Sluchátka Sony s inteligentním potlačením hluku

Sluchátka, jenž aktivně potlačují okolní hluk jsou v poslední době stále populárnější. Pořizují si je lidé, kteří tráví hodně času v letadle nebo ve vlaku a potřebují se zbavit hluku od motorů, případně ti, co jenom chtějí v kanceláři „vypnout“ okolí a lépe se soustředit na práci. 

Společnost Sony předsatvila první sluchátka na světě, která využívají digitální technologii potlačení hluku okolí. MDR-NC500D dokáží potlačit až 99% okolního hluku. 

Hi-fi zvuk díky technologii s umělou inteligencí

Sluchátka MDR-NC500D se radikálně odchylují od tradičních metod potlačení hluku okolí. Jde o první sluchátka na světě, která ke zlepšení potlačení hluku okolí a zvýšení kvality zvuku využívají digitální technologii s umělou inteligencí (AI).

Sluchátka jsou vybavena výkonným procesorem, který automaticky upravuje profil potlačení hluku okolí podle charakteru okolního hluku. Při běžném použití sluchátka budou automaticky vybírat ze tří režimů potlačení okolí ten, který se hodí nejlépe – pokud jste v letadle, v autobusu, ve vlaku nebo v kanceláři. Další možností je manuální volba a tak můžete sami vybrat, který z režimů potlačení okolí vám vyhovuje. Samozřejmostí je spínač, jenž umožňuje dočasně vypnout potlačení hluku okolí (a uslyšíte např. zvuky z kabiny).

Špičková účinnost potlačení zvuku okolí je dle výrobce doplněna skvělou reprodukcí zvuku – 40 mm reproduktory nabízejí široký kmitočtový rozsah a velký dynamický rozsah. Vysoká je výdrž dodávaného lithiového akumulátoru, sluchátka MDR‑NC500D tak mohou až na 15 hodin odbourat rušivý hluk. Praktičnost je ještě zvýšena podporou používání běžných tužkových baterií (AA) pro případ, že na cestách nemáte k dispozici nabíječ.

Další novinkou jsou sluchátka MDR-NC40, taktéž s potlačením hluku okolí a možností pohodlného dlouhodobého nošení, jsou však lehčí a prostorově úspornější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Sluchátka, Sluchátka na Heureka.cz