Služba HBO Max v Evropě odstartovala. Filmy od Warner Bros budou na HBO Max po 45 dnech

Služba HBO Max v Evropě odstartovala. Filmy od Warner Bros budou na HBO Max po 45 dnech

Od dnešního dne je streamovací služba HBO MAX dostupná v některých Evropských zemích. Konkrétně v Španělsku, Dánsku, Norsku, Finsku a Švédsku. Do dalších zemí včetně České republiky má HBO MAX přijít v roce 2022. 

hbomaxandroidtv_3_large.jpg

HBO Max je dostupný na prakticky všech chytrých TV, tedy Android TV, LG Smart TV (od 2018), Samsung Smart TV (od 2016), podporuje i Chromecast či Apple TV, službu nabízejí i herní konzole PlayStation 4 a 5, či Xbox One a Series.

Aktuální ceny jsou 8,99 Euro za měsíc (240 Kč), ale v rámci promoakce jsou nyní o 50 % nižší, platí se tedy 4,49 Euro za měsíc (120 Kč). Stejná cena by pak měla platit i pro ČR. 

hbomaxandroidtv_1_large.jpg

Zároveň Warner Bros oznámil, že v Evropě budou filmy dostupné na HBO Max po 45 dnech od jejich premiéry v kinech. Zajímavostí je, že filmy jsou točeny sice rychlostí 23,976 snímků za sekundu, pro Evropu ale jsou konvertovány na frekvenci 25 snímků za sekundu.

Co se kvality týče, tak HBO MAX nabídne u některých titulů 4K Dolby Vision a Dolby Atmos. 4K obraz má datový tok v průměrné kvalitě 16-22 Mbps (HEVC kodek), přičemž ve špičkách má datový tok dosahovat až 30 Mbps. Obsah ve Full HD rozlišení by měl mít datový tok od 6 do 10 Mbps (HEVC), aktuálně má HBO GO kolem 3,5 Mbps.

Zdroj: flatpanelshd.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud