Sony: dva nové harddiskové hi-fi systémy

Sony: dva nové harddiskové hi-fi systémy

Nahrávat hudbu z CD, gramodesek, kazet, rádia a MP3 přehrávačů či automaticky k nahrávkám doplňovat informace o interpretovi/albu/názvu skladby a také Připojit iPod pomocí dodávané kolébky. To umí oba dva nové harddiskové hi-fi systémy Sony NAS-SC55PKE a NAS-E35HD. Jednodušší z nich, NAS-E35HD, nabízí Možnost uložit až 15 000 skladeb, do vybavenějšího brášky se ale vleze již 40 000 skladeb. 

Oba systémy jsou vybaveny pevným diskem s vysokorychlostním kopírováním ze zabudovaného CD přehrávače a také rádiem a dokem pro iPod.
 
Model NAS-E35HD poskytuje tuto vysokou flexibilitu za velmi přiznivou cenu, zatímco NAS-SC55PKE je kompletní hudební server a bezdrátový přehrávač do více místnosti, s možností ozvučení – bezdrátově – až pěti zón. Celý domov dokáže naplnit  hudbou.
 

GIGA JUKE NAS-SC55PKE 

Sony NAS-SC55PKE je kompletní hudební systém do více místností, s možností uložení až 40 000 skladeb a rychlostí ripování 16x, takže 60minutové CD uložíte za necelé 4 minuty. Rychlost přenosu hudby do přenosných přehrávačů je až 50x.
Sony1.jpg 

Kromě funkce “digitálního jukeboxu” dokáže GIGA JUKE bezdrátově přenášet hudbu až pěti klientským přehrávačům (jeden je součástí dodávky systému), takže i při pohybu po domě můžete využít přístup k hlavnímu serveru, a samozřejmě také v každé z pěti zón poslouchat jinou hudbu. Pokud pořádáte večírek, stačí stisknout tlačítko “Party Mode” a v každé místnosti vybavené bezdrátovým přehrávačem se bude přehrávat stejná hudba.

Díky podpoře formátů Linear PCM, MP3, Windows Media Audio a ATRAC můžete ukládat obrovské sbírky nahrávek z CD, rádia, vnějších zdrojů, jak jsou gramodesky, nebo z domácího PC. Automatické označování titulů funguje díky technologii rozpoznání hudby a databázi Gracenote, v níž jsou uloženy údaje o přibližně 350 000 albech. Dokáže také analyzovat i charakter stop nahraných z LP desek nebo jiných analogových zdrojů a označit nahrávku údaji o názvu skladby/jménu interpreta, přebíranými ze zabudované databáze.
 
Systém je tvořen hlavní jednotkou NAS-S55HDE – s HDD pro ukládání dat, CD přehrávačem, FM/AM tunerem a 4,3palcovým plnobarevným displejem – a bezdrátovým přehrávačem NAS-C5E, který má zabudovaný zesilovač a reproduktory a umožňuje bezdrátový přístup k NAS-S55HDE odkudkoli z celého domu; přikoupením dalších přehrávačů získáte kompletní vícezónové ozvučení. NAS-C5E podporuje i příjem internetového rádia.
 
Díky možnosti současného provozu až pěti bezdrátových přehrávačů a také díky tomu, že hlavní jednotka je vybavena vlastními reproduktory, je NAS-SC55PKE okamžitě použitelným a také rozšiřitelným systémem ozvučení více místností. Vytvoření domácí bezdrátové sítě je rychlé a snadné. Tento model GIGA JUKE má také certifikaci DLNA jako server i bezdrátový přehrávač, takže můžete využít bezdrátový přenos hudby z/do PC nebo libovolného jiného produktu slučitelného s DLNA.
 

Organizujte a vychutnávejte svou hudební kolekci – přesně podle nálady

Funkce x-DJ inteligentně analyzuje nahrávky a zařazuje je do 27 kategorií vhodných pro různé příležitosti – například ‘dobré ráno’ pro vstávání, ‘party time’ pro společenské příležitosti nebo třeba ‘slow life’ pro klidný večer. Během přehrávání skladby můžete stiskem jediného tlačítka ‘surfovat’ po stopách uložených na HDD.
 
Pokud v režimu ‘Music Surfin’ vyberete vyberete volbu ‘artist’, GIGA JUKE vytvoří playlist se všemi skladbami, které máte od vybraného interpreta. Podobně můžete volbou ‘year’ přehrát všechny skladby z vybraného roku a volbou ‘mood’ vybrat skladby podobného hudebního stylu.
 
Pokud si chcete opakovaně přehrávat své oblíbené pořady vysílané v rádiu, mohou systémy GIGA JUKE nahrávat i z tuneru, s ovládáním pomocí časovače, a model NAS-SC55PKE dokonce dokáže automaticky rozlišit mluvené slovo od hudby.
 
Hlavní jednotka je vybavena digitálním zesilovačem S-MASTER 100 W a je dodávána s dvoupásmovými reprosoustavami. Bezdrátový přehrávač je v dřevěné skříňce zajišťující přirozený zvuk, je vybaven zesilovačem 20 W a stereofonními reproduktory.
 
Pokud si chcete vzít hudbu na cesy, je to velmi snadné. Stiskem jediného tlačítka můžete kopírovat jednotlivé stopy nebo celá alba z pevného disku GIGA JUKE do připojeného přehrávače.
 

GIGA JUKE NAS-E35HD

NAS-E35HD je samostatný systém, který zpřístupňuje funkce GIGA JUKE úplně nové skupině uživatelů. Při velmi příznivé ceně a jednoduchém ovládání nabízí možnost uložení až 15 000 skladeb na zabudovaný pevný disk 80 GB, přičemž kopírování ze zabudovaného přehrávače CD probíhá až 4x rychleji než při běžném přehrávání – celé hodinové CD tak zkopírujete za pouhých 15 minut.
sony2.jpg 
Hudbu lze ukládat ve formátu MP3 a předinstalovaná technologie rozpoznávání hudby a databáze Gracenote k nahrávce automaticky přiřadí informace o názvu, interpretovi..., pokud jde o stopu jednoho z 650 000 uložených alb. Systém dokáže přenášet hudbu do přehrávačů Walkman a přehrávačů MP3 nebo také na paměťová zařízení USB rychlostí až 10x.
 
Systém také obsahuje zabudovaný FM/AM tuner z něhož dokáže nahrávat pořady, analogový vstup pro nahrávání z vnějších zdrojů signálu a DMPORT umožňující připojení řady přenosných zařízení. Součástí dodávky je dok pro iPod, takže můžete k DMPORTu systému připojit iPod.
 
Zabudovaný zesilovač 60 W a elegantní dvoupásmové reproduktory dodávané s modelem NAS-E35HD naplní každou místnost skvělým zvukem.
 
Systémy NAS-E35HD a NAS-SC55PKE budou dostupné v nejbližší době.

Určitě si přečtěte

Články odjinud