10
Fotogalerie

Sluchátka JVC XP-EXT1 nabídnou Dolby Atmos bez sestavy reproduktorů po celém pokoji

Skutečný prostorový 3D zvuk Dolby Atmos vyžaduje soustavu reproduktorů nejen kolem vás, ale také buď na stropě, nebo které hrají odrazem o strop. Zkrátka pokud pomineme řešení přes některé kvalitní soundbary, tak pořízení kompletní sestavy 7.1.4 vyjde na poměrně dost peněz, a to nemluvíme o AV receiveru.  

Sluchátka JVC XP-EXT1 jako první mají nabídnout osobní multikanálový zvuk domácího kina. Dekódují zvukovou stopu Dolby Atmos a DTS:X a dokáží vytvořit právě 7.1.4 kanálový zvuk. A samozřejmě nesmí chybět upscalingu "normálních" 5.1 kanálového prostorového zvuku, nebo sterea. O zvukový 3D efekt se stará technologie Exofield od JVC.

img_main02gf_eu.png

Sluchátka jsou bezdrátová a zdrojem signálu je box s digitálním procesorem a čtyřmi HDMI konektory, který se zapojí například mezi 4K Blu-Ray přehrávač a televizor. Pro bezdrátový přenos do sluchátek se pak používá 5 GHz pásmo. Základem kvalitního zvuku je kalibrace přímo na posluchače, přičemž do sluchátek lze uložit čtyři profily. 

img_sub06_eu.png

Sluchátka si odnesla už letošní ocenění EISA, první ohlasy jsou velmi pozitivní, prostorový zvuk působí daleko reálněji, než u běžných sluchátek. Jde o první sluchátka s technologií Exofield, a výrobce si samozřejmě nechá také patřičně zaplatit -– předběžná cena je 999 Euro.  

Zdroj: JVC

Určitě si přečtěte

Články odjinud