11
Fotogalerie

Sluchátka Dyson Zone zajistí čistý zvuk a také čistý vzduch. Obsahují totiž čističku vzduchu

Britský Dyson je u nás znám především svými cyklónovými vysavači, ventilátory bez viditelně rotujících částí nebo fény na vlasy, ale má také velmi silnou pozici jako výrobce čističek vzduchu. A právě na zákazníky, kteří by rádi dýchali čistý vzduch nejen doma, ale i venku, míří jeho nová unikátní sluchátka Dyson Zone.

Futuristicky vypadající sluchátka Dyson Zone totiž kombinují dvě funkce – aktivní potlačení okolního hluku a aktivní čištění vzduchu. V každé sluchátkové mušli se nachází malá turbína nasávající vzduch, ten projde jemným filtrem, který má odstranit 99 % znečištění většího, než 0,1 mikronu (prachu, pylů, alergenů, zplodin) – čištění vzduchu má být dvoustupňové. Následovně pak vyčištěný vzduch prostřednictvím „vzduchové clony“ (zkrátka přes náhubek) z obou stran přivede k ústům a nosu majitele. Dyson upozorňuje, že clona před ústy není kontaktní, majitel tak nebude mít pocit diskomfortu. Proto ale také nelze použít toto zařízení jako náhradu respirátoru proti Covidu.

Sluchátka Dyson vyvíjí od roku 2016, kdy začal pracovat na konceptu personifikovaného čištění vzduchu. Později už začaly zkoušky zařízení čistícího vzduch kombinovaného se sluchátky s ANC – u prototypu z roku 2017 jasně můžete identifikovat sluchátka Bose řady QuietComfort. Během dalších let  vzniklo celkem 500 prototypů a výsledná sluchátka Dyson Zone předvedl nyní.

6.JPGBěhem 6 let vzniklo celkem vzniklo celkem 500 prototypů

Vestavěné turbíny samozřejmě budou produkovat nějaký hluk, úroveň filtrace se má nastavovat automaticky, dá se předpokládat, že aktivní potlačení hluku se má postarat také o potlačení hluku, který bude při proudění vzduchu filtrem ve sluchátkách logicky vznikat. 

Vzduchová clona, kterou má člověk před ústy, bude sklápěcí nejen dolů pod bradu, ale také má být plně odnímatelná. Sluchátka tak lze používat i čistě jen pro poslech hudby, či vyřizování hovorů. V režimu konverzace pak sluchátka automaticky zapnou příposlech okolí a vypnou čistění vzduchu. Kvalita zvuku má být prémiová, nic více k tomu Dyson zatím neuvádí.

10.JPG
Aktivní čištění vzduchu má být dvoustupňové

Co se ceny týče, tak Dyson neuvádí ani orientační částku, dá se však předpokládat vzhledem k cenám produktů Dyson, že cena nebude rozhodně nízká. Pokud máte o „čisticí“ sluchátka zájem, tak vyčkejte do podzimu, kdy Dyson plánuje spustit prodej.

Zdroj: Dyson

Určitě si přečtěte

Články odjinud