Sony BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF

21. září 2007

Sony BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF: zážitek opravdového kina Blu-ray Disku™ s prostorovým zvukem a kvalitním obrazem ve vysokém rozlišení

 • Šestikanálový HD systém „vše v jednom“ se zvukem i obrazem ve vynikající kvalitě Blu-ray Disku™
 • Technologie BRAVIA Theatre Sync pro přehrávání na televizorech BRAVIA po stisknutí jediného tlačítka
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a jednoduché automatické nastavení vícekanálového prostorového zvuku
 • Zdarma trilogie Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disku™

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Sony přichází na trh s „domácím kinem v jediné krabici“, které nabízí vše potřebné pro skvělou domácí zábavu v jedné snadno použitelné sadě. Nyní je tento koncept ještě zdokonalen: BRAVIA Theatre HTP-BD2RSF je Sony prvním systémem pro Blu-ray Disky™. Skládá se z přehrávače Blu-ray Disků™, vícekanálového digitálního receiveru a sady prvotřídních reproduktorů.

Blu-ray Disk™: zážitek domácího kina v rozlišení Full HD

Blu-ray Disk™ nabízí vysokou kvalitu obrazu i zvuku, která se vyrovná i zážitkům z kina. Srdcem nového systému je přehrávač Sony BDP-S300,který dokáže přehrát jak nové disky s vysokým rozlišením HD, tak tituly na stávajících DVD a CD.

Tento štíhlý přehrávač dokáže na vhodných obrazovkách (např. nejnovějších modelech Sony BRAVIA) přehrávat video v rozlišení Full HD 1080p a nabízí také přehrávání s frekvencí 24 snímků/sekundu. Tato funkce - 24p True Cinema - umožňuje divákům sledovat film v původním formátu, jak jej viděl režisér, při 24 obrázcích za sekundu zbavený veškerého zrychlování nebo trhanosti, které vznikají u předchozích technologií. Přehrávač dokonce umí převést stávající DVD na rozlišení 1080p tak, aby jejich obraz na televizorech Full HD BRAVIA vypadal co nejlépe!

K dokonalému prostorovému zvukovému zážitku slouží u HTP-BD2RSF také zabudovaný dekodér Dolby Digital Plus.

Úchvatný prostorový zvuk – užijte si filmy opravdu naplno

Přehrávač Blu-ray Disků™ výborně doplňuje domácí kino Sony HT-SF2000, které se skládá z receiveru s 32bitovým plně digitálním zesilovačem S-Master s celkovým výkonem 1000 W a sady reproduktorů zkonstruovaných pro dokonalý zvuk veškeré vaší zábavy.

Zesilovač přebírá dekódovaný zvuk z přehrávače BDP-S300 ve formátu HD Linear PCM a vytváří úchvatný prostorový zvukový výkon, kterýdůstojně doplňuje obrazovou kvalitu Blu-ray Disků™.

Reproduktory: skvělý zvuk a stylový design

Reproduktory systému HTP-BD2RSF mají výškově polohovatelné stojany, a tak si je můžete nastavit přesně podle obrazovky vašeho televizoru BRAVIA. Lze je také namontovat na stěnu. Sada se skládá z vyhrazených dvoucestných předních reproduktorů, středového reproduktoru a prostorových reproduktorů, které doplňuje kompaktní, ale výkonný subwoofer.

Ovládání celého systému pomocí jediného tlačítka

Systém HTP-BD2RSF je vybaven propojením HDMI™ (3x vstup, 1x výstup), které umožňuje napájení celého systému přes televizor BRAVIA. Funkce BRAVIA Theatre Sync zajišťuje ovládání celého systému Sony stisknutím opravdu jednoho jediného tlačítka.

Stisknete-li například tlačítko „play“ na dálkovém ovladači přehrávače, celý systém i televizor se zapne, nastaví se správný vstup a spustí se přehrávání filmu.

Výsledkem je příjemný komfort - už nemusíte hledat ten správný ovladač a už nikdy nebudete ke svému systému potřebovat několik dálkových ovladačů – vystačíte s jediným.

Funkce Digital Cinema Auto Calibration

Každá místnost má své vlastní akustické vlastnosti a zvukoví nadšenci někdy tráví hodiny přemísťováním reproduktorů, nastavováním úrovní a nejrůznějších možných charakteristik, aby dosáhli co nejlepšího prostorového zvuku. Pokud chcete vše nastavit rychle a přesně, systém HTP-BD2RSF je určen přesně pro vás. Vše provede automaticky – stačí jediné tlačítko! Technologie Sony Digital Cinema Auto Calibration je uznávaná jako jedna z nejrychlejších a nejpřesnějších systémů svého druhu.

Jak na to? K receiveru jednoduše připojte dodaný mikrofon, umístěte jej tam, kde byste normálně seděli a stiskněte tlačítko. Systém provede krátkou sérii testů, analyzuje výsledky a vypočítá ideální hlasitost, prodlevu a frekvenci pro vaše reproduktory. To je vše – systém je připraven zaplnit vaši místnost úžasným prostorovým zvukem bez ohledu na její velikost a tvar.

Sony DIGITAL MEDIA PORT – připojení přenosných hudebních přehrávačů i vašeho počítače

Většina z nás si své oblíbené skladby nosí s sebou, ať už v MP3 přehrávači nebo mobilním telefonu s MP3 (např. Sony Ericsson WALKMAN®). Systém HTP-BD2RSF dokáže velmi jednoduše přehrávat hudbu z těchto zařízení, nebo ji dokonce bezdrátově „streamovat“ z vašeho počítače.

Jako volitelné doplňky jsou v nabídce dva adaptéry pro MP3 přehrávače včetně Network WALKMANU®. Pokud ale dáváte přednost bezdrátovému propojení, můžete si vybrat TDM-BT1 pro „streamování“ hudby přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou hudební telefony kompatibilní s A2DP, nebo TDM-NC1 pro připojení do své domácí Wi-Fi sítě a „streamování“ hudby z notebooku VAIO nebo jiných počítačů.

Systém navíc obsahuje i funkci Portable Audio Enhancer, která důmyslným zpracováním digitálního signálu dokáže rozšířit komprimovaný zvuk z přenosných přehrávačů.

Zdarma trilogie Spider-Man™ ve vysokém rozlišení HD

Jako důkaz, že se nabídka filmových titulů ve formátu Blu-ray od společnosti Sony Pictures Home Entertainment stále rozrůstá, si zákazníci, kteří si v Evropě zakoupí kterýkoli z přehrávačů, zdarma odnáší trilogii Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disc™. Podmínkou je registrace produktu a vyplnění zákaznického dotazníku na internetu*. Trilogie Spider-Man™ v HD je společné vydání všech tří filmů na Blu-ray Disc™, které je exkluzivní sběratelskou verzí filmů Spider-Man™, Spider-Man™ 2a Spider-Man™ 3ve vysokém rozlišení.

Nový model Sony HTP-BD2RSF bude na českém trhu k dostání v listopadu 2007.

* Podmínky se mohou v jednotlivých zemích lišit. Nabídka neplatí pro Německo.

Sony HTP-BD2RSF – stručný souhrn

 • Celkový výkon 1000 W: 5x143 W plus 285 W na subwoofer, 32bitový plně digitální zesilovač S-Master zajišťující věrnou a křišťálově čistou reprodukci zvuku
 • Linear PCM pro nekomprimovanou kvalitu skutečného HD zvuku včetně dekódování audia v Dolby Digital Plus
 • Plné vysoké rozlišení (Full HD) 1080p a převzorkování standardních DVD na 1080p přes HDMI™ (3x vstup, 1x výstup)
 • Funkce 24p True Cinema pro promítání filmů přesně v té podobě, v jaké je režisér chtěl mít
 • Funkce BRAVIA Theatre Sync pro ovládání celého systému stisknutím jediného tlačítka
 • Systém reproduktorů, které dotvářejí ucelenou sadu domácího kina BRAVIA: montáž na zeď/postavení na zem (s výškovou stavitelností)
 • Funkce Digital Cinema Auto Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení „jedním tlačítkem“
 • Sony DIGITAL MEDIA PORT pro připojení Network WALKMANU a přehrávačů iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí, plus funkce Portable Audio Enhancer
 • Přehrává Blu-ray Disky™ / DVD / CD / AVC-HD / MP3 / JPEG
 • Zdarma trilogie Spider-Man™ v HD na Blu-ray Disku™

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

28 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět