnou zaváděcí nabídku u nás mělo i HBO Max. Platit se dá kartou nebo pomocí PayPal.

Jak velký je katalog?

Podle monitoru Filmtoro.cz je v nabídce něco přes 700 titulů, z toho asi 600 filmů, 100 seriálů a několika dokumentů včetně chváleného Senny (povinnost pro fanoušky F1). Lokalizace je téměř kompletní. Skoro u všeho jsou titulky, většina obsahu jen pak i s dabingem.

  • Filmy: Jurský park/svět, Star Trek, Rychle a zběsile, Mission: Impossible, Transformers, Top Gun, Mimoni, Já padouch, Jak vycvičit draka, Čelisti, ET, Návrat do budoucnosti, Forrest Gump, Tomb Raider, Kmotr, Indiana Jones, Zachraňte vojína Ryana, Trosečník, Minority Report, Notting Hill, série o Jasonu Bournovi
  • Seriály: CSI, NCIS, Havaj 5-0, Zákon a pořádek, Dr. House, Halo, Yellowstone, Downton Abbey, Tulsa King, Californication, Frasier, Halo, Battlestar Galactica.

Oproti konkurentům je tedy menší. Tomáš Vyskočil provozující Filmtoro zjistil, že Amazon má 900 titulů, Disney+ 1800 titulů, HBO Max 2100 titulů a Netflix pak 8500 titulů. Jen Apple TV+ (150 titulů) je z globálních gigantů menší, protože většinu tvoří jeho nová produkce.

Technická kvalita a „sdílení“

SkyShowtime nabízí pouze jeden tarif. Na každém účtu lze vytvořit až pět profilů včetně dětských s omezeným obsahem. Služba pak podporuje streamování až na třech zařízeních současně. Přitom zatím nijak nepostihuje ty, kdo účty sdílí s rodinou a kamarády. V podmínkách ale pochopitelně stojí, že účet lze sdílet jen v rámci jedné domácnosti.

Pokud jste u konkurence zmlsaní 4K videem s HDR a zvukem v Dolby Atmos, tady vás čeká vystřízlivění. SkyShowtime podporuje maximálně rozlišení 1080p, zvuk je pak v Dolby Digital 5.1, často ale jen stereo.

Na čem SkyShowtime sledovat?

Videa můžete sledovat na počítači přímo v prohlížeči, služba specificky mluví u Chromu 75+, Firefoxu 88+, Safari 12+ a Edgi 80+. Podporované operační systémy jsou Windows, macOS a Chrome OS. Linux mezi nimi není a ještě jsme neměli možnost jej ověřit.

Na mobilech či tabletech budete potřebovat Android 7+ nebo iOS 13+. Aplikace najdete v Google Play a App Storu.

Pokud jde o Smart TV, SkyShowtime podporuje Apple TV, Android TV a LG webOS 3.5+. Brzy by měla dorazit Už je i appka pro Tizen od Samsungu.

Témata článku: ,