rasasak  |  11. 06. 2010 10:40

muzete pozorovat jak kamera borti hrady to se povedlo ....mne tak napadlo ... s touhle kamerou asi nejde udelat to .... jak to pospsat .. no ze s tim 360° clovek udela to ze pri prehravani jako by stoji uprostred a muze se otacet ? .....bylo to tu drive nekde ... mozna na zive.cz ukazane ..... proste clovek si pripadal jak v ozivlem streetview

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
videoeditor | 11. 06. 2010 13:25

Ano tak to funguje v tom 360 Playeru. vidíte jen malé 4:3 okénko a posouváte se výřezem po tom celém obrazu. Rozlišení je ale opravdu miniaturní.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kamera11  |  11. 06. 2010 11:10

Jestli se někdo uvádí jako expert na něco...měl by se podle toho chovat. Takhle presentovat kameru, toho je snad schopen jen naprostý amatér, nebo někdo, kdo s filmováním nemá žádnou zkušenost. Pak je ještě jedna možnost, že dotyčný je absolutně přesvědčený o své pravdě, a ostatní, pro které je to určeno, považuje za blbce.Tahle ukázka má absolutně nulovou hodnotu. Snad jen jednu zákldní AMATÉRSKOU radu. Co takhle použít stativ. Co to asi je ???? Styďte se!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
jiras_  |  11. 06. 2010 11:14

Zkuste se zamyslet, kolik % kupců kamer v této cenové kategorii kupuje i stativ.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
11. 06. 2010 11:33

Amatér (v negativním slova smyslu) budeš spíš ty. Kdyby to Tomáš dal na stativ a točil někde v bezvětří, tak to nemá pro potenciální kupující žádnou vypovídající hodnotu, když po většinu času budou točit někde z ruky a v reálných podmínkách. Takhle jsme krásně viděli, jak se ten senzor chová při švenkování, jak působí progressive režim v pohybu, že ten mikrofon i s elektronickým filtrem je velmi citlivý na vítr.A jediná zajímavá vlastnost téhle kamerky, 360stupňová předsádka, je ve výsledku taky nepoužitelná kvůli nízkému rozlišení. Nevím, jak ty, ale já jsem se naopak dozvěděl vše podstatné

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kamera11  |  11. 06. 2010 16:48

Nevím, jestli má cenu reagovat na neznalost. Pokud alespoň někdy navštívíte nějaký kurs na práci s kamerou, nedej bože, si o tom něco počíst, pak takové blbosti nebudete presentovat. Ale dnes má kameru kde kdo, každý se cítí být odborníkem. Pokud považujete podbízení se neodbornému davu (nikdo netvrdí, že ten dav je špatný) který nikdy nepoužívá třeba stativ, za to pravé ořechové....tož ja! To by ani v autoškole nemuseli třeba dodržovat předpisy, či pravidla. Vždyť to také nikdo nedodržuje. -Já si myslím, že ten kdo něco umí, a presentuje někoho (třeba firmu, ať vlastní či cizí - nemusí to být zrovna "Sony" a pod) by měl dodržovat nějaká pravidla. Vydávat špatně amatérsky natočené video za nějaký test kamery...no comment ! Pokud bych mohl někomu ukázat, jak reaguje čip kamery na "švenk", tak kamera nasazená na stativu (byť třeba jen "monopod") mě ukáže tyto vady určitě lépe v jednom směru (z leva doprava a zpět), než nějaká roztřesená něčí ruka. A když budu třeba Vám psát dopis, dám si na něm záležet a úprava by měla být samozřemostí. Psát tento dopis roztřesenou rukou a ani nerespektovat linky, to by bylo velké „fópa“. A ohánět se tím, že jsem v psaní uznávaný expert by asi moc nepomohlo. Pokud by to byl žák ve škole, dostal by za to pětku.
Přeji redaktorům hodně úspěchů v práci, ale kvalita by měla být předností. A to co ukazují, by mělo být i návodem, jak na to. A o tom to je. Co Vy na to?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Tomáš Holčík  |  11. 06. 2010 17:43

Natočené video se skládá z několika částí: maximální kvalita, které lze dosáhnout (studiové osvětlení s teplotou denního světla, stativ, objekt v zaostřené oblasti, ukázka záznamu zvuku); nejběžnější použití kamery (ruka, venkovní osvětlení + odolnost proti větru); makro za dobrých světelných podmínek (tedy spíš jeho neexistence); borcení hran (tady to fakt stačí vzít do ruky a lítat zprava do leva. charakter snímacího čipu posouvá hrany jen v jednom směru a je to myslím jasně vidět, není to třeba dávat na stativ aby bylo poznat, že to není nic slavného); natáčení v šeru (kdyby vás náhodou napadlo, že to k něčemu bude).
Toto je kamera jednoznačně určená pro momentkové natáčení v ruce, kdyby neměla závit pro stativ, tak si toho většina zákazníků ani nevšimne. Každý produkt si zaslouží hodnocení v rámci své cílové skupiny a toto je opravdu ta nejnižší cenová.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kamera11  |  11. 06. 2010 18:12

Pane Holčík, asi nikdo nepochybuje o Vašich znalostech. Ale i génius dokáže vytvořit paskvil. Je jen otázka, zda je ochoten si to přiznat. Zkuste se zamyslet, že spousta lidí nemá tolik peněz, aby si mohla dovolit koupit kvalitní kameru. Mnozí to řeší i natáčením přes fotoaparát, mnohdy také nevalné pověsti. Tito „mnozí“ loví v těch levnějších vodách a jsou rádi za každou informaci (zkuste zavítat mezi školáky). Tak že by bylo dobré, přistupovat k hodnocení kamer objektivním způsobem, a ne to odbýt tvrzením...vždyť je to stejně šmejd, tak co“ . Toto jste neřekl, ale tak to vyznívá. Kdyby někdo natočil to samé takhle „amatérsky“ byť kvalitní kamerou ( která ? – za dvacet či padesát či sto tisíc korun ?) tak dojem z této kamery bude stejně negativní. Popřemýšlejte, zda nebylo lepší to video (krajina, mák, „švenkové sídliště“, šero) natočit ještě jednou. Na mne to působí přímo strašně. Mít to na stole v PC ve střižně, tak to letí ven. Bolí z toho oči. Co Vy na to ? Přeji příjemný den.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
MAX  |  11. 06. 2010 18:49

Prosím tě, tak se na to nedívej, když tě to tak provokuje. Ty nejspíš nebudeš cílová skupina, na kterou je zaměřen jak článek, tak i "recenzovaný" produkt, tak to tak ber. Stejně to nezměníš . Pravdy jsou vždycky dvě, jde jen o to, jak se na věc díváš. Tobě to jednoduše nesedlo, je tu však pravděpodobně i zbylá většina, které to minimálně nevadí (tam se řadím třeba já). Naopak, pokud bys tuto hračku chtěl testovat nějak profesionálněji, tak bych tě považoval za někoho trošku mimo mísu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
11. 06. 2010 22:19

"Kdyby někdo natočil to samé takhle „amatérsky“ byť kvalitní kamerou ( která ? – za dvacet či padesát či sto tisíc korun ?) tak dojem z této kamery bude stejně negativní."Nebude, např. s Canonem HF100 (který mě loni stál v akci jen nějakých 9 tisíc) by to na makový květ díky Instant AF přeostřilo a velmi rychle ;) Stejně tak vertikály by se při švenkování tolik nekácely, a díky vyšší váze kamery by se i v Tomášově ruce snad trochu chytla i elektronická stabilizace. U redukce větru a šumu bude už jen tipovat, že větší mikrofon i čip odvedou práci lépe.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kamera11  |  12. 06. 2010 00:50

pro.....Mem_ :
Vidím, že já o koze a Vy o voze. Ale asi Vaše chápání není schopno si to srovnat v hlavě. - Jistě, dnes má kameru kdejaký „umělec“. A je skálopevně přesvědčen, že tomu rozumí. Odkazovat na většinu, že ta tomu rozumět nemusí, je ubohé. Vždyť ta většina jsou asi blbci, že by to asi stejně nepochopili. Nevím, jestli se k nim počítáte ( k té většině). Na VŠ se „kameře“ učí pět let. Vychází spousta publikací, jako základy práce s kamerou. Ke každé technické věci bývá i návod k použití. Slušní výrobci audiovizuální techniky neopomenou v návodu přidat i pár rad, jak správně postupovat, nechybí návod, jak se dělá záběr, nauka o světle, zásady střihu atd. Jeden z nejhorších prohřešků, je lítání s kamerou cik cak (pominu důvodné rozhýbání kamery při testu v sídlišti) a roztřesená ruka. Neznalost, či jiné výmluvy neomlouvají. Jak bude dotyčný majitel s kamerou zacházet, je jeho věc. Ten co kameru testuje, či dává v potaz , že se o to snaží, by měl ale vždy dodržovat pravidla. Takový test, co se tu presentuje, by byl vhodným příspěvkem na YouTube (?!).
Pokud by dotyčný redaktor svou reportáž natočil v tom reálu, v té krajině (bez roztřesené ruky, zbrklosti) a to „makro“ natočil na klidný mák, aby bylo vidět ty vady a neostrosti (pokud jste při tom pohybu ve větru něco viděl.....??) tak to beru. Sice test kamery vypadá úplně jinak, ale jako názorná ukázka by to snad stačilo. A k testu čipu, jak reaguje kamera na "švenk", - tak kamera nasazená na stativu MNĚ UKÁŽE URČITĚ LÉPE VIDITELNÉ VADY ve vodorovné rovině (z leva doprava a zpět), než nějaká roztřesená ruka co dělá cik cak. To je můj názor. Prosím, máte jiný. K Vaší poznámce o vyjádření neúcty v pátém pádu....při Vaší toleranci k oslovení Ty a Vás ???? Nás učili ve škole oslovení...Vás. Tím se vyjadřovala v psaní určitá slušnost. To Vám asi nic neříká. Považuji tímto s Vámi polemiku za ukončenou. Přeji příjemný den.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Karel  |  11. 06. 2010 19:09

Doufám, že recenze nebudou stylem "ukázat, jak se to dělá správně", ale především stylem "ukázat, co to udělá v reálném případě". Reálný v tomto případě rovná se "většinový". Tohle je i podle výrobce "videoblogovací" kamera, tak jsme rád, že se předvedla hlavně v situacích odpovídajících jejímu určení.
Jinak by mi to přišlo jako test Fabie v okruhovém ježdění (ano, umíme dokonale projíždět zatáčky) místo testu v reálném provozu na reálných silnicích.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
11. 06. 2010 22:12

Co my na to? Že je tvoje argumentace naprosto lichá a další machrování zbytečné ("kurs na práci s kamerou" apod.), když jsi nepochopil recenzentův záměr. Takže ještě jednou - takovouhle lowendovou kameru si těžko koupí někdo, kdo to s natáčením myslí vážně. Proto naprosto pochybuji, že by si k něčemu takovému pořizoval ještě monopod se slušnou videohlavou (bez ní nebo na levném tripodu se mu stejně plynulý švenk nepovede) a i tvoje zmínky o kurzech a zkušenostech jsou pro tuhle cílovou skupinu jen zbožná přání odtržená od reality.Tomáš by se naopak podle mého dopustil podvodu, kdyby se snažil uměle dosáhnout co nejlepších výsledků, uměle kameru stabilizoval, tlumil vítr atd. Takhle je názorně vidět, že je problém kameru kvůli nízké váze a chybějící/špatné stabilizaci rozumně na záběr udržet. Na máku, který tě tolik iritoval, je zase zcela názorně vidět relativně velká hyperfokální vzdálenost, takže ani na snímání detailů v interiéru to nebude to pravé."A když budu třeba Vám psát dopis, dám si na něm záležet a úprava by měla být samozřejmostí. Psát tento dopis roztřesenou rukou a ani nerespektovat linky, to by bylo velké „fópa“"
Tahle argumentace mi přijde fakt mimo, Tomáš tady netvořil videodílo pro nějaký prezentační záměr, ale dokumentoval technické schopnosti nějakého lowendového produktu v přirozených podmínkách. Pokud ale tvoji argumentaci vezmu doslova, pak jako faux pas vidím třeba oslovení "pane Holčík" (toto se v češtině chápe jako urážka, úmyslné vyjádření neúcty, jediné správné skloňování je totiž 5. pádem "pane Holčíku")

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
dsf  |  10. 09. 2010 13:22

Tak rozhodně bych s tim 360 panorama netočil v tmavých kancelářích, ale někde pěkně venku....jinak stativ......řada lidí to zvládne bez něj...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
videoeditor | 11. 06. 2010 13:28

Netočíme reklamní prezentaci pro Sony, stativ a výkonně nasvětlená studiová scéna opravdu nejsou prostředím, kde tato kamera normálně bude fungovat. Ostatně ta první sekvence je natočená na stativu a nasvícená stejnými profisvětly, jaké používáme pro natáčení našich videí - i tam vidíte, že nic moc. I se stativem se vám ale budou bortit hrany a nezaostříte na blízký předmět.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Wolf  |  15. 06. 2010 00:21

Já si pane Kamero 11 myslím, že jste to naopak Vy, kdo je absolutně přesvědčený o své pravdě. A především si myslím, že jste s prominutím zakomplexovaný blbec, který se ze všech sil snaží ukázat, jaký je odborník a znalec. Tímto Vás chci požádat, abyste nadále neztrácel svůj drahocenný čas s námi neschopnými amatéry a šel se věnovat například tvorbě technicky dokonalých videí.A teď k tématu: Nějak jsem nepochopil, k čemu je ona kamerka vlastně dobrá. Srovnatelné video snad natáčí i můj 4 roky starý mobil (samozřejmě s nižším rozlišením, ale rozmazané přesaturované cosi je s 4x vyšším rozlišením stále jen rozmazané přesaturované cosi s tím jediným rozdílem, že zabírá víc paměti). A ten adaptér na pohled 360 stupňů okolo by šel určitě vyrobit i pro nacvaknutí na "objektiv" kompaktního fotoaparátu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Peter  |  11. 06. 2010 13:47

Ktoryze agent tento mobil pouziival, aby som s nim mohol dostatocne frajerit?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Alois  |  11. 06. 2010 16:33

Díky za recenzi tohoto produktu, alespoň vím, za co nechci vyhodit cca 5 000.- KčB-]

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
ffgfgfgdg  |  10. 09. 2010 13:21

No, je to rozhodně tahová hi-tech hračička, ano, jistě, hodně lidí na kameru nemá, ale v tom případě je mnohem lepší volbou nějaký digi foťák s HD videi a vlastně dneska jsou i malé HD kamerky do 10 tisíc a točí víc než slušně.......tohle je opravdu jak mobil...plynulost nic moc....
Jinak klasickej neduh médií podobnýho typu, nezaměstnávaj talentované lidi - fotografy, kameramany....proto ty ukázky většinou stojí za........viz.internetový obchod Megapixel......
Jedině člověk, co se tím opravdu zajímá na pořádné úrovni a má na to cit, tak rozpozná celej potenciál toho či onoho výrobku...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory