SmartQ V7: UMPC s HDMI výstupem pro Full HD videa

Nejen na přehrávání Full HD filmů lze využít zajímavou novinku SmartQ V7. Na ní je jednoznačně vidět, jak se pomalu ale jistě, mění trh a nabízí se univerzální zařízení, která by měla zvládat vše. Zde se jedná o nové zařízení spadající do nově vzniklého segmentu Tablet PC / UMPC / MID. SmartQ V7 má 7“ dotykový LCD displej s LED podsvícením, rozlišení 800x480 a 16mil. barev. Přístroj podporuje přehrávání Full HD videa 1080p, navíc s možností připojit externí televizor nebo monitor přes HDMI 1.3 konektor.

photo.png 

Podporovány jsou formáty videa AVI, MKV(XVID/px/H.264), MOV, TS, M2TS, RM/RMVB, FLV, WMV, 3GP, MPEG, DAT, MP4. SmartQ V7 lze bezdratově připojit k počítačové síti a internetu. K tomuto účelu je integrovaná WiFi - 802.11b/g . K dispozici je také Bluetooth2.0+EDR. Pro připojení přídavných zařízení jako je klávesnice, externí síťová karta, tiskárna, flash disky nebo externí HDD slouží USB 2.0 HighSpeed OTG port.

Operační systémy nabízí SmartQ V7 hned tři – Android / Linux Ubuntu / Windows CE 6.0 (jsou v zařízení nahrané najednou). Lze tak používat přístroj jako mobilní kancelář, můžete číst a editovat soubory DOC, RTF, Openoffice, Excel, HTML, TXT a další, můžete přijímat i odesílat e-maily. Díky plnohodnotnému internetovému prohlížeči můžete vyhledávat informace na webu, streamovat video i přehrávat hudbu, poslouchat internetová rádia i sledovat internetové televize. V případě využití jako MP3 přehrávač je možné připojit 3,5mm sluchátka nebo využít integrované stereo reproduktory na zadní straně přístroje.

SmartQ V7 funguje i jako čtečka elektronických knih, novin, časopisů a dalších dokumentů. Číst můžete na výšku i na šířku displeje. Podporovány jsou základní formáty jako TXT, PDF, EPUB, PRC, DOC, RTF, HTML, CHM. a další. Baterie s kapacitou 4500mAh má dle výrobce zajisti provoz 7 hodin, ten lze údajně prodloužit díky nastavení času automatického přechodu do úsporného režimu, vypnutí WiFi nebo vypnutí celého přístroje. V7 má vnitřní pamět 2GB s možností rozšížení o 32GB pomocí SD karty.

Hmotnost činí 480g a cena SmartQ V7 by se měla pohybovat kolem 5 900 Kč.

Zdroj: www.smartdevices.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud