Sluchátka TCL MoveAudio S150 a S200: stačí „Airpody“ za litr, nebo raději za dva tisíce?

29. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Pohodlí při nošení
  • Cena
  • Odolnost S200

Minusy

  • Špatné basy u S150
  • Jen pro nenáročný poslech
  • Dotykové ovládání nelze upravit
6/10
Hodnocení

Naštěstí už opadla doba drzých klonů sluchátek Apple Airpods, které sice vypadaly podobně, ale sloužily jen k oklamání zákazníků a zvukově či výdrží patřily akorát do kanálu.

Nahradila je záplava levných true wireless sluchátek, které většinou používají silikonové špunty utěsňující zvukovod a tak pohodlný peckový charakter sluchátek Airpods zůstával bez větší konkurence.

Jablečný styl pecky se stopkou nyní zkouší nová dvojice sluchátek TCL. Souběžně uvedená sluchátka MoveAudio S150 a S200 se zásadně neliší konstrukcí nebo výdrží, ale cena je dramaticky jiná. S150 se prodávají pod tisíc korun, S200 těsně pod dva tisíce korun. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo MoveAudio S200, vpravo levnější S150

Půjčili jsme si je tedy na krátký test, abychom poznali, kde TCL ušetřilo a jak motivuje zákazníky k pořízení dvakrát dražšího modelu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V uchu vypadají obě sluchátka podobně a nijak netlačí

Oboje sluchátka v uších nijak netlačí. Volné zavěšení sice moc důvěry nebudí, ale samovolně mi při testování nevypadla. Od zvuku se pochopitelně kvůli volnější konstrukci nedají čekat pohlcující basy, ale pro mnohé je důležitější pohodlí pro dlouhodobé nošení, než ten nejlepší zvuk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Různé otevírání krabiček, stejné nabíjení přes USB-C

Pro nabíjení slouží v obou případech drobné krabičky, s USB-C konektorem, které se vejdou i do kapsičky riflí. Není tu bezdrátové dobíjení krabičky, ale vzhledem k ceně to není prohřešek.

V obou případech můžete poklepáním na sluchátko pozastavit a spustit přehrávání, třemi dotyky skočit na další skladbu, případně podržením prstu na sluchátku spustit hlasového asistenta. Není tu aplikace, kde by se to dalo upravit nebo zakázat.

Oboje sluchátka udávají výdrž 3,5 h s celkovými 20 h při ukládání do krabičky. Spíše tedy budou na dojíždění do práce než na dlouhodobý poslech při práci. Můžete také pochopitelně poslouchat jen na jedno sluchátko, zatímco druhé dobíjíte v krabičce.

MoveAudio S150 – bez ekvalizéru jen na podcasty

Zděšení. Tak bych asi charakterizoval první poslechový dojem ze sluchátek S150. Snaha o zvýraznění basů řádově přesahuje možnosti sluchátek, takže místo rázných basů slyšíte jen huhlání likvidující vše ostatní. Při poslechu podcastů nebo obecně mluveného slova to ale takový průšvih není. Hlasové nahrávky totiž často mají odřízlé frekvence pod 100 Hz, takže MoveAudio S150 zní docela použitelným dojem.

Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka MoveAudio S150 s viditelnými nabíjecími piny na boku

Jde to vyřešit. Když jsem na mobilním telefonu využil aplikaci pro nastavení ekvalizéru (Samsung má na to svou vlastní aplikaci Sound Assistant, existuje jich ale mnoho jiných), dokázal jsem zvuk zkrotit. Po stažení spodních frekvencí se zvuk zklidnil a už bych si dokázal představit, že sluchátka budu používat.

Levnější provedení poznáte na viditelných nabíjecích kontaktech na vnitřní straně stopek a na trochu lacině působícím provedení víka krabičky, nic z toho ale není nepřekonatelné.

Pokud si tato sluchátka za litr koupíte, musíte hlavně vyřešit zvuk na dolních frekvencích. Jinak jsou v pohodě a především v uchu netlačí.

TCL MoveAudio S150 TCL MoveAudio S150
nabízí 2 obchody za ceny od 729 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

MoveAudio S200 – pohoda s náznakem inteligence

Aby dražší sluchátka dávala smysl, TCL jim zajistila zvýšenou odolnost IP54 proti prachu a potu, upravila design s dobíjecími konektory na spodní straně a vylepšila kvalitu hovorů základním potlačením šumu.

Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka MoveAudio S200 mají nabíjecí kontakty v kloboučku na spodní straně

Zvukově to není podobný průšvih jako M150 a i bez doladění ekvalizéru se dají použít pro běžný poslech hudby. Samozřejmě, omezení daná konstrukcí stále platí. Izolace od okolních zvuků se téměř nekoná a podání basů chybí razance.  Zvuk ale díky konstrukci působí otevřenějším dojmem s větším důrazem na vyšší středy. Pokud tedy hledáte pohodlná sluchátka pro městský život nebo dlouhodobé nošení, S200 zásadně nezklamou.

Zatímco krabička S150 připomíná tu od Samsung Galaxy Buds Live, krabička u S200 připomíná víc tu od Apple Airpods a lépe se také otevírá. Navíc má i párovací tlačítko pro případy, kdy automatické rozpoznání v Androidu nefunguje spolehlivě.

TCL MoveAudio S200 TCL MoveAudio S200
nabízí 5 obchodů za ceny od 1 440 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Zvuk při hovoru za tři nebo bez dvou za pět

TCL u sluchátek S200 slibuje lepší kvalitu hovorů s potlačením ruchů díky dalšímu mikrofonu. Odšumovací algoritmy jsou opravdu u S200 mnohem lepší než u S150. Sluchátka S150 už jsou v hlučném prostředí trochu bezradná a druhá strana musí poslouchat pečlivěji. V tichém prostředí ale znějí S150 příjemnějším nezprocesovaným dojmem.

Záznam hlasu u sluchátek TCL MoveAudio S150

V případě sluchátek S200 už uslyšíte crvlikání odšumovacího algoritmu i v tichu a poradí si nejen s šumem na vyšších frekvencích, ale porazí i vrčení kávovaru na nižších frekvencích.

Záznam hlasu u sluchátek TCL MoveAudio S200

Nemyslím si ale, že jsou sluchátka S200 dvojnásobně lepší. Zvuk kazí jiným způsobem než levnější S150 a druhá strana nebude ani v jednom případě úplně spokojená.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V případě S200 dostanete ještě jeden mikrofon na vnější straně sluchátek

Tak která?

Sluchátka TCL MoveAudio S150 se dají ekvalizérem přiohnout a cena vypadá atraktivně. Nebudu je ale běžně doporučovat, protože bez úprav zvuku byste je po mně hodili zpět.

Oproti tomu MoveAudio S200 vypadají jako rozumná bezpečná volba bez větších průšvihů. Bonusová výbava oproti S150 zas tolik nerozhoduje a záznam hlasu není jednoznačně lepší. Zvukově plní tak akorát požadavek na zvukovou kulisu při práci nebo poslech podcastů při dojíždění do práce.

Pokud se tedy nebojíte ekvalizéru nebo chcete pro sebe jen něco levného na mluvené slovo, klidně jděte do S150 a ušetříte. Pokud hledáte pro někoho sluchátka, která hlavně v uchu netlačí a zvukově zásadně neurazí, S200 by mohla spadnout do vašeho užšího výběru.

Model TCL MOVEAUDIO S150 (TW10) TCL MOVEAUDIO S200 (TW20)
Rozměry 34,4 × 17 × 19,65 mm 17,68 × 17,61 × 40 mm
Hmotnost 43 g
Rozměry pouzdra 52 × 52 × 26,9 mm 47,8 × 58,8 × 26,5 mm
Typ sluchátek bezdrátová, pecková
Kompatibilita Android, iOS
Platforma BES WT230U BES 2300IZ
Operační paměť 256 kB RAM + 1 MB flash 336 kB RAM + 4 MB flash
Konektivita (dosah) Bluetooth 5.0 + EDR, BLE (10 m) Bluetooth 5.0 BLE (10 m)
Mikrofony 2x MEMS (1 na každé straně), potlačení okolních šumů, handsfree 4x MEMS (2 na každé straně), potlačení okolních šumů, handsfree
Měniče dynamické, 13 mm dynamické, 12 mm
Latence 120 ms
Dotykové ovládání nastavení přehrávání, pozastavení, výběr skladeb,
aktivace/podpora hlasového asistenta jedním dotykem
Senzory dotykový Hallův, dotykový
Kodek SBC
Stupeň krytí IPX4 IP54
Baterie sluchátek 30 mAh 30 mAh
Baterie pouzdra 500 mAh 520 mAh
Výdrž na jedno nabití 3,5 hodiny 3,5 hodiny
až 20 hodin s pouzdrem až 23 hodin s pouzdrem
Způsob nabíjení USB-C, 1,5 hodiny
Obsah balení sluchátka, nabíjecí poudzro, USB-C kabel, stručný průvodce, bezpečnostní leták
Barvy bílá bílá/černá
Cena (včetně DPH) 899 Kč / 34 € 1990 Kč / 75 €

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, TCL, Sluchátka na Heureka.cz


Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
DDR5 a problém čtyř modulů. Tohle byste u nové technologie nečekali...

DDR5 a problém čtyř modulů. Tohle byste u nové technologie nečekali...

Paměti RAM DDR5 jsou stále ještě poměrně drahé a k tomu se objevují problémy při zapojení čtyř modulů.

Jan Pánek
DDR5
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

** DJI představilo třetí generaci svých nejmenších dronů Mini ** A pozor, už to není žádné ořezovátko. Konečně dorazil autopilot ** Také ale výrazně poskočila cena

Jakub Čížek
DJIDrony
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
I hry jsou součástí historie. Jejich archivace je problém, který zatím nemá dobré řešení

I hry jsou součástí historie. Jejich archivace je problém, který zatím nemá dobré řešení

Archivace her je poměrně velké téma, které ale rozhodně není nijak nové. S příchodem cloudového hraní a digitálních licencí je však stále aktuálnější.

Jakub Michlovský
Hry