Slavný Hercule Poirot se vrátí v nové verzi románu Smrt na Nilu. První trailer je tady

Slavný Hercule Poirot se vrátí v nové verzi románu Smrt na Nilu. První trailer je tady

V roce 2017 natočil známý herec a režisér Kenneth Branagh novou verzi nejslavnější detektivky od Agathy Christie – film Vražda v Orient expresu. Zpracování se setkalo s úspěchem a tak režisér se postil do natáčení dalšího slavného románu, Smrt na Nilu. Film se točil v roce 2019 a jeho dřívějšímu uvedení zabránilo (stejně jako u spousty jiných) uzavření kin. 

Děj? Dovolená belgického detektiva Hercule Poirota na palubě okouzlujícího říčního parníku v Egyptě se změní v děsivý hon na vraha, ve chvíli, kdy idylické líbánky dokonalého páru postihne tragédie. Příběh vášně a paralyzující žárlivosti je zasazený do prostředí impozantní pouštní scenérie, dech beroucích výhledů a majestátních pyramid v Gíze. Nechybí nečekané zvraty a zápletky.

death_on_the_nile_ver2_xlg.jpg

Slavného detektiva Hercule Poirota si opět zahraje pětinásobný kandidát na Oscara Kenneth Branagh, v další postavy jsou opět obsazeny známými jmény –Gal Gadot, Armie Hammer, Letitia Wright, Tom Bateman, Russell Brand, či Annette Bening. O vizuální stránku se opět postará kameraman Haris Zambarloukos, který kromě Vraždy v Orient expresu točil i filmy Mamma Mia!, Thor, či Jack Ryan: V utajení. 

Film Smrt na Nilu má v kinech premiéru v únoru příštího roku – 11.2 2022.

Určitě si přečtěte

Články odjinud