Sony BRAVIA Z5500: nový televizor s technologií Motionflow 200Hz

Společnost Sony představila novinku ve své řadě televizorů BRAVIA. Novinka je vybavena systémem Sony Motionflow 200Hz a technologií redukce rozmazání obrazu (Image Blur Reduction), Z5500 tak poskytne plynulé zobrazení pohybu a rychle se měnících scén. K televizoru Sony doporučuje nový systémem domácího kina HT-CT500, neboť je navrženo jako doplněk k televizoru BRAVIA Z5500.

Motionflow 200Hz

Technologie Motionflow 200Hz pomocí speciálních algoritmů vytváří ke každému originálnímu obrazovému políčku tři další, takže zvyšuje snímkovou frekvenci z 50 na 200 snímků za sekundu. O další zdokonalení obrazu se stará technologie Image Blur Reduction, která původní políčko před vložením nových políček „vyčistí“, takže konečný obraz je ostřejší a s minimem pohybového rozmazání.Výsledkem je dosud nejplynulejší a nejostřejší zobrazení pohybu mezi televizory BRAVIA.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Design modelu BRAVIA Z5500rozvíjí koncepci „draw the LINE“, která se soustředí na celkové zdokonalení diváckého zážitku, aniž by vás cokoli odvádělo od dění na obrazovce. Tenký rám dodává televizoru eleganci a stylovost. Obrazovou kvalitu modelu BRAVIA Z5500 zajišťuje BRAVIA Engine 3. Tento procesor provádí inteligentní analýzu a optimalizaci video signálů z jakéhokoli HD nebo SD zdroje a vylepšuje zobrazení detailů, kontrast a podání barev, aby dosáhl co nejpřirozenějšího obrazu. Procesor doplňuje technologie Live Colour Creation.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

„Díky jedinečnému spojení pokročilých technologií a prvotřídního designu si u televizoru BRAVIA™ Z5500 můžete vychutnat čistý a plynulý obraz, o který se stará Motionflow 200Hz, doprovázený realistickým zvukem reproduktorů domácího kina HT-CT500,“ říká Hiroshi Sakamoto, viceprezident TV Marketing Europe.„Televizory navrhujeme tak, aby obsahovaly nejnovější funkce a nejmodernější technologie a přinášely do vašich obývacích pokojů opravdový svět realistických a všestranných diváckých zážitků bez kompromisů.“

Model Z5500 je k dostání ve velikosti 40, 46 nebo 52 palců. Má také DLNA certifikaci pro snadné propojení prostřednictvím vestavěného ethernetového portu s dalšími zařízeními s certifikací DLNA (i když nejsou ve stejné místnosti). Například počítač VAIO nebo hudební server Giga Juke. Pomocí dálkového ovladače televizoru BRAVIA můžete rychle přistupovat k obsahu připojených zařízení nebo dokonce ovládat funkce jako pauza, rychlý posun vpřed a vzad. Tato funkce se hodí pro streamování hudby v MP3 po celém bytě. Užitečná je také pro prohlížení digitálních fotografií, přehrávání filmů nebo záznamu z videokamery.

Nová technologie AppliCast poprvé umožňuje přístup k nepřeberné nabídce online služeb, aniž byste museli zapnout počítač. Po připojení na internet přes ethernetový port dokáže Z5500 zobrazit oblíbené RSS kanály mezinárodní zprávy, ceny akcií, předpověď počasí, horoskopy, novinky ze společnosti a mnoho dalšího. Jednoduché rozhraní na obrazovce XMB (XrossMediaBar) také nabízí přístup k užitečným aplikacím zvaným „widgety“, které můžete mít spuštěny zároveň se sledovaným televizním programem. Kromě nainstalovaných analogových hodin, kalendáře a průvodce technologií AppliCast je možné stáhnout další widgety, jako je například fotografický rámeček, který umožňuje promítnout jakýkoli obrázek z internetu, když je televizor v režimu fotorámečku (Picture Frame).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Televizory Z5500 jsou vybaveny integrovaným MPEG 4 AVC HD tunerem, díky němuž můžete sledovat své oblíbené programy bez set-top boxu.

Modelová řada BRAVIA pro rok 2009 pokračuje v zavádění energeticky úsporných novinek. Model Z5500 má v průměru o 25 až 35 % nižší spotřebu elektrické energie než srovnatelné modely roku 2008. Kromě toho je vybaven řadou ekologických funkcí, které jsou společně snadno a pohodlně přístupné pod novou hlavičkou ECO v XMB menu.

Mezi tyto prvky patří funkce automatického vypínání, která televizor přepne do úsporného režimu standby (spotřeba nižší než 0,19 W), jestliže po nastavenou dobu nebude přítomen vstupní signál, nebo televizor bude v nečinnosti. Spotřebu elektrické energie snižuje také integrovaný senzor intenzity světla, který upravuje jas podsvícení obrazovky v závislosti na osvětlení. Doplňkem k tomuto senzoru je volitelný úsporný režim, který snižuje jas podsvětlení na úroveň příjemnou pro sledování za tlumeného osvětlení.

Model Z5500 také obsahuje úsporný vypínač (Energy Saving Switch), který ještě více snižuje spotřebu elektrické energie. Příhodně umístěný úsporný vypínač televizor BRAVIA™ Z5500 zcela vypne – jako kdybyste jej odpojili ze zásuvky. Po zapnutí se TV velmi rychle vrátí do původního nastavení.

Klepněte pro větší obrázek

Partnerem pro Z5500 má být nový systém HT-CT500 s technologií Sony S-Force PRO Front Surround. Toto čtyřkanálové domácí kino o celkovém výkonu 400 W rozšiřuje možnosti připojení HD zařízení o další tři HDMI vstupy.

Nový model TV BRAVIA Z5500 bude na trhu k dispozici od července tohoto roku.

Řada BRAVIA Z5500: Klíčové parametry a vlastnosti

Z5500

Velikost obrazovky (palce)

40, 46, 52

Rozlišení panelu

1920x1080

Technologie Motionflow s funkcí

IB Reduction

200 Hz

BRAVIA™ ENGINE

BE 3

Podsvícení

WCG-CCFL

Live Colour Creation

Ano

24p True Cinema™

Ano

Integrovaný digitální tuner

MPEG4 AVC-HD1, DVB-T, DVB-C2

CI+ Ready3

Ano2

DNLA (hudba/fotografie/video)

Ano

Technologie AppliCast™

Ano

HDMI™ vstupy

4

Funkce BRAVIA™ Sync

Ano

Multimediální přehrávač přes USB

Ano

Režim Picture Frame

Ano

SCART

2

Grafický vstup z PC HD15

1

Technologie S-Force Front Surround

Ano

XMB™

(Xross Media Bar™)

Ano

Ekologické funkce

Ano

Úsporný vypínač

Ano

Otočný stojan

Ano


1 Pro místa s dostupným vysíláním DVB-T/DVB-C.
2 Pro podporované poskytovatele.
CI Plus je zcela kompatibilní s DVB-CI (Digital Video Broadcasting–Common Interface), takže je možné využít stávající CAM moduly.

Domácí kino HT-CT500: Klíčové parametry a vlastnosti

HT-CT500

Výstupní výkon (celkový)

400W (100 W x 3, 100 W x 1)

Počet zes. kanálů

3 + 1

HDMI™ vstupy

3

Digital Media Port

1

Funkce BRAVIA™ Sync

Ano

Technologie S-Force PRO Surround

Ano

Počet subwooferů

1

Grafické uživatelské rozhraní

Ano

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Sony, Televize na Heureka.cz