Sony BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF

21. září 2007

Sony BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF: zážitek opravdového kina Blu-ray Disku™ s prostorovým zvukem a kvalitním obrazem ve vysokém rozlišení

 • Šestikanálový HD systém „vše v jednom“ se zvukem i obrazem ve vynikající kvalitě Blu-ray Disku™
 • Technologie BRAVIA Theatre Sync pro přehrávání na televizorech BRAVIA po stisknutí jediného tlačítka
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku
 • Zdarma trilogie Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disku™

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Sony přichází na trh s „domácím kinem v jediné krabici“, které nabízí vše potřebné pro skvělou domácí zábavu v jedné snadno použitelné sadě. Nyní je tento koncept ještě zdokonalen: BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF je Sony prvním systémem pro Blu-ray Disky™. Skládá se z přehrávače Blu-ray Disků™, vícekanálového digitálního receiveru a sady prvotřídních reproduktorů.

Blu-ray Disk™: zážitek domácího kina v rozlišení Full HD

Blu-ray Disk™ nabízí vysokou kvalitu obrazu i zvuku, která se vyrovná i zážitkům z kina. Srdcem nového systému je přehrávač Sony BDP-S300,který dokáže přehrát jak nové disky s vysokým rozlišením HD, tak tituly na stávajících DVD a CD.

Tento štíhlý přehrávač dokáže na vhodných obrazovkách (např. nejnovějších modelech Sony BRAVIA) přehrávat video v rozlišení Full HD 1080p a nabízí také přehrávání s frekvencí 24 snímků/sekundu. Tato funkce - 24p True Cinema - umožňuje divákům sledovat film v původním formátu, jak jej viděl režisér, při 24 obrázcích za sekundu zbavený veškerého zrychlování nebo trhanosti, které vznikají u předchozích technologií. Přehrávač dokonce umí převést stávající DVD na rozlišení 1080p tak, aby jejich obraz na televizorech Full HD BRAVIA vypadal co nejlépe!

K dokonalému prostorovému zvukovému zážitku slouží u HTP-BD2RSF také zabudovaný dekodér Dolby Digital Plus.

Úchvatný prostorový zvuk – užijte si filmy opravdu naplno

Přehrávač Blu-ray Disků™ výborně doplňuje domácí kino Sony HT-SF2000, které se skládá z receiveru s 32bitovým plně digitálním zesilovačem S-Master s celkovým výkonem 1000 W a sady reproduktorů zkonstruovaných pro dokonalý zvuk veškeré vaší zábavy.

Zesilovač přebírá dekódovaný zvuk z přehrávače BDP-S300 ve formátu HD Linear PCM a vytváří úchvatný prostorový zvukový výkon, kterýdůstojně doplňuje obrazovou kvalitu Blu-ray Disků™.

Reproduktory: skvělý zvuk a stylový design

Reproduktory systému HTP-BD2RSF mají výškově polohovatelné stojany, a tak si je můžete nastavit přesně podle obrazovky vašeho televizoru BRAVIA. Lze je také namontovat na stěnu. Sada se skládá z vyhrazených dvoucestných předních reproduktorů, středového reproduktoru a prostorových reproduktorů, které doplňuje kompaktní, ale výkonný subwoofer.

Ovládání celého systému pomocí jediného tlačítka

Systém HTP-BD2RSF je vybaven propojením HDMI™ (3x vstup, 1x výstup), které umožňuje napájení celého systému přes televizor BRAVIA. Funkce BRAVIA Theatre Sync zajišťuje ovládání celého systému Sony stisknutím opravdu jednoho jediného tlačítka.

Stisknete-li například tlačítko „play“ na dálkovém ovladači přehrávače, celý systém i televizor se zapne, nastaví se správný vstup a spustí se přehrávání filmu.

Výsledkem je příjemný komfort - už nemusíte hledat ten správný ovladač a už nikdy nebudete ke svému systému potřebovat několik dálkových ovladačů – vystačíte s jediným.

