Sony BRAVIA E4000: pěkná jako obrázek

Nejnovější řada BRAVIA představuje radikální odklon od klasického provedení televizorů a dokazuje, že televize nemusí být nudný černý obdélník, který, pokud zrovna nesledujete svůj oblíbený pořad, jenom zabírá místo.

Design řady E4000 elegantně doplní místnost jakéhokoli stylu – její čisté, nenásilné linie inspirované novým designovým konceptem Sony s názvem „Draw the LINE“ přispějí k dokonalosti vašeho interiéru, aniž by odváděly pozornost svého prvořadého úkolu – poskytovat prvořadý divácký zážitek.

Modely o úhlopříčce 32 palců (81 cm) a 40 palců (101,5 cm) a rozlišení Full HD se dodávají s podstavcem, ale mohou být také namontovány na zeď a stát se nedílnou součástí vašeho životního prostoru společně s dalšími zarámovanými uměleckými díly. Řadu doplňuje menší 26palcový model (66 cm), rovněž s možností montáže na zeď, který nejlépe vypadá volně postavený na stůl a zobrazující rodinné fotografie.

V nabídce jsou čtyři barevná provedení rám: Midnight Sky (půlnoční obloha), Aluminium (hliník), Pearly White (perleťová bílá) a Dark Walnut (tmavý ořech).

1207064686185.jpg 1207064686188.jpg

Model E4000 je vybaven funkcí „Picture Frame“ (obrazový fotorámeček). Když bavíte své hosty, nebo když jen prostě odpočíváte, režim „Picture Frame“ promění váš televizor v „prázdné plátno“ a vystaví vaše snímky. V základním nastavení je galerie šesti uměleckých skvostů nabízející nádhernou krajinu, pop art i van Gogha.

Režim „Picture Frame“ zobrazuje vysoce kvalitní obrazy v rozlišení HD v bohatých, teplých barvách s detailním podáním. Oproti normálnímu televiznímu režimu je snížen jas, takže obraz napodobuje vzhled skutečné malby. Druhou variantou je použití režimu „Picture Frame“ pro vystavení vlastních fotografií, ať už to budou rodinné portréty, nebo vzpomínky na nezapomenutelnou dovolenou. Je možné zobrazovat soubory z jakékoli připojené flash paměti (například Micro Vault Tiny) připojené nenápadně k USB portu na boční straně televizoru.

V režimu „Picture Frame“ je spotřeba elektrické energie o 35 % nižší oproti standardnímu televiznímu provozu. K vyšší hospodárnosti přispívá i časovač, který po nastaveném čase přepne zařízení z  „Picture Frame“ do úsporného režimu Standby – užitečná funkce pro ty, kteří zapomínají televizor vypnout.

Nejvyšší model s úhlopříčkou 40 palců je vybaven technologií x.v.Colour, která signál z kompatibilních zdrojů zobrazuje pomocí rozšířené palety přirozených barev (například Blu-ray).

„Společnost Sony opět nově definuje roli televizoru ve vašem obývacím pokoji,“ říká Hiroshi Sakamoto, viceprezident pro marketing a plánování produktů, TV Operations Europe, Sony Europe. „Řada BRAVIA E4000 maže hranice mezi spotřební elektronikou a výtvarným uměním. Tyto inovativní televizory překrásných tvarů vypadají na vaší stěně stejně dobře jako umělecká díla, která zobrazují.“

Předpokládaný termín uvedení řady E4000 na český trh je červen 2008 a předpokládaná cena 40palcového modelu je kolem 45 tisíc Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud