Sonos Roam: nový malý Bluetooth+Wi-Fi reproduktor umí víc, než čekáte

9. března 2021
TWEET SDÍLET

Už před více jak rokem představil Sonos svůj první Bluetooth+Wi-Fi reproduktor Sonos Move. Čerstvě představená novinka Sonos Roam slibuje za poloviční cenu mnohem lepší přenosnost, odolnost, inteligenci a ladění zvuku.

Vypadá na pohled jako normální drobný Bluetooth reproduktor o velikosti půllitrové láhve. Slibuje ale několik zásadních inovací, které zatím jiný Bluetooth reproduktor nenabízí ani za vyšší cenu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Je to Sonos, takže pochopitelně jej začleníte do své Sonos domácnosti a přes Wi-Fi a aplikaci Sonos nebo AirPlay 2 budete přehrávat, co vás napadne. Samozřejmě také můžete stejný zvuk hrát na více reproduktorech a také můžete spárovat dva stejné reproduktory do páru pro stereo zvuk.

Z Bluetooth vstupu do domácího systému Sonos

Současně je to ale také Bluetooth reproduktor, takže mimo dosah Wi-Fi nebo i doma se to může chovat jako běžný Bluetooth reproduktor. Předchozí Move má tlačítkem přepínaný režim Bluetooth nebo Wi-Fi a vzájemně to zrovna nespolupracuje. Sonos Roam to změní a můžete z něj hudbu dostat do svého domácího systému Sonos. Umí totiž zvuk přijímaný přes Bluetooth poslat přes Wi-Fi do dalších Sonos reproduktorů.

Podobně si můžete nastavit, co se stane, když s hrajícím reproduktorem přijdete domů, zda automaticky přepne hudbu do kvalitnějších domácích reproduktorů nebo bude dál hrát sám.

Navíc slibuje chytré přepnutí do nejbližšího Sonos reproduktoru. Když přijdete do místnosti s hrajícím Roamem, stačí podržet tlačítko a reproduktor sám zjistí, který z vašich domácích reproduktorů je zrovna nejblíž, a pustí zvuk do něj. žádné vybírání v aplikaci nebo párování.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na výběr budou dvě barevné varianty: Lunar White a Shadow Black
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Automatický Trueplay i přes Bluetooth

Sonos Roam také bude neustále mikrofony poslouchat přehrávaný zvuk a přizpůsobí ho aktuální místnosti nebo prostoru. Sonos Move to uměl ve Wi-Fi režimu, Sonos Roam to zvládne i přes Bluetooth. Současní majitelé Sonos Move to dostanou později v aktualizaci firmwaru. 

No a mikrofony jsou tam pochopitelně i pro hlasového asistenta, takže zase vás bude poslouchat Alexa nebo Google Assistant.

Bezdrátové nabíjení

Z konektorů tu je jen USB-C pro 15W nabíjení, ale používat nemusíte ani ten. Stačí totiž postavit reproduktor na výšku na libovolnou bezdrátovou Qi nabíječku nebo využít bezdrátovou od Sonosu (49 dolarů), která magneticky drží na spodní straně. Chybí také linkový vstup, ale popravdě dnes, kdy ani telefony nemají sluchátkové konektory, to už nepůsobí tak negativně. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V základním balení dostanete USB-C kabel, dokoupit můžete Qi nabíječku s magnetem

Sonos pro tento reproduktor slibuje až desetihodinovou výdrž přehrávání a desetidenní pohotovostní režim. Reproduktor přitom nemusíte zapínat nebo vypínat. Když nic nepřehrává, automaticky se uspí a při požadavku se stihne probudit do plného režimu během jedné sekundy.

Zvládne i potopení

Reproduktor se chlubí certifikací IP67. To znamená, že si jej klidně můžete vzít na pláž, nevadí mu ani jemný písek a nečistoty stačí prostě opláchnout vodou. Zvládne i krátkodobé ponoření do metru po dobu půl hodiny, ale samozřejmě pod vodou z něj moc neuslyšíte.

Zvuk si ověříme již brzy

Reproduktor na jednom z trojúhelníkových boků tvoří výškový a středobasový měnič. Sonos samozřejmě slibuje úchvatný zvuk, ale toto hodnocení si schováme až na osobní setkání. 

Naštěstí to nebude trvat dlouho. Sonos Roam se začne i na našem trhu prodávat od 20. dubna za doporučenou cenu 4 890 Kč (€179). To z něj dělá zatím nejlevnější reproduktor od Sonosu a ani mezi těmi lepšími Bluetooth reproduktory to není nějak extrémní cena, tady navíc dostanete ještě další nálož výbavy.

Sonos Roam Sonos Roam
nabízí 8 obchodů za ceny od 3 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Technické specifikace

  • dva zesilovače třídy H
  • Mid-woofer a Tweeter
  • směrové mikrofony pod zaměření hlasu
  • automatické ladění Trueplay
  • Výdrž 10 hodin přehrávání/10 dní pohotovosti
  • Wi-Fi 802.11b/g/n/ac 2,4 nebo 5GHz
  • Bluetooth 5.0
  • AirPlay 2
  • rozměry: 16,8 × 6,2 × 6 cm
  • hmotnost: 0,43 kg

Témata článku: Reproduktory, Bluetooth reproduktor, Multiroom, Sonos, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz


Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

Srovnávací test soundbarů. Snadná cesta k lepšímu zvuku

I ten nejmenší a nejlevnější soundbar v testu přinese obrovské zlepšení zvukového doprovodu u většiny televizorů. Náš test ukázal, že výrobci nabízejí různá konstrukční řešení a záleží pouze na vás, jaké si vyberete.

David Starý
SoundbarySrovnáníTesty
Geneticko-genealogičtí evangelisté. Povídání s administrátory facebookové skupiny, která je středobodem české komunity

Geneticko-genealogičtí evangelisté. Povídání s administrátory facebookové skupiny, která je středobodem české komunity

Ve vyčerpávajícím rozhovoru se dozvíte podrobnosti o DNA testování, jeho limitech nebo neexistujícím potenciálu ke zneužití takových dat.

Stanislav Janů
GenealogieDNA
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze mobilní hry Transport Tycoon Empire: City. Kolo štěstí se roztáčí

Recenze mobilní hry Transport Tycoon Empire: City. Kolo štěstí se roztáčí

Máte chuť na nějaký ten budovatelský simulátor? Máme pro vás jeden tip, i když s výhradami.

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály