Sonos testuje zájem o Sonos Arc SL - soundbar bez hlasového ovládání

Sonos testuje zájem o Sonos Arc SL - soundbar bez hlasového ovládání

Sonos Arc jsme při našem testu pochválili jako skvělý soundbar s podporou Dolby Atmos. Jeho nedílnou součástí je i podpora hlasových asistentů od Google nebo Amazonu. Nyní ale v USA Sonos v omezeném měřítku prodává novinku Sonos Arc SL bez hlasového ovládání za cenu o 50 dolarů nižší.

Dostupný je jen v rámci řetězce Costco, který se dá přirovnat k našemu Makru - jen velká balení, nákup jen pro členy. Tam se na paletách objevil právě nový Sonos Arc SL za 750 dolarů.

image.png
zdroj: Reddit

S koncovkou SL prodává Sonos už své reproduktory One SL, které v levnější verzi bez hlasového ovládání logicky míří na použití jako zadní efektové reproduktory pro soundbary. Velký Arc SL podobný důvod nemá a pouze jde o nižší cenu bez hlasového asistenta. 

Upřímně jen nepatrně nižší cena nedává u Arcu tak velký smysl, zaujmout to může snad ty, kteří nechtějí mít doma pro jistotu žádný mikrofon potenciálního Velkého bratra. Hlasovou službu si ale musíte ručně přidat a mikrofon lze vždy vypnout tlačítkem.

Arc SL se také prodává v nové tmavě šedé barevné verzi, není tedy tak černý jako standardní černý Arc. 

Sonos Arc je ale tak oblíbený, že jej Sonos nestíhá vyrábět a i na našem trhu aktuálně není černá verze téměř dostupná. Stejný nedostatek platí i pro USA, kde nyní čekající zákazníci zvažují, že si aspoň koupí Arc SL a využijí možnosti vrácení produktu, až bude dostupný plnohodnotný Arc.

Zaujal by vás Sonos Arc SL s cenou nižší o patnáct set?

Určitě si přečtěte

Články odjinud