SmartQ V7: UMPC s HDMI výstupem pro Full HD videa

19. května 2010
TWEET SDÍLET

Nejen na přehrávání Full HD filmů lze využít zajímavou novinku SmartQ V7. Na ní je jednoznačně vidět, jak se pomalu ale jistě, mění trh a nabízí se univerzální zařízení, která by měla zvládat vše. Zde se jedná o nové zařízení spadající do nově vzniklého segmentu Tablet PC / UMPC / MID. SmartQ V7 má 7“ dotykový LCD displej s LED podsvícením, rozlišení 800x480 a 16mil. barev. Přístroj podporuje přehrávání Full HD videa 1080p, navíc s možností připojit externí televizor nebo monitor přes HDMI 1.3 konektor.

Klepněte pro větší obrázek 

Podporovány jsou formáty videa AVI, MKV(XVID/px/H.264), MOV, TS, M2TS, RM/RMVB, FLV, WMV, 3GP, MPEG, DAT, MP4. SmartQ V7 lze bezdratově připojit k počítačové síti a internetu. K tomuto účelu je integrovaná WiFi - 802.11b/g . K dispozici je také Bluetooth2.0+EDR. Pro připojení přídavných zařízení jako je klávesnice, externí síťová karta, tiskárna, flash disky nebo externí HDD slouží USB 2.0 HighSpeed OTG port.

Operační systémy nabízí SmartQ V7 hned tři – Android / Linux Ubuntu / Windows CE 6.0 (jsou v zařízení nahrané najednou). Lze tak používat přístroj jako mobilní kancelář, můžete číst a editovat soubory DOC, RTF, Openoffice, Excel, HTML, TXT a další, můžete přijímat i odesílat e-maily. Díky plnohodnotnému internetovému prohlížeči můžete vyhledávat informace na webu, streamovat video i přehrávat hudbu, poslouchat internetová rádia i sledovat internetové televize. V případě využití jako MP3 přehrávač je možné připojit 3,5mm sluchátka nebo využít integrované stereo reproduktory na zadní straně přístroje.

SmartQ V7 funguje i jako čtečka elektronických knih, novin, časopisů a dalších dokumentů. Číst můžete na výšku i na šířku displeje. Podporovány jsou základní formáty jako TXT, PDF, EPUB, PRC, DOC, RTF, HTML, CHM. a další. Baterie s kapacitou 4500mAh má dle výrobce zajisti provoz 7 hodin, ten lze údajně prodloužit díky nastavení času automatického přechodu do úsporného režimu, vypnutí WiFi nebo vypnutí celého přístroje. V7 má vnitřní pamět 2GB s možností rozšížení o 32GB pomocí SD karty.

Hmotnost činí 480g a cena SmartQ V7 by se měla pohybovat kolem 5 900 Kč.

Zdroj: www.smartdevices.cz

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

86 Jaromír Puk

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech