Sluchátka Yamaha YH-E700A s aktivním potlačením hluku mají konkurovat Bose a Sony

9. října 2020
TWEET SDÍLET

Japonská Yamaha přichází s bezdrátovými sluchátky a aktivním potlačením okolního hluku, přičemž funkcemi (i cenou) je zjevné, že míří proti aktuální špičce této kategorie. 

Novinka Yamaha YH-E700A nenechává nic náhodě a nabídne rovnou adaptivní aktivní potlačení hluku. Co se týče zvuku, tak sluchátka s frekvenčním rozsahem 8 Hz až 40 000 HZ spadají do kategorie Hi-Res audio. O zvuk se starají dynamické měniče o průměru 40 mm a nemá chybět osobní "optimalizace" zvuku, která zvuk má optimálně upraví dle usazení sluchátek na hlavě, tvaru ucha ale i okolního prostředí. Funkce "Listening Care" se má postarat o inteligentní úpravu charakteru zvuku v závislosti na hlasitosti poslechu, navíc má brát v úvahu i poslouchaný žánr.  

Mnohé určitě potěší, že sluchátka nabídnou Bluetooth 5.0 a kodeky AAC, SBC, ale také budou mít Adaptivní aptX, což ocení jak hráči u smartphonů, tak uživatelé PC, samozřejmě že nechybí možnost propojení kabelem s konektorem jack 3,5mm (pokud chcete poslouchat Hi-Res). Pokud jde o výdrž, tak ta je 35 hodin s aktivovaným ANC, což řadí Yamahu na špičku této kategorie (nabíjení trvá 3,5 hodiny). Spolupráce s hlasovými asistenty Siri a Google Asisstant je už naprostou samozřejmostí.  

Yamaha YH-E700A se bude prodávat v černé a bílé variantě, cena pro ČR zatím není známá, v USA je 349 USD, dá se tedy předpokládat, že zde by se měla pohybovat kolem 10 000 Kč. 

Zdroj: Yamaha

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Novinky, ANC, Bluetooth, aptX, Yamaha, Sluchátka na Heureka.cz