Funkce Digital Cinema Auto Calibration

Každá místnost má své vlastní akustické vlastnosti a zvukoví nadšenci někdy tráví hodiny přemísťováním reproduktorů, nastavováním úrovní a nejrůznějších možných charakteristik, aby dosáhli co nejlepšího prostorového zvuku. Pokud chcete vše nastavit rychle a přesně, systém HTP-BD2RSF je určen přesně pro vás. Vše provede automaticky – stačí jediné tlačítko! Technologie Sony Digital Cinema Auto Calibration je uznávaná jako jedna z nejrychlejších a nejpřesnějších systémů svého druhu.

Jak na to? K receiveru jednoduše připojte dodaný mikrofon, umístěte jej tam, kde byste normálně seděli a stiskněte tlačítko. Systém provede krátkou sérii testů, analyzuje výsledky a vypočítá ideální hlasitost, prodlevu a frekvenci pro vaše reproduktory. To je vše – systém je připraven zaplnit vaši místnost úžasným prostorovým zvukem bez ohledu na její velikost a tvar.

Sony DIGITAL MEDIA PORT – připojení přenosných hudebních přehrávačů i vašeho počítače

Většina z nás si své oblíbené skladby nosí s sebou, ať už v MP3 přehrávači nebo mobilním telefonu s MP3 (např. Sony Ericsson WALKMAN®). Systém HTP-BD2RSF dokáže velmi jednoduše přehrávat hudbu z těchto zařízení, nebo ji dokonce bezdrátově „streamovat“ z vašeho počítače.

Jako volitelné doplňky jsou v nabídce dva adaptéry pro MP3 přehrávače včetně Network WALKMANU®. Pokud ale dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „streamování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z notebooku VAIO nebo jiných počítačů.

Systém navíc obsahuje i funkci Portable Audio Enhancer, která důmyslným zpracováním digitálního signálu dokáže rozšířit komprimovaný zvuk z přenosných přehrávačů.

Zdarma trilogie Spider-Man™ ve vysokém rozlišení HD

Jako důkaz, že se nabídka filmových titulů ve formátu Blu-ray od společnosti Sony Pictures Home Entertainment stále rozrůstá, si zákazníci, kteří si v Evropě zakoupí kterýkoli z přehrávačů, zdarma odnáší trilogii Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disc™. Podmínkou je registrace produktu a vyplnění zákaznického dotazníku na internetu*. Trilogie Spider-Man™ v HD je společné vydání všech tří filmů na Blu-ray Disc™, které je exkluzivní sběratelskou verzí filmů Spider-Man™, Spider-Man™ 2a Spider-Man™ 3ve vysokém rozlišení.

Nový model Sony HTP-BD2RSF bude na českém trhu k dostání v listopadu 2007.

* Podmínky se mohou v jednotlivých zemích lišit. Nabídka neplatí pro Německo.

Sony HTP-BD2RSF – stručný souhrn

 • Celkový výkon 1000 W: 5x143 W plus 285 W na subwoofer, 32bitový plně digitální zesilovač S-Master zajišťující věrnou a křišťálově čistou reprodukci zvuku
 • Linear PCM pro nekomprimovanou kvalitu skutečného HD zvuku včetně dekódování audia v Dolby Digital Plus
 • Plné vysoké rozlišení (Full HD) 1080p a převzorkování standardních DVD na 1080p přes HDMI™ (3x vstup, 1x výstup)
 • Funkce 24p True Cinema pro promítání filmů přesně v té podobě, v jaké je režisér chtěl mít
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
 • Systém reproduktorů, které dotvářejí ucelenou sadu domácího kina BRAVIA: montáž na zeď/postavení na zem (s výškovou stavitelností)
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení „jedním tlačítkem“
 • Sony DIGITAL MEDIA PORT pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
 • Přehrává Blu-ray Disky™ / DVD / CD / AVC-HD / MP3 / JPEG
 • Zdarma trilogie Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disku™

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Jiří Vejdělek přichází s adaptací románu Evžena Bočka, která svým tématem, charakterem i humorem připomíná restituční komedie devadesátých let.

5 Marek Čech

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

36 Alexandr Bray

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

46 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

17 Ondřej Králík